Píšou o Humpolci: V Humpolci by mohly vyrůst byty. Část lidí se bouří a sepisuje petici

29

Nové byty by mohly v Humpolci získat rodiny s dětmi i důchodci. Celkem šestnáct bytů ve dvou domech by mohlo vyrůst v Nerudově ulici. Proti výstavbě se však ohradila část humpoleckých obyvatel. Ti založili petici, pod kterou se podepsaly stovky lidí. Vadí jim, že nová budova převyšuje ostatní domy a že nezapadá do okolí.

Jedním z autorů petice je Dušan Kalivoda. „Přijde nám, že se objekt do místa vůbec nehodí. Navíc má mít tři patra. Já vlastním pozemek pod ním, takže bych úplně ztratil soukromí. Sousedi zase přijdou o světlo. Docela nás to zjištění vyděsilo,“ prozradil své obavy Kalivoda.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/v-humpolci-by-mohly-vyrust-byty-cast-lidi-se-bouri-a-sepisuje-petici-20221110.html

Axl

29 thoughts on “Píšou o Humpolci: V Humpolci by mohly vyrůst byty. Část lidí se bouří a sepisuje petici

 1. Jak by mohli přijít o světlo když má ten barák v prostředku díru. Pan Kalivoda si bude muset postavit nějakou pergolu a nebo živý plot. Například na sídlišti jsou taky baráky o kolik pater vyšši a nikdo z okolí něřve kvůli soukromí. Už vidím jak se někdo nahýbá přes zábradlí aby koukal so se děje dole na zahradě

  1. Ale přesně to se děje na komínu zlého pivovarníka! Dole teče načerno položenými trubkami nepřiměřeně hořké pivo a nahoře se ovčané, voli a dinosauři nahýbají přes zábradlí, aby krom duše Humpolce ukradli i soukromí jeho obyvatelům!!!

  2. Ano, ta díra zachrání celou Alešovu ulici. Měl byste tam zajít jim vysvětlit jak jsou hloupí, že si toho nevšimli a samozřejmě budou mít slunce stejně jako dosud.

   1. Koukám na mapu a celá ta Alešova ulice jsou samý přílepky bez pozemků. Když byla ta zahrada na prodej měli ji od pana Jaroše koupit a udělat tam zahrady co jim u domečků chybí. Co čekali že se s tou zahradou stane? Nový majitel by tan určitě taky stavěl dům a všichni by stejně reptali, že je to na kopci..

    1. Jednopatrový rodinný dům/vila se zahradou je asi to co čekali, ty jsou v širokém okolí běžné. Nikoliv dvoupatrovou bytovku zabírající celý pozemek, protože bytovky jsou běžné v jiných částech Humpolce.

     1. Čekat měli všechno,co dovoluje územní plán. Takže klidně i 4patrovou bytovku.

    2. Majitelé samozřejmě pana Jaroše oslovili, ten jim pozemek neprodal. Prodal ho developerovi za 3 miliony… Podotýkám 3 miliony za půl zahrady, druhou polovinu vlastnil někdo jiný…

     1. Domnívám se, ne jsem přesvědčený, že zkrátka nebyli schopni akceptovat Požadovanou cenu.
      A jak tady někdo píše, čekat bohužel museli a musí to, co povoluje územní plán.
      Petice toto nevyřeší, Humpolec byty nemá, chybí tu, a pokud je někdo ochoten investovat a bytový dům postavit, nemělo by se tomu bránit.

     2. Cili pricinu nutno hledat v uzemnim planu, odpovednost u tech kdo jej schvalili.

     3. Územní plán není plánem regulačním, tzn. může obsahovat pouze určité základní mantinely (někdy může být územní plán s regulačními prvky, ale stále to nění klasický regulák). Ta plocha je vedena jako stabilizovaná se standardními omezeními – zastavěná plocha, plocha zeleně, podlažnost + možné, podmíněně možné a zakázané stavby. Nic víc, nic míň – naprosto standardní věc a nehledal bych v tom problém.

      Druhou věcí je, jak tyto záladní limity + limity dané vyhlášami a normami naplníte. Pokud se vejdete i do nich, tak zkrátka bytový dům, i na takto komplikované parcele, zkrátka postavíte. Může být diskuze nad vzhledem, ale opět – někdo holky, někdo vdolky – kdo má pravdu?

      Věcí třetí je, zda máte také nějakou soudnost, nebo jen jedete na výkon což je, dle mého názoru, tento případ. Pak nezbývá okolí, než se bránit všemi dostupnými prostředky – opět v mezích zákona/ vyhlášek/ norem. Zase se jedná o standardní proces a je zcela jedno, zda v Humpolci bytové domy chybí, či nikoliv – nikdo si přeci automaticky nemusí sednout na zadek z toho, že druhý má ekonomickou sílu na to, aby „vypráskl“ bytovku i mezi rodinnými domky.

      frrrr

 2. Ztratil bych soukromí…když to není Váš pozemek, tak to je těžký. Žít ve městě je o kompromisu, klidně si tu zahradu mohl koupit a soukromí by měl.

 3. Po precteni vsech tech sracek by se zdalo, ze Humpa je mestecko plne pamrdu. Ostatne jako asi i jinde. Ale jsem presvedcen, ze tomu tak neni.

 4. bolševičtí veksláci a kolotočáři nám tu ve funkcích ještě chvilku pobudou, jak říkal Ferdinand Vaněk ! kdo nechce bytovku, tak musí AŠ namazat a ona pak Šubrtce a dalším vysvětlí, jak je to s tím zákonem ! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Seznamte se: V 91 letech si Vladimír Mrázek vyšlápl na rozhlednu v Humpolci

Pá Lis 11 , 2022
Chtěl se na své město a okolí podívat z výšky, tak využil hezkého babího léta a zdolal 189 schodů. Vladimír Mrázek přitom už oslavil jednadevadesáté narozeniny a je tak s velkou pravděpodobností nejstarším návštěvníkem letos otevřené rozhledny u Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.
Seznamte se: V 91 letech si Vladimír Mrázek vyšlápl na rozhlednu v Humpolci

You May Like

Témata