Píšou o pivovaru – IDNES.CZ: Pivovar Bernard otevře novou dominantu Humpolce, rozhlednu nad náměstím

95

Pandemie zbrzdila v loňském roce otevření nového návštěvnického centra Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci. Podnik ho vybudoval ve svém areálu a jeho součástí se stal mimo jiné kinosál i rozhledna kolem pivovarského komínu. Teď vedení pivovaru hlásí, že zahájí provoz centra letos na jaře.

„Jsem šťastný, že jsme překonali všechna úskalí a můžeme oznámit otevření,“ říká spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Původně zamýšlené uvedení do zkušebního provozu se plánovalo na loňské jaro. Rok předtím ale firma v reakci na snížení prodeje piva v době protiepidemických opatření zpomalila investice a otevření centra se posunulo k začátku loňských letních prázdnin. Pak ale pivovar oznámil, že ani na prázdniny neotevře. Důvodem byla trvající nepříznivá epidemická situace a nejistota, za jakých podmínek by restaurační a kulturní zařízení mohla fungovat.

Centrum vzniklo k třicátému výročí pivovaru. V roce 2019 byl položen základní kámen jeho výstavby. „Myšlenku vytvořit místo pro návštěvníky jsem měl v podstatě od počátku. Záměr se ale časem rozrostl, centrum nebude sloužit jen pivovaru, může být místem pro setkávání, poznání a kulturu,“ představuje projekt Bernard.

Novostavba má čtyři patra. Objekt bude výchozím bodem prohlídek pivovaru. Odtud se návštěvníci dostanou přímo do výroby i do nových expozic. V prvním patře bude recepce s obchodem, v druhém patře expozice s 3D modelem pivovaru a kinosál pro 65 lidí. Ve třetím patře je umístěna pivnice a v nejvyšším patře pivovarská restaurace s výhledem na město.

Samonosná konstrukce kolem komína

Dominantou centra je nová rozhledna s ochozem ve výšce 33 metrů. Vidět je z ní zřícenina hradu Orlík, dálniční most na Vystrkově, hrad Lipnice, vrch Melechov, Havlův kopec, Trucbába či Jiřice.

Rozhledna na první dojem působí, že je vybudovaná a přichycena na komín, ve skutečnosti jde o samostatnou samonosnou konstrukci obestavěnou kolem.

„Celá rozhledna včetně vyhlídky je opatřena bezpečnostním pletivem. U vstupu je automatický turniket, který pohlídá maximální počet přítomných osob. Vstupné bude možné platit v hotovosti, bezkontaktně i v eurech,“ připomíná mluvčí pivovaru Radek Tulis s tím, že rozhledna se otevře společně s centrem, byť podle četných dotazů veřejnosti by lidé chtěli na rozhlednu co nejdříve.

Centrum je nyní stavebně dokončeno a probíhají finální práce v interiéru, poslední instalace technologií a dodávky nábytku. Po měsíčním zkušebním provozu se služby naplno rozběhnou od letošního června.

Upozaďuje to historické dominanty, říká kritik

V nových prostorách najdou práci také čtyři desítky zaměstnanců. „Hledáme kolegyně a kolegy především pro provoz pivnice a kuchyně a také lidi na recepci, do prodejny a na úklid,“ nabízí manažer centra Tomáš Lavický.

V minulosti se ke stavbě především rozhledny kriticky vyjádřil opoziční zastupitel a architekt Petr Machek.

„Bylo to povoleno, prošlo to všemi potřebnými řízeními, nicméně stále si myslím, že město by mělo chránit své hodnoty. Podle mě tyto věci do historického centra nepatří. Vytváří to novou dominantu, která upozaďuje dominanty historické, a to myslím není dobře,“ domnívá se stále.

