Nová éra pro dětské domovy. Humpolec a Senožaty se sloučí dohromady

Dosud fungovaly dětské domovy v Humpolci a Senožatech na Pelhřimovsku odděleně. Od příštího roku by však měly fungovat pod jedním názvem a vedením. O definitivním sloučení dětských domovů v Humpolci a Senožatech a vstupu do nové éry rozhodnou zastupitelé Kraje Vysočina v květnu.

Proč zastupitelé toto rozhodnutí zvažují, vysvětlil radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala. „Primárním důvodem pro sloučení pracovišť v Humpolci a Senožatech je efektivní využívání personálních, finančních i materiálních zdrojů, připravenost a ochota zařízení působit pod jednou hlavičkou,“ uvedl.

Břížďala dodal, že sloučení domovů bude řídit ředitelka Domova Senožaty Martina Buchalová Horská. „Ve vypsaném konkursním řízení na ředitele Dětského domova Humpolec navíc nebyla podána ani jedna přihláška,“ popsal.

Počet míst ve sloučeném domově bude odpovídat jejich stávajícím kapacitám. Po sloučení se bude jednat o dětský domov s osmi rodinnými skupinami pro celkem čtyřiašedesát dětí. Pracoviště jsou od sebe vzdálena sedmnáct kilometrů s dojezdovou vzdáleností do patnácti minut. Sloučené pracoviště už několik let funguje například v Jemnice a Budkově či v Náměšti nad Oslavou a Hrotovicích.

Nová éra pro dětské domovy. Humpolec a Senožaty se sloučí dohromady; Zdroj: Se souhlasem KrajeZvětšit fotku
Nová éra pro dětské domovy. Humpolec a Senožaty se sloučí dohromady

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Znám tě mnohem víc země vzdálená. Humpolec zpíval se Střihavkou

Pá Dub 26 , 2024
Oblíbený český zpěvák Kamil Střihavka přijel v pondělí večer zazpívat do humpoleckého pivovaru. V Návštěvnickém centru Bernard zazněly jeho největší hity. Refrén hitu Země vzdálená zpívali sami návštěvníci.
Kamil Střihavka zahrál naživo Pekárkovým

You May Like

Témata