Píšou o Bernardovi: iDNES.CZ – Bernard odkládá otevření návštěvnického centra s rozhlednou na neurčito

71

Koronavirová pandemie brzdí otevření nového návštěvnického centra, jež ve svém areálu za 150 milionů korun vybudoval humpolecký Rodinný pivovar Bernard. Původně mělo být centrum zprovozněno ve zkušebním provozu již letos na jaře. Dnes ovšem není jisté, zda se tak stane alespoň do konce roku.

Už loni firma v reakci na snížení prodeje piva v době protiepidemických opatření zpomalila investice a otevření centra posunula na začátek letních prázdnin. Nyní je však jisté, že centrum se ani na prázdniny neotevře.

Problém je podle mluvčího pivovaru Radka Tulise v tom, že bez termínu otevření nelze přijímat nové zaměstnance návštěvnického centra, kterých bude potřeba čtyři desítky.

Celý článek zde: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/pivovar-bernard-humpolec-navstevnicke-centrum-rozhledna-otevreni.A210517_608336_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

Axl

71 thoughts on “Píšou o Bernardovi: iDNES.CZ – Bernard odkládá otevření návštěvnického centra s rozhlednou na neurčito

 1. Jednoduše pivovar nemá vyřešený parkování pro svý návštěvnický centrum a jelikož slizoun Brukner se dušoval, na zastupitelstvu, že to pivovar vyřeší a že mu věří, tak se bude čekat až se zprovozní parkoviště u benzinky pod Rozkoší, sice nevyhovující pro návštěvníky centra, ale kdo by to v mafiánském Humpolci řešil.
  Je mi z těch lidí blivno.

  1. Tedy z Vás ta závist a nenávist odkapává….😁 možná byste mohli, až se konečně rozhoupete, to trestní oznámení na město rozšířit i o pozdní otevření Bernardova zákaznického centra.

   1. Když popisujete věci jaké jsou, tak to není závist ani nenávist.

    Kdokoliv jiný kdo jde stavět tak velkou věc jako bytovka, hotel, galerie, musí mít vyřešenou dopravu v klidu (parkování) na svém pozemku, ještě před tím než dostane stavební povolení.
    Návštěvnické centrum nic takového neřešilo a když najednou zjistí, že je to problém, tak si koupí na konci města pozemek a budou machrovat, že se ještě zákazníci projdou přes Zichpil a uvidí krasy Humpolce.
    Dokážete si představit, že takhle lehkovážné k parkování , budou přistupovat i ostatní podnikatelé. Stavím v centru bytovku, ale pozemek pro parkování koupím až poté co jí postavím, ale hlavně 0,5 km o bytovky.
    Myslíte, že by to někomu jinému prošlo než Bernardovi. Kdepak toto nemá nic společného se závistí, či nenávistí. Toto je jasná zkázka humpoleckého klientelismus, kde hlavním hridinou je Standa Bernard a jeho 3 loutky na radnici🤮🤮🤮

    1. Nebudu hodnotit to, zda pivovar chtěl privatizovat veřejný prostor a plánoval, že návštěvníci budou parkovat v okolních ulicích (trochu se obávám, že ano). Ale záměr na parkoviště mimo centrum je podle mého názoru vhodnější než udělat garáže / parkovací dům v pivovaru. Cílem není tlačit auta dovnitř centra, ale nechat je na okraji. Návštěvnické centrum není bytový dům, kde chcete parkovat přímo u něj. Těch 650 metrů je vzdálenost, která je pro občasné návštěvníky ok. Jirka Koten

     1. A věříte tomu, když víte jak jsou lidi pohodlný, obzvláště ti kteří přijedou z daleka, že nezaparkují v centru?
      Pochybuji, že někdo půjde 0,5km pěšky.
      Tomu nevěří ani Standa😉
      A právě proto se v normální společnosti řeší doprava v klidu neboli parkování, při projektu a při vydávání stavebního povolení. Né jak zde v Humpolci, že se to děje ex post, když na to opozice upozornila.
      Smutný !