Časosběrné video z průběhu výstavby návštěvnického centra:

24. února 2021

Pivovar Bernard postavil rozhlednu uprostřed Humpolce | (2:16) | video: Rodinný pivovar Bernard

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/pivovar-bernard-humpolec-navstevnicke-centrum-rozhledna.A220122_647259_jihlava-zpravy_mv

Axl

95 thoughts on “Píšou o pivovaru – IDNES.CZ: Pivovar Bernard otevře novou dominantu Humpolce, rozhlednu nad náměstím

 1. Při vší úctě k celému managementu pivovaru, ta rozhledna opravdu není šťastná. Komín byla vždy jakási chlouba všech průmyslových pivovarů. Obehnání točitými schody připomíná spíše jakousi slévárnu z 50.let v ostravských hutích. Jistě si své příznivce najde,ale kdykoliv kolem jedu tak slovy Václava Klause…zdvíhám obočí.

  1. Bohužel je to naprostej hnus. Nechápu, jak to někdo mohl vůbec povolit. Chudáci občané, kteří tam v okolí bydlí. Absolutně to nechápu.Navic to totálně narušuje panorama města a do země zadupavá historickou dominantu věže kostela, podobně jako hnusné tanky a svítící nápis Bernard. Zbývá už jen přejmenovat město na Bernardec. Bezmoc a zmar.

 2. Tak nevím. V roce 2020 zastupitelstvo města zamítlo odprodej cca 35 m2 pozemku pivovaru, který se nachází v těsném sousedství s pivovarem Bernard.
  Uplyne rok a půl a pivovar žádá o směnu stejného pozemku, na kterém již provádí výstavbu.
  Zastupitelstvo nic nerozhodlo, chlapci se domluvili v kanceláři loutky Kratochvíla.

  Klientelistický Humpolec, město pro byznys vyvolených.

  Dej Bůh štěstí!

  Sledujte zastupitelstvo 28.4. Bod č. 32
  Ať víte, kteří zastupitelé se nechají koupit pivovarským vlivem.

 3. No tak hlavne aby uz to otevreli. Cele mestecko uz je natesene na novou hospodu s nejlepsim vyhledem a nejvetsim vyberem piv. A doufam ze i vybornou kuchyni. Nebyt te komedie s covidem, tak uz to frcelo.

  1. A co když covid není vůbec důvod? Co když je to výmluva? Co když je důvod nezajištění parkování jako??

    1. Mě je ta vaše politika u p*dele a nepůjdu tam protože nevím co tam jako hledat. Nic proti pivovaru, já prostě piju jinou značku a nevidím důvod proč to měnit. Někdo to rád hořký, jiný ne. A nepůjdou i další lidi z nejrůznějších svých důvodů. I ta hospoda je cílená na turisty, takže si to inteligentní majitelé uvědomujou že celý městečko prostě ne. Ať si každej dělá co chce.

 4. Kdokoliv jiný musí mít zajištěný parkování, ale pivovar si u nás může dovolit porušit jakýkoliv zákon, vše mu projde. Dokonce i obohacování se na úkor města.
  Vždyť to sou jen naše peníze a pivovár vydělává jen 100 milionů, ty belgičani potřebují pomoc.

  1. Bernard vám to vysvětlí, že to dělá pro lidi.
   A když děláte “něco pro lidi”, tak můžete porušovat zákony.
   To vám odsouhlasí i Andrej Babiš, ten udělal Čapák taky pro lidi.

   Babiš a Bernard jsou takový dobráci od kosti, ještě že je máme.

    1. Jde o elementární dodržování zákonů. Žijeme v právním státě nebo se pletu?

     A každý komu vadí arogantní porušování zákonů současnými mocipány, nemusí automaticky být součástí spolku HUGO.

    2. Bohužel to je v Humpolci normál. Komu se nelíbí klientelismus naší radnice, dostane ihned nálepku HUGO dobroser.

     Uvidíme za 5 měsíců, jak a kolika lidem v Humpolci vadí radniční “malé domů”

     1. A vzdyt se nic neprokazalo. Zatim jen stale dokola mlete ideologicke debilni kecy Hugnobuzen. Za ucelem zdiskreditovat jakoukoliv moznou konkurenci.
      Jen si ta narcisticka particka neuvedomuuje, ze Humpolaci nejsou tupe ovce jak je nazyvaji.

