Po nočních uzavírkách je na 94. km D1 opět průjezdná

Po třech nočních uzavírkách ve směru na Brno je opět zcela průjezdná dálnice D1 na 94. kilometru mezi Humpolcem na Pelhřimovsku a Větrným Jeníkovem na Jihlavsku. Důvodem omezení byly práce na stavbě ekoduktu. ČTK o průběhu uzavírek dnes ráno informovala policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

„V době od půlnoci do 01:19 byla dálnice D1 v místě podle plánu třikrát na maximálně 15 minut uzavřená z důvodu stavebních prací. Vše se obešlo bez problémů,“ řekla policejní mluvčí. Poblíž Humpolce staví dělníci jeden ze čtyř ekoduktů, které budou zvěři umožňovat přechod přes dálnici mezi Prahou a Brnem. Uzavírky byly kvůli odstraňování lan, která podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zajišťovala osazenou základní konstrukci ekoduktu.

„Teď budeme zhruba měsíc a půl ekodukt postupně zavážet přibližně 30.000 krychlových metrů zeminy,“ řekl projektový manažer společnosti Sk kšanska Michal Vozdecký. Těleso pak stavbaři vytvarují do požadovaného tvaru a následně bude zatravněno a osazeno zábranami proti oslnění, aby zvířata mohla přecházet nad dálnicí i v noci bez oslňování projíždějícími vozidly, dodal.

Stavba ekoduktu je součástí modernizace dálnice. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem opravuje od roku 2019 firma Skanska. Cena opravy bez daně je 2,083 miliardy korun, uvedlo ŘSD.

Téměř 14 kilometrů dlouhý úsek dálnice měl být původně hotový v roce 2019. Stavební práce tam začaly v březnu 2018. Zakázku za 1,75 miliardy korun tehdy dostalo sdružení tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy. Stavba ale nabrala zpoždění a protáhla se do zimy, při sněžení se tam tvořily kolony. Smlouva se stavbaři byla nakonec zrušena.

Čtěte dále:   Tipy na Den dětí. V Humpolci se svezou super auty, u Máje bude pestrý program

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Karel Havlíček Borovský Superstar. Chystají se oslavy 200. narozenin satirika a novináře

Po Kvě 3 , 2021
Someliérskou modlitbu jako umělecké ztvárnění jednoho z epigramů Karla Havlíčka Borovského. Brzy ji lidé uvidí v Havlíčkově Brodě. Čtěte dále:   Tipy na Den dětí. V Humpolci se svezou super auty, u Máje bude pestrý program
Karel Havlíček Borovský Superstar. Chystají se oslavy 200. narozenin satirika a novináře

You May Like

Témata