     2. Pan Koten ma pravdu. Dochazkova vzdalenost ma fungovat i v Humpolci.

   2. Nevím, nevím, ale jediný kdo tady jiź od září minulého roku opakovaně vyhrožuje soudem, tak je váš guru Standa Bernard.

    Až je s tím opakováním soudu trapně-směšnej, chudáček malej ukňučenej, potřeboval by pofoukat dušičku. Asi svědomíčko a nepříjemný pohled na pravdivý fakta, co ho žere😉

    1. Promiňte, ale zatím tu vyhrožuje jen pátá kolona pana Ryznera. A už mě přestává bavit jí fandit. Kecy nemaj cenu.

    2. A je už ta žaloba někde ? Pan Hrala se k ní chtěl připojit tak by jí mohl pak zveřejnit! Bych se taky jako občan k té taškařici přidal. :-€

 2. Tak daleko to od benzinky zas není,návštěvníci projdou přes Zichpil a jsou tam a ještě uvidí kus starého hezkého Humpolce. Standa to má dobře zmáknuté a závistivci mohou jen prskat zde na humpoláku, na víc se nezmohou. Jen víc takových podnikatelů, kteří propagují naše město po celé ČR.

 3. No já nevím jestli má smysl si přát více podnikatelů jako pan Bernard, kteří ignorují zákonu a obohacují se na úkor města svojí nenažraností.

  Zároveň je smutné vidět, kolik je v Humpolci hlupáků, kteří takovému nemorálnímu počínání ještě tleskají.

  Smutné, opravdu smutné. Snad si lidé uvědomují, že to je z jejich kapes.

 4. Hugny majī boby, že je zase lidi nebudou volit. A právem. Lidi nechtěji tlučdržky co mlátí prázdnou slámu. To je nevolitelný.

  1. Mno, tak to IMHO nebude. Hugny nemaj co ztratit takže se nevolby nebojej. Opak je pravdou. Nahnáno bude mít koalice přeci jen bojuje o svoje korýtka. Jako občanka chci už na radnici změnu tak Hugu fandím!!

   1. Hmmm něco na tom bude. Kratochvíl dyž neprodá knížky školám tak si 80000 kč nevydělá ani náhodou.Jako starosta má osumdesátku bez práce.Brukner tolik nikdá ani neměl,z práce ho propouštěli několikrát a Kukrechtová jako zástupkyně řiditele ZŠ si na svých starostovských 70000 taky nešáhla.pro tyhle tři to je job snů, poněvadž jinde se neuchytějí.jen škoda že se po jejich vedením města neposunuje ani o milimetr. Což sám říkává právě Kratochvíl.

    1. Asi jo no. A k nim v radě Mikulda střežící zájmy zaměstnavatele a ne města. Je to sestavička tihle radní.

   2. Jen zbývá otázka, zda spolek Hugo bude mít někoho kdo by vzal tu odpovědnost a byl starostou..
    Lehké je kritizovat v opozici, to vidíme na opozici proti vládě ČR, ta křičí už dva roky, ale druhá věc je vzít tu roli nové radnice na sebe.

    A zatím HUGO toho lídra bohužel nedefinovalo.

     1. Nikdo, ale pokud očekáváte změnu od HUGO tak ti první by měli mít už náznak týmu po volbách 2022.

     2. Si počkáme a oni to určo uveřejní. Zatím můžeme hledat typ.

    1. To jsou zase kecy. A co je tam za nepřekonatelnou osobu teď? Knihkupec co si hraje na disidenta,ničemu nerozumí a jen poslušně udělá co mu Standa nařídí. To je fakt nedostižná osobnost.

     1. Ooou nééé. To je blekota. Takže díky Kratochvílovi svítilo na náměstí během koronáče veřejný osvětlení??? To snad nemůže myslit vážně. To je fakt švanda tyhle zásluhy.