     2. Jediné co dokazuje jednání Policie je, že trestní oznámení, které bylo podáno před 12 měsíci, není snůškou lží a výmyslů, jak by si někteří obhájci současných pořádků přáli.

      Závazně věci chtějí svůj čas a čas u prošetřování závažné kriminality se neměří v měsících, ale v letech.

      A nechutné urážky a neustálé napadání politiků kandidujících za HuGO vypovídají více o pisateli, než o politicích z HumpolecGO.

      Já držím těmto mladým politikům palce, jelikož po dlouhé době vidím, že někdo se snaží dělat kvalitní nepopulistickou politiku, stranící kamarádíčkům.

  2. Ještě jste na někoho zapomněl. Bytovka naproti Lionu, také kolaudována bez zajištěného parkování. Pak auta nájemníků postávají až ke křižovatce.

    1. V jednom i druhem pripade jsou zajistena perkovani uvnitr pozemku.
     V byvylych jeslich je velke parkoviste.
     Na Rybnicku budou auta uvnitr pozemku, viz PD.
     Zkontrolujte si to.

     1. Těch pár míst, kterýma oblbli úředníky, ani zdaleka nestačí! Běžte se podívat na místo, všude auta, která blokují provoz a není kde zaparkovat!!!

 5. Narcistické chování v humpolecké politice předvádí pan Bernard.

  Pamatujete jak vyhrožoval Voplakalovi a Rýznerovi, že je zažaluje a vysouzený peníze věnuje městu?

  Zajímalo by mě, co se dneska honí hlavou zastupitelům jako Arnotová, Balnohová, Dvořáková, Kostřicová, Čáp, Hrdlička, Vystrčil a další. Předpokládám, že si pamatují tyto výroky pana Bernarda, bohužel nepochopili, že tento pán je v politice jako Babiš – žádné činy jen velká prázdná gesta a populistický placený PR, chránící jejich vlastní zájmy!

  A o voličích si žádný velký iluze nedělám, zvolili Zemana 2x v prezidentské volbě, zvolili Babiše, na Slovensku je v průzkumech nejsilnější gauner Fico, v Americe Trump, v Rusku Putin atd.
  V Humpolci to v pohodě vyhraje Bernard a spol.
  Bohužel tak to v politickém životě chodí.
  Čistě hypoteticky, myslí si snad někdo z vás, že by v přímé volbě porazil Václav Havel Miloše Zemana? Ani náhodou!

  1. Jj, už si připravujete pozici pro případ prohry, co? ale tak to svetci často mají – Ježíše taky nepochopili a ukřižovali…

   1. Jj jen tehdy byla jiná doba ODS, ČSSD, TOP a KDU vyšachovali vítěze.
    Letos je situace jiná ANO má nakročeno do koalice s HUGO a STAN případně Piráti (pokud postaví kandidátku a někdo je zvolí)

    1. Vy podivný pisateli, když nevíte jaké byly výsledky voleb v roce 2014, najděte si je. Tři strany po 5 mandátech, na hlasy ANO vyhrálo, to je pravda. Mandáty jsou však to co rozhoduje. Kdo tedy vyhrál,. když bylo 3x po pěti křeslech? Koalice byla složena rychle ,ale nikoliv nedemokraticky. To se bohužel v popřevratové politice stává, že i vítěz může být vyšachován nebo odsunut. Stalo se v různých krajích po krajských volbách a i jinde ve městech.. Smiřte se s tím. Není to růžové, ale je to tak..

     1. Nikdo nezpochybňuje, že to ty strany nemohly udělat, prostě jí vyšachovaly nic ví nic méně.
      Letos to bude jiné ANO, HUGO, STAN případně i Piráti pokud složí kandidátku a pokud je někdo zvolí.

      Podzim přichází pomalu, ale jistě.

      ODS, KDU se na radnici pomalu balí. Vídím tam tu atmosféru strachu každý den.

