Píšou o Humpolci: Tajemní a zranitelní, žádní upíři. Výstava v Humpolci vás seznámí s netopýry

Jsou tajemní a zranitelní, rozhodně nekoušou lidi do krku a nedělají z nich upíry. Krví, navíc zvířecí, se totiž živí jen tři druhy z dvanácti set. O záhadných netopýrech se více zajímavostí dozvíte na výstavě v humpoleckém muzeu.

Tušili jste, že nejbližší příbuzní netopýrů jsou ježci? Že netopýři jsou jediní savci, kteří umí aktivně létat? A že za noc dokáží spořádat až dva a půl tisíce komárů?

Výstava v Humpolci návštěvníky seznámí s netopýry.Zvětšit fotkuKliknutím zvětšíte

Výstava v Humpolci návštěvníky seznámí s netopýry. | Foto: poskytla Vendula Marešová

Výstava České společnosti pro ochranu netopýrů ukazuje rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a představuje netopýry jako jedinečné živočichy, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Kromě informací o způsobu jejich života a metodách výzkumu se dozvíte také o jejich ochraně a o tom, jak řešit soužití netopýrů a lidí v budovách.

Výstavu Netopýři tajemní a zranitelní můžete navštívit ve výstavním sále Muzea dr. Aleše Hrdličky v Humpolci na Horním náměstí do 29. února. Od úterý do pátku je možnost mezi osmou a dvanáctou hodinou a mezi třináctou a šestnáctou hodinou. V neděli je výstava otevřená od čtrnácti do šestnácti hodin.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/vystava-humpolec-netopyr-savec-upir-muzeum-ceska-republika.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Čt Úno 15 , 2024
Dům, který vyrostl v rozvojové části na okraji města, naplňuje přání a životní styl majitelů, má výhled do kraje, ale také atrium – svůj vnitřní svět pro případ, že by rostoucí okolní zástavba přehlušila domácí atmosféru.

You May Like

Témata