     2. Zdravím svého plagiátora ( nebo následovníka?). Prosím zapracujte na věrné stavbě a gramatice, at neděláte nam skutečným Ovčanům ostudu. Děkuji. Ovcan

     3. Hezké ráno, máte pravdu. Měl bych si dávat větší pozor na překlepy a automatické opravy. Jistě ale chápete, že to nemá s větnou stavbou a gramatikou nic společného. Ale děkuji za upozornění. Krásný den

   3. Naopak, mají co ztratit. Nezvolením by se ukázalo, že jejich práce v opozici lidi tak za srdce nevzala

    1. A myslíš že je to tankuje? Všichni mají práci a jsou úspěšní. Alenka prodává barvy, Žaloudková řediteluje, Machek kreslí projekty, Voplakal radí miliardářům. Spíš se jim divím že mají sílu chtít v Humpolci něco měnit když je proti nim tolik zášti. A teď se optejte opačně teda co může ztrati ODS a KDU. Odpověď je jasná úplně všecko! V tom je diametrální rozdíl.

     1. Nikdo nezpochybńuje jejich kvality v práci a podnikání. Tady jde o vás, tu veřejnost, která si myslí, že oni jediní vše vyřeší v nové radnici. Je jisté, že pokud budou chtít město vést, musí se pustit v případě volebního úspěchů svých zaměstnání a jít do toho. Výmluvy, že mají svou práci nepomohou.

      Položme si otázku, zda toho budou schopní..

     2. Jasně, necháme tam radši ty co ukázali že jsou neschopní.

  2. Prázdnou slámu říkáš? Přečti si jejich volební program z 2018 a uvidíš,že všechny důležité změny jdou od nich.koalice je jenom zkopírovala nic takovýho sama nevymyslela. Participativní rozpočet,vizuální styl,atd atd. Všechno od Huga. Takový to sou tlučhuby! Za ně mluví činy, na mluvení a nekonání jsou na radnici jiný kousci.

 5. Jediný kdo se tady bojí, že nebude zvolenej je ODS, KDU proto nechtěj ani nic vyšetřovat.
  Pravda se stejně ukáže, dřív nebo později.
  Hugny nedychtěj po židlích

  1. Každý kdo sleduje politiku tak ví, že ODS se v Humpolci nikoho nebojí, voliči ji důvěru bohužel dají.

    1. Srovnávat ODS s Babišem je ubohé a trapné. Při všech chybách co Babiš má mu nikdo nemůže upřít, že to je charismatický lídr, kterého bohužel ani Fiala a Bartoš budou jen stěží překonávat.

     1. no jo spousta lidí má vymytý mozek. A o to jde. Vždyť tomu přivandrovalci nejde vůbec o lidi,ale o moc. Aby mu to lidi házeli. Potřebuje být u koryta,neboť mu to zajišťuje imunitu. Jinak skončí v base za ty podvody.

     2. U koryta potřebujou bejt některý i v Humpolci. Ze stejnýho důvodu jako Babiš. Moc a kontrola, vliv.

     3. Charismatický? Ten blekota, který když nemá připravený proslov od PR tak plácá hovadiny podivnou čechoslovenčinou na nepohodlné otázky neodpovídá a do diskusí 1 na 1 pro jistotu nechodí? Tak to potom jo, ale já mám tedy o charismatickém lídrovi zcela jinou představu. Takovej zoufalec nebyl ani Sobotka – a to jsem si myslel že horší být nejde.

 6. Se mi líbí jak je zde Hugo napadaný, že nic nedělá.

  Jsem přesvědčen, že Hugo je jediný politický sdružení v Humpolci, o kterých vím jakým směrem a o čem přemýšlejí a co je z jejich úhlu pohledu důležitý, ať je to, veřejný prostor, architektura, transparentní výběrová řízení, participativní rozpočet, podpora komunit ve městě, kultura, sport, nebojácnost v otvírání kauz, kde se všichni bojí, bydlení, demografie, odpadové hospodářství, vizuální styl města, přirodní koupaliště atd…

  Tohle vše máte na jejich FB nebo webových stránkách, vydávají 2 x ročně noviny s jejich názory, nápady.

