Opakující se silný poryv větru, který opět v Humpolci polámal několik stromů.

6

Neděle, 4.8.2013 v 18:45: Pomalu se začal zvedat vítr a po chvíli je slyšet divné hučení, vítr přidává na intezitě i hučící zvuk zesiluje, najednou se stromy ohnou jako párátka a několik z nich letí střemhlav dolů…

Opět neděle, opět stejný park v Humpolci, jako při události 19.5.2013, kdy též za silného poryvu a hučení-pískotu se k zemi poroučel jeden ze stromů. Odkaz z 19.5.2013:

http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6646&mode=&order=0&thold=0

Tentokrát to stromů odneslo více, 2 smrky šly k zemi celé, u jednoho se ulomila špička a pak nějaké břízy – park v ul. V Brance. Jeden smrk spadnul přes silnici na střechu garáže u rodinného domku, kde poškodil okapy a část nosné konstrukce, při pádu s sebou vzal i kus lípy, která mu stála v cestě.

Bourkasrp__6_.JPG

Bourkasrp__2_.JPG

Bourkasrp.JPG

Bourkasrp__4_.JPG

Bourkasrp__3_.JPG

Bourkasrp11.JPG

Bourkasrp__5_.JPG

Zpravodajství z www.hzscr.cz :

Zpráva k 06:45 hod
 
Za uplynulých dvanáct hodin zasahovali hasiči u více než 350 událostí
 
Odstraňovat popadané stromy, čistit ucpané kanalizace a provizorně upevňovat střechy objektů museli od včerejšího večera do dnešního rána hasiči prakticky po celé Vysočině.  Celkem zasahovali na více než 350 místech,  nejhorší situace přitom byla na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku.  Nejčastěji hasiče zaměstnaly stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Některé silnice zůstaly po pádu stromů úplně neprůjezdné. V několika případech vyjížděli hasiči také k odstranění stromů, které padly na osobní vozidla nebo objekty.
 
Problémy nebyly pouze na silnicích, ale také na železnici, i tam působily popadané stromy komplikace. Odstraňovat stromy z kolejiště museli hasiči například u Ledče nad Sázavou, Břevnice, Havlíčkova Brodu nebo Rozsochatce.  
 
Pár minut po sedmé hodině včera v podvečer, kdy nad Jihlavou řádila bouřka, jsme přijali hlášení o horkovzdušném balónu, jehož posádka se marně snažila o nouzové přistání. Ohlašovatel na linku tísňového volání uvedl, že balón zahlédl nad Kosovem, místní částí Jihlavy. Na pomoc okamžitě vyjely dvě jednotky hasičů, které začaly  prohledávat okolí, balón však  nenalezly.
 
 
I v tuto chvíli hasiči na řadě míst odstraňují popadané stromy ze silnic. Aktuálně zasahují například u Věcova, Prosetína nebo Želiva.
 
V průběhu večera vyjížděli hasiči ke čtyřem  požárům. Pole hořelo v katastru obce Dolní Lažany na Třebíčsku, ale také u Jimramova na Žďársku. Dvě jednotky hasičů zaměstnal požár trávy u Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku. V Lukách nad Jihlavou hořely větve stromu, které padly na dráty elektrického vedení, i tady zasahovaly dvě jednotky hasičů. Požáry se obešly bez zranění a vzniklá majetková škoda nebyla dosud vyčíslena.
 
 
Zpráva k 21:45 hod
 
Počet událostí na Vysočině překročil 200
 
Od 18:45 do 21:45 hod zasahovali hasiči na Vysočině u 212 událostí v souvislosti s počasím. Hasiče v kraji  zaměstnalo hlavně odstraňování stromů z komunikací. V uplynulé hodině odstraňovali hasiči na Jihlavsku stromy z komunikací mimo jiné u Luk nad Jihlavou, Krasonic nebo Smrčné. V Jihlavě na nám. Svobody spadl strom na osobní vůz. Na Havlíčkobrodsku byl nutný zásah hasičů u popadaných stromů například u Svatého Kříže, Břevnice nebo Malče. Plné ruce práce měli hasiči také na Pelhřimovsku, popadané stromy odstraňovali například u Vilémova, Kletečné nebo Zachotína. Komplikacím na silnicích se nevyhnulo ani Třebíčsko. Stromy, které bránily plynulému provozu, museli hasiči odstraňovat například u Odunce, Mastníku, Jemnice nebo obce Jiratice. Na Žďársku likvidovaly jednotky požární ochrany popadané stromy u Bobrové, Jimramova nebo Netína. Valící se voda způsobila problémy i na několika místech v Novém Městě na Moravě, hasiči museli zasahovat na ulicích Tyršova, Budovatelů a Žďárská.
 
 
Zpráva k 20:45 hod
Hasiči na Vysočině i nadále pokračují v odstraňování následků bouřek
 
V uplynulé hodině zasahovaly jednotky požární ochrany u dalších 66 událostí. Počet událostí v souvislosti s bouřkou se tak vyšplhal na 143. Nejčastěji v průběhu uplynulých šedesáti minut zasahovali hasiči na Havlíčkobrodsku. Celkově však nejvíce událostí zatím (od 18:45 hod) evidujeme na Pelhřimovsku – 47. Nejvíce hasiče zaměstnaly opět popadané stromy. Problémy byly na Jihlavsku například na trase mezi Dobronínem a Polnou, kde po pádu stromů zůstala silnice zcela neprůjezdná. Dále potom u Kamenice nebo u obce Rozseč.  Na Havlíčkobrodsku působily komplikace v dopravě popadané stromy například u Světlé nad Sázavou, Chlístova,  Nového Ranska nebo Petrkova. Na Pelhřimovsku likvidovali za pomoci ručních motorových pil hasiči stromy z komunikací například u Vyskytné, Černovic nebo Košetic. Na Třebíčsku zůstaly po pádu stromu neprůjezdné silnice například mezi Pocoucovem a Třebíčí nebo mezi Koněšínem a obcí Vladislav.  Na Žďársku  odstraňovali hasiči popadané stromy například u Rudolce, Sázavy, Jimramova, Kyjova nebo obce Bory.  Všechny události se zatím obešly bez zranění osob.
 
 
Zpráva k 19:45 hod
 
Bouřka na Vysočině zaměstnává hasiče, za uplynulou hodinu jsme zasahovali už na více než 70 místech
 
Vysočinu opět trápí bouřka a silný vítr. Hasiči od 18:45 hod zasahovali již na 77 místech a počet událostí neustále narůstá. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí zatím eviduje na Pelhřimovsku  – 38, kde popadané stromy odstraňovali hasiči například u Onšova, Košetic, obce Kejžlice, Humpolce nebo Hořepníku. V Pelhřimově na ulici Pražská spadl strom na osobní vůz. Všechny události se zatím obešly bez zranění osob.
Čtěte dále:   Kardinál Dominik Duka vysvětil zvláštní kapli v polích u Humpolce

Petr

6 thoughts on “Opakující se silný poryv větru, který opět v Humpolci polámal několik stromů.

   1. To bude asi nějaký místní název.

    Na rybníčku – (To je dole pod kopcem, jak jsou ty paneláky)
    Vítr oloupal střechu ze 4 garáží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Folkové setkání Herálec 2013

Po Srp 5 , 2013
9- 10. srpna 2013 Čtěte dále:   Kardinál Dominik Duka vysvětil zvláštní kapli v polích u Humpolce

You May Like

Témata