Oprava mostu stála 28 milionů

2

Most přes dálnici D1 na výpadové silnici z Humpolce směr Želiv je po půl roce prací konečně opraven. Rekonstrukce se vyšplhala na částku 28 milionů, Kraji Vysočina se podařilo z Evropských fondů získat dotaci ve výši 26 milionů.

Provoz na silnici druhé třídy řídily po celého půl roku semafory, kolony v kopci od Humpolce byly na denním pořádku. Přestože rekonstrukce byla organizačně podřízena  provozu dálnice, doprava vázla i pod mostem – zástupy aut se před zúžením do jednoho pruhu občas tvořily také tam.


Odborníci poukazovali na špatný technický stav třicet let starého dálničního nadjezdu dlouho. Jeho stav byl natolik nevyhovující, že mohl vést k omezení nákladní dopravy, omezení osobní dopravy formou limitu pro okamžitou hmotnost vozidel, či omezení rychlosti vozidel. Na mostě musela být kompletně opravena nosná konstrukce i stávající vybavení včetně izolace. Během prací na 73 metrů dlouhém mostě bylo třeba řešit i neplánované situace. Například po odkrytí poloviny nosné konstrukce bylo zjištěno, že druhý nosník je oproti prvnímu posunut o 30 centimetrů. Jednalo se patrně o chybné osazení nosníků už při stavbě mostu v roce 1979. Musela tak být zajištěna výroba a osazení atypického lomeného mostního závěru.


Pro období 2010 až 2011 je připravována rekonstrukce ještě dalších čtyř mostů přes dálnici D1 v blízkosti Humpolce:


– dálniční most u Hořic
– dálniční most u Jiřic
– dálniční most u Bystré
– dálniční most u Petrovic


 


(Zdroj: MF Dnes)


 

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

myska

2 thoughts on “Oprava mostu stála 28 milionů

  1. Je dobře, že se mosty začínají opravovat, i když je to suma za most u Humpolce veliká,jsou to drobné, proti prohraným arbitrážím, proti vyhozeným penězům v Afghanoistánu, nebo za studii Praha Olympijská, která stála cca.50 milionů a kde nic tu nic.
    Jo to by bylo opravených mostů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Outdoorové filmy na Vysočině

Út Lis 10 , 2009
Jako jediné město v kraji se Pelhřimov stane hostitelem 7. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival se koná v pelhřimovském kinu Vesmír od dnešního dne až do pátku. Čtěte dále:   Sbírka pro Leontýnku

You May Like

Témata