  A nyní mi zkuste představit program a nápady ostatních stran a sdružení zastoupených v zastupitelstvu.

  Co se HUGU nedá upřít je jejich pracovitost!

   1. Kritika je tady na denim pořádku. Na Hugo se mete pořád a přitom jsou jediný předvídatelný a otevřeně komunikujou. Pochvalu si zaslouží. Hlasy příští rok.už aby to bylo!

   1. Zase lži a lži od tebe. Stačí si pustit video. Nebyl to Alena , kdo se ptal Bruknera na studii k poldru , která byla slíbená už vloni? Nesedí tam Alenka za Hugo? Může Hugo konat , když urguje podklady ale město je nemá , přestože je slíbilo obyvatelům už vloni ?

    1. Chachá. To je hláška jak z komedie. Hugo zě u poldru nic nedělá? Mluvila jste s někým z občanů nebo Hugen? Zkuste než příště vypustíte slova. HUGo jako jediný prostým lidem naslouchá. Lidi z Mírovky jako jsem já řeší poldr uz k 10-te letům. Díky HUGo se konečně začalo něco dít . Teď se čeká na město, HUGo rozpočtu nevládne. Hawk.

    2. Dobrý den, když tady někdo narazil na téma poldr, tak mi dovolte uvést fakta k tomuto tématu. Povoděň v roce 2019, která vyústila v přelití poldru, jasně ukázala, že celá myšlenka poldru v dané lokalitě byla od samého začátku jen politický tah tehdejší koalice. Šlo o to rychle prodat parcely a odškrtnout si jeden splněný bod z programu koalice. Samozřejmě současná koalice v tomto pokračuje, protože většina jejich zastupitelů schválila tento projekt k realizaci a přeci dnes si nemohou dovolit říci, natož si přiznat, že toto rozhodnutí bylo špatné. Zatím veškerá odborná stanoviska, která byla naším tlakem vynucena potvrzují, že celá akce poldr byla nepřipravená, nedomyšlená, nevydisktovaná s obyvateli a její stále problematické řešení i v současné době ohrožuje nemovitosti a jejich obyvatele pod poldrem. Musím potvrdit, že jediní ze současných zastupitelů, kteří s námi na toto téma chtěli mluvit, byli pan Alenka a pan Voplakal. S těmito zastupiteli stále ještě do současné doby celou záležitost řešíme. No a jaký je současný stav? Kromě nezbytných oprav na poldru, aby nedošlo případnou velkou vodou k destrukci poldru, se v této věci ze strany zodpovědných nic moc neudálo. Byla ošetřena pouze kritická místa poldru, ale z hlediska praktického se zatím nevyřešilo více méně nic. Dešťová voda z dané lokality stále natéká do splaškové kanalizace a zatěžuje čističku. Dno poldru za celou dobu od povodně nestačilo zarůst travou a vůbec na celý dnešní poldr není krásný pohled. Samozřejmě se bojíme větší vody, ale to zřejmě většinu zodpovědných, s ohledem na rychlost řešení, nezajímá. Přeji pěkný den. Klap Karel

    3. Jaký lži? Na kolikátém zastupitelstvu se Alenka milostivě zeptal? Hugo se přidalo až když pan Klap už dávno a dlouze bojoval. Tímto mu samozřejmě preji v jeho úsilí úspěch. Ale ne, Hugo tuhle kauzu skutečně neotevrelo, naopak si vzpomínám na Ryzneruv projev o ničem a následné okamžité zdrhnuti v okamžiku kdy bod Poldr přišel na řadu. Takže pardon, ale tohle je kauza ve které se má opozice ukázat, jenže zatím teda je dost platonická.

