Tenisová hala – pokolikáté už?

17

Jakmile se na Humpoláku objeví zmínka o tenisové hale, je jasné, že půjde o
hodně navštěvovaný článek s velkým počtem komentářů. Aktuálně je na Humpolákových
stránkách (a v místníchh pouličních a restauračních debatních kroužcích)
probírána výpověď provozovatele. Řeči se točí kolem výše nájmu, městské podpory provozu, způsobu využívání ….
Protože středem tohoto dění je hala, podívali jsme se na celou věc z malinko jiného úhlu.


Kde se vlastně vzala –  tenisová hala?
Původní "nafukovačka", dodatečně obezděná se v letech porevolučních stala obětí tehdy všudypřítomného nedostatku peněz a proběhla konverze sportoviště > skladiště.Město tak získalo nemalý a pravidelný příjem, výměnou za jedno ne zrovna populární sportoviště. Odpadly náklady s údržbou, sportující části obyvatelstva zbylo dostatek dalších prostorů, podnikatel měl kde podnikat. Zdánlivě ideální stav. V předloňském roce se však objevil ZÁMĚR. Možná zvítězila nostalgie, možná někdo pocítil přebytek organizačních a tvůrčích sil, nevím. Rozběhla se zpětná konverze skladiště > sportoviště. I nepoučenému laikovi jakým  je autor článku je jasné, že nebude tak snadná a finančně nenáročná, jako opačný postup. V řeči čísel to znamená, že původní optimistický odhad 4 000 000 Kč se napřed zdvojnásobil a pak svůj růst zastavil až za hranicí 10 000 000 Kč. No, není to málo, ale stává se to. Dodatečně zjištěné závady, nutné úpravy a opravy, vícepráce ….. Kdokoliv něco stavěl, tak ví, že původní odhad je většinou  překročen. V tomto případě to bylo 1,5x. Ale hala stojí. Zbývá dodat, že 4 000 000 Kč platil stát, zbytek město.
Kdo?
Město dopředu deklarovalo záměr halu po dokončení pronajmout, tak aby odpadly náklady spojené s provozem a do městského rozpočtu se postupně vracely vynaložené prostředky. Na první pohled správný postup. Sice s sebou přinesl mnoho dohadů, kolik kdo komu přilepšil, aby se stal nájemcem, kdo se na kurt dostane a kdo ne a podobně, ale to už tak nějak k maloměstu patří – sledovat co má soused na talíři, to už snad nikoho nepřekvapí. Ve veřejné soutěži zvítězila nabídka na nejvyšší pronájem.
 
 Takže hala stojí, má provozovatele a může se jít hrát. Idylka.
 

 Bohužel jen do letošního jara, protože nájemce provoz haly ukončil a od smlouvy odstoupil. Jako jeden z důvodů uvedl, vysoký nájem. Poněkud paradoxní, vzhledem k tomu, že výši si vlastně určil sám – nabídkou v soutěži, ale to už k tržnímu hospodářství patří. Podnikatelský záměr nevyšel, podmínky ukončení pronájmu řeší smlouva. Město vybere nového provozovatele a na podzim můžeme zase hrát. Jenže výše nájmu byla jen jedním z důvodů ukončení provozu. Tím dalším byl jen zčásti využívaný tenisový kurt – a tím hlavním – halu nelze v zimě vytopit. Nakolik souvisí nevyužívání tenisového kurtu s tím, že teplota uvnitř se pohybuje kolem 10°C se můžeme jen dohadovat. Osobně, pokud mám platit za kryté sportoviště, tak očekávám odpovídající podmínky. Pokud má provozovatel platit horentní sumy za teplo a zároveň mu platící klienti v hale mrznou, může mít sebelepší podnikatelský záměr a úspěch se nikdy nedostaví.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

NĚKDE JE NĚCO ŠPATNĚ!

Na tom se všichni zainteresovaní shodli a také velmi rychle našli příčinu. Na hale chybí tepelná izolace! Podle dokumentace tam má být, ale není. Těžko už dnes někdo zjistí, zda ji tam při stavbě v "akci Z" vůbec dali, zda ji někdo tehdy ukradl, či  zda ji v rámci zlepšujících se dodavatelsko-odběratelských vztahů na stavbu vůbec nedovezli. Není tam. Takže, když si odmyslím vše, co se v součastnosti kolem haly diskutuje, zbývá mi jedna jediná otázka, která dosud nepadla a odpověď by jistě zajímala nejen mě: 

KDO KURVA PROSTAVĚL 11 MILIONŮ* ANIŽ SE PODÍVAL NA STAV HALY?