   1. Realita dnešního Humpolce.

    Štěrbová budoucí starostka, rozhodně vzdělanější, kultivovanější a zkušenější než současný 100ro100

    1. Hugo to možná vyhraje protože umí velice dobře prodat své PR hlavně v kulturní oblasti ( Platforma, Humpolecký moře, Divadlo za komínem, 8 ) ale bude to stačit na řízení města? Nehledě na to, že pokud stále okopává svým potenciálním koaličním partnerům kotníky, tak to s tím koaličním potencionálem nebude mít vůbec jednoduchý. Pokud ovšem nezíská v podzimních volbách pohodlnou většinu – ale to se asi nestane. No nevím zda si to ti „mlaďoši“ do důsledků uvědomují, zda nejsou příliš zaslepení svou sebevědomou suverenitou. To co HUGU rozhodně chybí je určitá pokora před voliči.
     V této souvislosti mne napadá citát: “ A přichází uhrovitý mladík, a jeho sebevědomí mu sekne, jak podsvinčeti klarinet. „

     1. Nepleťte si pojmy z dojmy. Lidé spojení z Hugem kulturou opravdu žijí.

      Divadlo Za komínem nebo 8smička jsou projekty, do kterých jejich majitelé zainvestovali vysoké desítky milionů.

      Platforma má za sebou již 10 let svého fungovaní.

      A věci jako Humpolecké moře, Foodmanie a další jsou příjemné jednorázovky, kde na vás nekřičí HUGO logo ani, kdy omylem.

      Dělání PR to je disciplína, ve které exceluji jiní borci.

   1. Holka to bude mít těžký protože většinu těch nejlepších kandidátů už jí „vyluxovalo“ na svou kandidátní listinu HUGO

    1. Ano, HUGO má všechny nejlepší kandidáty, a vůbec také všechno nejlepší a hodně zdraví. Tak snad tento názor budou sdílet i voliči.

     1. HUGO je prostě In. má všechno nejlepší a největší….. a tak vůbec.

 6. Štěrbová by se mi moc líbila.
  Byla by to velice příjemná změna.

  Dobře vymyšleno.

  Držím palce, ať to vyjde, můj hlas dostane.

 7. Jestli je pravda, že by paní Štěrbová v případě úspěchu šla na radnici na post starostky, tak smekám.
  Skvělý nápad. V Humpolci není kompetetnější politik, než tato dáma.
  Vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy.

  1. Taky můře být partnerství s paní skvělou pro hugo polibek smrti, neboť přitáhne jako obvykle skupinu nepředvídatelných politických parazitů !?!

   1. podle komentare rozumim, ze jednine hugo jsou skveli a bezchybni. ostatni jsou k nicemu. no potencial pro spolupraci jako hrom!

 8. Jestli bude kandidovat Štěrbová, tak jí budu volit. Inteligentní dáma s manažerskými zkušenostmi.

  1. Zkušenosti ona má! Jenom mě napadá jestli voličům nebude vadit, v kolika různých politických stranách a partajích od revoluce stihla „zakotvit“ . Nic proti tomu, ale oni to tyhle politický kurvy nemají u voličů v komunále až tak jednoduchý.

   1. V komunálu je to více o osobnosti než straně. V roce 2014, když paní Štěrbová kandidovala, tak vyhrála na preferenční hlasy. Evidentně občani Humpolce oceňují kvality této dámy.
    Jsem přesvědčená, že i v letošním roce paní Štěrbová vyhraje a vyhraje i její ANO.

    Pamatuji si jí jak nás učila na gymplu na fráninu, přísná, ale férová. Přesně toto Humpolec potřebuje. Přísnýho, schopnýho, ale férovýho starostu. Moc bych si přála tuto dámu na radnici.

    1. O schopnostech a charakteru paní Štěrbové nejsem úplně přesvědčený, napadá mě v této souvislosti citát:
     „Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.“

     Karel Čapek

     1. Štěrbová se nebojí postavit místním velmožům.
      Proto jí posluhovač Mikulášek musel popravit ve finančním výboru.
      Štěrbová nebude před nikým panáčkovat jako současný starosta

     2. Sterbove je hlavne 70, vubec pochybuju estli vubec bude v tomhle veku ochotna do toho jit. prece jenom s uctou ke stari, ja bych na to s… kaslal.