     1. Dobrý den, takže uvedu další fakta ohledně akce poldr, aby veřejnost měla přehled o celé situaci a nedocházelo zbytečně k překrucování faktů. Ohledně poldru jsem na zastupitelstvu vystoupil již 22.06. 2016, tedy ještě v době, kdy se o poldru mluvilo jako o možném řešení. Na rozdíl od současného pana starosty Kratochvíla mě bývylý starosta Kučera nechal alespoň domluvit. Ovšem výsledek byl stejný. Poldr si tehdy koalice i přes náš odpor a varování z možných důsledků, které se nakonec potvrdily, prosadila. Po povodni v roce 2019 jsem okamžitě žádal pana zastupitele Namysla o svolání mimořádného zastupitelstva s jediným bodem – „POLDR“. Pan Namyslo mi odpověděl, že nevidí důvod, protože město ve věci koná. O to samé jsem druhý den žádal pana starostu, opět ale bez odezvy. To jenom o přístupu některých zastupitelů, kdy půl města plavalo. Pak nastalo po našem tlaku období různých schůuzek, kde nás vedení města ubezpečovalo, že je vše celkem v pořádku a jedná se o problémy jen lehčího rázu. Náš tlak sílil, tak město bylo nuceno nechat zpracovat statickou zprávu na poldr, kde výsledek zněl jednoznačně – „NEVYHOVUJE“. No a v této době jsem se obrátil na zastupitele pan Alenku a Voplakala s žádostí o pomoc při řešení situace okolo poldru. Musím říci, že jejich reakce nás mile překvapila a okamžitě se pustili do práce, což na druhou stranu by měl udělat každý náš zastupitel. Do té doby, snad z nějaké vlastní naivity, jsem si myslel, že vedení města bude k našim návrhům řešení vstřícné. Opak byl ale pravdou. Nebudu zde popisovat všechny pro mě docela nechutné záležitosti, které jsem musel absolvovat. Dalšího, koho jsem ze zastupitelů chtěl požádat o pomoc a vysvětlit mu náš pohled na věc, byl pan zastupitel Bendl. Ten ovšem ve svém vyjádření uvedl, že nevěří, že bych mu mohl o celé věci sdělit nové informace a komunikaci ukončil. V této době jsme již s panem Alenkou a Voplakalem pracovali na návrhu zařazení zastupitelského bodu na pořad jednání řádného zastupitelstva. Byl zpracován obsáhlý materiál mapující stav ohledně lokality Blanická od roku 2006, který se týkal odvodu srážkové vody. Tuším, že tento materiál obsahoval přes 40 stránek textu. Do podkladů pro veřejnost se ovšem vlivem jaké-si provedené lustrace oněch materiálů dostalo pouze polovina stran tohoto textu. Zajímavé je, že se ztratily právě materiály, které ukládaly městu od roku 2006 zbudovat z lokality Blanická samostatnou oddílnou dešťovou kanalizaci. Do dnes nám to nikdo z radnice nedokázal vysvětlit. Výsledkem jednání o tomto bodu na zastupitelstvu bylo zadání vypracování posudku odborné firmě TBD Praha na lokalitu v místě poldru a dále i povinnost uložená vedení města pravidelně informovat veřejnost o nových skutečnostech v kauze děšťová kanalizace. Mimochodem výsledek odborného posudku firmy TBD laicky řečeno zní – „Nedostatečná , tedy cca poloviční kapacita současného poldru a nutnost zbudování dalšího poldru v pravé části lokality s předpokládaným nákladem cca 2 000 000 Kč,-. V současné době firma TBD zpracovala posudek i na lokalitu v rozmezí ulic Spojovací a Lužická, kde měl být dle vyjádření města největší problém ohledně napojení a zbudování nové děšťové kanalizace. Co jsem se doslechl, protože i přes příslib pana místostarosty jsme posudek nedostali, tak oba inkriminované mostky a následné koryto by mělo kapacitně vyhovovat a nová kanalizace zde může být napojena. Je to zpráva neoficiální, ale je-li pravdivá, tak jenom dokládá, že vedení města jenom hledalo výmluvy, aby tuto kanalizaci nemuselo budovat. Tak toto jsou fakta, která je třeba, aby veřejnost věděla a bez pomoci obou výše jmenovaných zastupitelů bychom vedení města, a o tom jsem již dnes přesvědčen, v dané věci nepřinutili konat. Pěkný den Klap Karel.