*Výsledek: Město má nefungující halu. Musí rychle sehnat provozovatele. Musí sehnat prostředky na zateplení. Musí obětovat minimálně jednoroční příjem z nájmu kvůli vytápění.

"Dobrý den, sportu zdar – fotbalu tenisu zvláště………"

 P.S. Omlouvám se za to slovo na "K", ale příhodnější mne nenapadá. Koneckonců, Humpolák  je mnohými označován za žumpu, takže je to případné.
 
 P.P.S. V žádném případě nechci napadat provozovatele haly (paní Alena Pavelcová).
 Protože tenis ani sqash nehraji, takže reference na provoz haly mám jen z doslechu.
 Podle všeho se snažila o jednu jedinou věc-bezproblémový chod, bohužel v podmínkách které to i při nejlepší vůli neumožňovaly. Například: když se přes Humpolec přehnala "prvá jarná burka", a do haly zateklo, sama vyháněla vodu ze sqashové podlahy jen s pomocí hadru a kýble. Pokud by to nechala být, podlaha je na výměnu – cena v řádu statisíc. A snaha by se, myslím, měla ocenit, nikolv zlehčovat. 

17 thoughts on “Tenisová hala – pokolikáté už?

 1. K tomu není co dodat, akorát 5 hvězdiček.
  A jsem zvědavá, zda se k tomu někdo kompetentní vyjádří. A ještě víc jsem zvědavá, jestli se vyjádří k meritu věci, anebo si tu přečteme jen takovou tu „omáčku“.

 2. Nevěřím, že se někdo kompetentní k tomu bude vyjadřovat. Když se na těchto stránkách v minulosti snažil někdo komptentní k nějakému problému vyjádřit, se zlou se potázal. Za vstřícnost si pouze vysloužil hlavně urážky a napadání všeho druhu.
  Karel

    1. Bohužel LTC techtěl tuto halu pronajmout a provozovat, protože tu halu dobře znali na rozdíl od paní Pavelcové. Takže /né nebilo/, ale bylo co řešit.
     Ale asi architekt nebyl architekt,ale amatér, jinak by nemohl projektovat topení do plechové haly, kde není zateplení a topení stojí měsíčně skoro 70 000 Kč a hala je vytopená na 15 st. C. a okna jsou stará a střechou teče. Tohle že stálo 10 melounů? Doufám, že to město bude řešit. Zajímalo by mě kolik ten projekt stál a kolik to dodělání bude ještě stát.

     1. Zajímavě se v Humpolci poslední dobou staví. Zimní stadion neměl potřebné výztuhy a spadnul a teď máme tenisovou halu bez zateplení (takže vlastně dálší zimní stadion:-)
      Mimochodem by mě zajímalo, jestli město již dostalo zpět těch 20 mil, které zaplatilo ze svého, aby Zimní stadion se mohl rychle obnovit a postavit znovu…

      Ale zpět k tenisové hale. To neproběhla žádná kolaudace? Stavební odbor v čele s panem Hrbkem si ničeho nevšimnul?

     2. Někde jsem četl, že sex je tenis pro chudý. Nebylo by lepší se na věc podívat z druhý strany a postavit třeba útulnej azyl pro milence ?

     3. >>>> ZDE KLIKNI>>>>> PRAVIDLA [www.humpolak.cz]<<<<<<<< Je to v odkazu, je to pod kazdym nove napsanym prispevkem ……… Az se anonym odvazi sve tvrzeni pronest dotcenemu do oci a nebo se pod svuj vypotek alespon podepsat, nebude se tu mazat!

     4. To, že je tu napsáno „sex je tenis pro chudé“ mi ale vůbec nepřipadá proti pravidlům.A ani ten „azyl pro milence“. Jsou tu daleko ostřejší názory. A nebo nerozumím tomu, který příspěvek porušil pravidla. Jirka.

     5. Laickým názorem bych řekl, že pravidla porušil příspěvek, místo kterého je nyní odkaz „porušuje pravidla“. Co v textu bylo se už ale nedozvíme.

     6. Laicky nazor je v tomto pripade spravny nazor. Prispevek je pryc – anonymni napadani konkretniho cloveka.

     7. Co takhle místo peněz do haly udělat kvalitní bezbariérový vstup do ZŠ Hálkova???
      Třeba by pomohly i fondy EU??
      Chodí tam chlapec na vozíku a ve škole není ani jedno širší WC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

To by se poldovi stát nemělo 11.

Po Čvn 29 , 2009
Jarda je jmenován územářem. 2/2 Čtěte dále:   „Hommage à Santini“ 2023

You May Like

Témata