    2. a kdyz vyhraje, co na to Hugo? Mladasove kteri jsou aktivne proti Babisovi? Ryzner a jeho spolek – Babise ani cejtit. Hmmm. A pak se s nim daj do holportu. Jo pro korytko je potreba neco prehlednout, ze?

     1. Je třeba pochopit,že kandidátka ANO je pouze hlavičkou kandidátky, název.. Kolik členů ANO na ní bude.? Minimum jako bylo, 2,3 max. Takže nemluvte neustále o Babišovi.. Ten Humpolec určitě řešit nebude.

     2. Co má co Rýzner kecat Hugu do politiky. Už s nima dávno není a ani za ně nekandiduje!

     3. Za vším hledej Rýznera.
      Když už se neví jak Hugo napadnout, vždy se hodí je nazvat loutkami nebo rýznerjugend atd.

      Rýzner je v Humpolci velice nepopulární a tak se hodí toto jméno neustále spojovat s Hugem, třeba pár voličů odpadne.
      Předvolební kampaň nic víc nic méně

   2. uz jenom to ze je v ANO a tim podporuje Burese tak u me nema sanci. Ani kdokoli z tyhle partaje, kdyby to byl treba muj otec….

    1. Babiše několik let veřejně podporoval Bernard. Dokonce měl extra stránku na webu ANO, že je miluje a že není lepší řešení.

   3. Historicky byla pouze v KDS, tedy bývalé křesťansko demokratické straně, což byl popřevratový projekt disidenta Václava Bendy, otce dnešního věčného poslance Marka Bendy. Strana zanikla spojením s ODS. Velmi krátce byla v ODS,po aféře černých fondů a tajemných sponzorů ODS vystoupila a od té doby jako nezávislá na listině US-Deu a nyní ANO 2011.

     1. Mám tomu rozumět tak, že humpoleckou ODS a KDU nebudete volit, neb podporují Burešovo ANO s kterým jsou v koalici?

 9. Dovoluji si malé upřesnění k volbám 2014,kdy se zde často zmiňuje, že už tehdy paní Štěrbová vyhrála na preferenční hlasy. Není tomu tak. Z oficiálních zdrojů je jasné, že v Humpolci v roce 2014 zvítězilo ANO 2011 na hlasy od voličů, kdy získalo 15.044 hlasů v procentech 23,04.
  ODS tehdy 14.023 hlasů v procentech 21,48, ČSSD 14.485 hlasů v procentech 22,18%.

  Na preferenční hlasy bylo pořadí toto: Bernard 1.376

  Kučera 1.242 hlasů,
  Namyslo 1.148 hlasů
  a teprve pak paní Štěrbová 1. 121 hlasů.

 10. Není náhodou dnešní koalice ODS, KDU a ANO

  Jak vidno, cokoliv co udělá pivovarník a spol, je OK.

  Pokrytectví, kterému by netleskal ani Jan Tleskač.

  Když na vedení města stačí trojka Kukrechtová, Kratochvíl, Brukner, tak po těchto klidně kdokoliv, hlavně když se přestane krást.

 11. Nejprve se zde řešilo, že HUGO nemá koaliční potenciál, když se ukáže že by mohli složit koalici HUGO, STAN, ANO, ( možná Piráti, pokud je někdo zvolí), tak se řeší jestli by na to měli kvalitativně, když se ukáže že by starostkou mohla být kvalitní manažerka, lídr a nezávislá politička paní Štěrbová, tak se řeší Babiš. Mimochodem v Humpolci byl jen jediný člověk, který veřejně v televizi Babiše dlouhodobě podporoval – pan Stanislav Bernard.

  Zároveň nikomu nevadí, že stejné humpolecké ANO je v současné koalici, nikomu nevadí, jak tito lidé zametli s paní Štěrbovou ve finančním výboru, nikomu nevadí že tito zastupitelé nechtějí forenzní audit, který by občanům města objasnil, jak je to s obohacováním pivovaru na úkor města atd.