     2. Takže zastupitel za ODS Bendl nesedí v zastupitelstvu kvůli občanům a jejich problémům. Dobré vědět.

   1. Dočkejte času, jako husa klasu.

    HUGO noviny budou do 3 týdnů ve vašich schránkách.

    Vychází 2 x ročně (červen, listopad)

    Já už se na ně těším, zase jiný úhel pohledu na naše město

  1. jenze to co hugo resi jsou samy nepodstatny sracky typu rybnik, vizual, stromovka a dalsi blbosti. az budou muset resit silnice, chodniky, kanalizaci a ostatni infrastrukturu jako treba odpady nebo obchvat, tak se ukaze ze vlastne o komunalni politice vedej uplny kulovy. ono totiz byt uspesny podnikatel (krom ryznera tam ale nikdo uspesny neni) este neznamena uspech v komunalni politice. tam se to prachama pretlacit neda. a skonci to zase jen u slibu a to nemusi byt nutne vina jejich, protoze vy sice neco chcete ale dalsi lidi ne a tak vam do toho hodej vidle – napr. odvolani a vsechno se zhati a zdrazi a furt dokola az se neudela vubec nic…

   1. Silnice, chodníky, kanalizace a ostatní infrastruktura byla pro vládnoucí partu vždy v pozadí. Pokud se to netýkalo zájmů nějakých konkrétních osob, tam se pak přednostně investovalo. Třeba do prostoru před hotelem Fabrika město nalilo mnoho milionů, protože majitel byl tehdy kamarád. Na mnoha místech města jsou komunikace v tristním stavu, o kanalizaci běžte povídat lidem na Rybníček. Obchvat je pro tyto skvělé odborníky neprosaditelná věc, protože nemají žádné zastání na kraji. A aby bylo jasno, všechny podklady a administrativu vyřizují úředníci státní správy, zastupitelé jen zvednou ruku pro to, co jim nařídí velení ke schválení. Knihkupec, doktorka, sklenář a další vědí o tom ‚úplný kulový‘ také, i když se tam vystavují x let. Nedělejte z nich nějaké zkušené osobnosti, a politiky už vůbec ne. Kolik z nich se prosadilo alespoň v krajské politice? Nikdo. Naděje na zlepšení? Nulová. Čas odejít se ctí už dávno minul. Pro občany města jsou tito lidé k ničemu.

 7. A je teda pravda, že se otevření toho centra odkládá jenom kvůli parkování? Není to škoda? Auta hostí můžou zaparkovat na náměstí třeba. Beztak je tam místa dost. Můžou to přeci upíchnout hned vedle aut úředníků.

 8. Když se zpoplatní parkování v centru, tak budou kňučet zaměstnanci pivovaru, úředníci města a velký kámoš Bernarda, Auto Racek.

  Tahle lobby nikdy nezmění systém parkování v centru.

  Vedle ČSSD i HUGO se nebrání zpoplatnění parkování v centru
  první hodina 10 CZK
  Další hodiny 30 CZK
  Celodenni 150 CZK

  A bude vyřešeno, ale městu to trvá již 20 let, proč asi?

  Tomu se říká politika: smrádek, ale teploučko.
  Hlavně nikoho nenaštvat.

  A to se mi líbí na HUGU, předkládají návrhy bez rozdílu oblíbenosti, ale s vizí pro město, a takové politiky Humpolec potřebuje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecký park Stromovka ožije. Platforma láká na koncerty, divadlo i jídlo

Po Kvě 24 , 2021
Už za tři týdny odstartuje další ročník regionálního multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec, který se už tradičně koná v tamním parku Stromovka a zpestřuje celé léto. Návštěvníci se mohou těšit na dny plné kultury a dobrého jídla, ale i několik novinek. Čtěte dále:   Osm ocenění pro humpolecký pivovar z […]
Už za tři týdny odstartuje další ročník regionálního multižánrového festivalu Letní Platforma Humpolec.

You May Like

Témata