Obchod ve vyhořelém domě v Humpolci musí jeho majitelka uzavřít

6

Hlavním tématem v desetitisícovém Humpolci zůstává i po více než týdnu tragický požár domu na Horním náměstí. Uhořel při něm osmapadesátiletý majitel. V přízemní části byly dva obchody – se stříbrem a keramikou. Blanka Němcová prodává od 90. let keramiku. Aktuálně je bez elektřiny a pokračovat na tom samém místě nemůže.

Vchod do obchodu pořád připomíná nedávný zásah hasičů. Na zemi leží část okapu, který zatím nikdo neuklidil a je tam i policejní páska. Uvnitř sedí několik starších lidí, kteří se snaží paní Němcovou podpořit především psychicky. „Nejde mi elektrika, nejde mi kasa. Je hezky, svítí sluníčko, tak je vidět, když je pod mrakem, tak tu není vidět,“ říká majitelka obchůdku. 

Za pultem strávila posledních dvacet tři let a teď neví, co bude. Pod nadřízeným se jí pracovat nechce. „Do fabriky v žádném případě. Celý život dělám vedoucí nebo zástupce, a aby tam na mě někdo ječel, to ne. Na pracáku mi zaplatí sociální a zdravotní,“ vyznává se Blanka Němcová.  

Co bude s vyhořelým domem v samém centru Humpolce, zatím není úplně jasné. Podle informací Českého rozhlasu bude poměrně rozsáhlý majetek uhořelého majitele dědit asi šest příbuzných. „Já jsem tady ale nikdy nikoho neviděla a kontakty na ně nemám,“ uzavřela paní Němcová, která svůj obchod definitivně uzavře během pár dní.

zdroj: www.rozhlas.cz

Čtěte dále:   Příběh z parkoviště

Petr

6 thoughts on “Obchod ve vyhořelém domě v Humpolci musí jeho majitelka uzavřít

  1. Co se zkusit snažit a vyhledat příbuzné po zemřelém. Prý jsou i někteří přímo z Humpolce.

    1. Až tady developer postaví Kaufland a další desítky obchodů jak slibuje pan starosta, tak si paní bude moci vybírat volné obchody a ještě jí majitelé budou dávat nájem za hubičku ! Jo starosta holt buduje město pro byznys jak má být. Jenže se to bude hodně těžko a hodně dlouho potom napravovat…. No a pak je otázka, jestli i za těchto podmínek budou k paní chodit nějací zákazníci že ?

        1. presne tak, jenom, aby se v te prodejne s pracovnima pomuckama taky neupalil, je to s nim stale horsi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Pá Čvc 31 , 2015
Za jízdy po dálnici začala španělskému autobusu hořet pneumatika, řidiči se podařilo požár uhasit ještě před příjezdem hasičů. Opilý řidič z místa dopravní nehody ujel. Muž řídil auto pod vlivem alkoholu. Muž ohrožoval obyvatele domu se sekerou v ruce. Policisté zajistili čtyři cizince. Objasnění krádeže v objektu zemědělské společnosti. Řidiče, […]

You May Like

Témata