  Pokrytectví z vás jen stříká.

  Nemyslím, že s Hugem na radnici na tom bude naše město hůř než dnes. Alespoň zjistí jaký to je být u vesla a mít zodpovědnost. Rozhodně na mě Hugo a jejich kroky, působí důvěryhodně, promyšleně a pro aktivně.

  Pravda závěrem: koalice se vždy uzavírají až po volbách, bez ohledu na to co se píše na humpoláku😉

  1. Tak ta vaše „pravda na závěr“ je asi to jediné, co má z celého příspěvku nějakou hodnotu.

  2. křivé ANO v koalici s křivákem Bernardem, které tam dotáhla křivá Štěrbová ?!? a teď HUGO raď !?! :D:D:D

  3. Co pořád mluvíte o koalici STAN HOGO ANO ? Může vzniknout zcela jiná, tohle rozumování,kdo by se líbil zrovna vám je hloupé. Co Třeba jiné varianty?

   1. Tak proslýchá se, že Standa Bernard zaúkoloval zaměstnance z pivovárku, aby dali dohromady kandidátku TOP 09.
    Pokud budou zvoleni mají možnost vytvořit malé velké humpolecké SPOLU (ODS,KDU,TOP)

    Chlapcům jde o hodně, budou hodně kreativní!

    1. V těchle volbách jde starým šibrům o všecko. Budou dělat všecko možný aby se udržely u moci. Pomlouvat a šiřit lži uměj to se ví. Tak teď postavěj béčko ODS a pivovárku aby se u moci ještě chvíli udrželi. Bude to zajímavej pulrok co nás čeká. 😀

    2. TOP09 už neprošla v minulých volbách,takže vkládat naděje do téhle party je zcela mimo politickou realitu

 12. Pan architekt Machek má pravdu. To, co vzniklo kolem komína, do středu města rozhodně nepatří.

  1. Ing. Machek není architekt, je pouze vystudovaný stavební inženýr. Možná by se architektem rád viděl, ale rchitekturu nikdy nevystudoval.

     1. Jak to souvisí s pivovarem a hnusným pivovarským komínem, který hyzdí nejen centrum města, ale celé panorama města při pohledu ze všech příjezdů do Humpolce?

  2. Ono je toho vic co do středu města nepatří. Třeba taková Platforma. Kdo to má celé léto poslouchat. Není na čase to přesunout někam jinam, třeba k Humpoleckému moři.

   1. A co třeba takový Bernardfest, který ochromí dopravu ve městě ještě více nad rámec běžné aktivity pivovaru na téměř týden?! Jednotlivé dny fest končí až po půlnoci a je mnohem hlučnější než na Platformě.

    Naopak Platforma končí vždy do 22 hod a večerní akce jsou jen ve čtvrtek.
    A o celé léto taky nejde – koná se od poloviny června ani ne do konce srpna.
    Aspoň na Stromovce nejsou bezdomovci a jiná individua, co by jen ničili vybavení parku.
    Takhle se tam aspoň mohou sejít lidi napříč generacemi.

    1. nebo autokross, to taky rve jak krava. Zrusit. Ani nevite, jak lidi z okoli stadionu stve to otravny rvani a piskani pri fotbale a hazene. Taky zrusit. Jo a ZUSka by se mela odstehovat za Humpolec. To vrzani je pres den k nesneseni. Rusi to opilce co hulej venku pred Baronkou.

 13. Jako sorry ale shlídl jsem schůzi zastupitelů online. To zas byla bžunda. Pan Hrala top strop. Musím tam příště zajít naživo ! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hokejisté Humpolce padli s rezervou Velkého Meziříčí

Út Led 25 , 2022
Díky této prohře a výsledkům našich konkurentů Humpolec po základní části Krajské ligy klesl 7. místo, nicméně postoupil do čtvrtfinále. V něm narazí na tým z Chotěboře.
Hokejové utkání mezi HC Lední Medvědi Pelhřimov a TJ Jiskra Humpolec

You May Like

Témata