Pozor na zvířata na silnici!

Během posledních dnů se na silnici mezi Humpolcem a Pelhřimovem udály dvě kuriozní dopravní nehody, při kterých větší míru zavinění nesla lesní zvěř.


Ve čtvrtek pět minut po druhé hodině ranní jel řidič Ford Transitu od Humpolce na Pelhřimov. Na přímém úseku silnice mu náhle z pravé strany vletěla do jízdní dráhy sova a narazila do čelního skla v místě spolujezdce. Škoda na poškozeném vozidle činí 10 000 korun, pták po střetu odletěl.


Řidič Škody Fabie, který jel včera před čtvrtou hodinou ranní z Pelhřimova do Humpolce, skolil vzácného jelena, který se v českých lesích běžně nevyskytuje. Statný jelen mu vběhl do cesty a střetu nešlo nijak zabránit. Škoda na autě dosáhla výše minimálně 100 tisíc korun, jelen byl na místě usmrcen.


Podzim je jako stvořený pro přebíhání zvěře přes pozemní komunikace. Zvířata hledající marně potravu na sklizených polích pobíhají v těchto dnech o to intenzivněji z jedné strany komunikace na druhou.
Zajíci, srnky a ostatní zvířata, která se mezi světly auto
mobilů a výfukovými plyny cítí naprosto dezorientovaná, se často nedobrovolně sama vrhají pod kola aut. Každoročně dochází na dálnicích a silnicích v České republice v důsledku střetů motorových vozidel ke značným ztrátám na zvěři a škodám na motorových vozidlech, někdy i s tragickými následky pro účastníky dálničního i silničního provozu. Přesný počet usmrcených kusů nikdo nezná. Myslivci však odhadují, že počet živočichů usmrcených dopravními prostředky se na území celé České republiky pohybuje v řádu stovek tisíc. Do této statistiky jsou ovšem započítány pouze nahlášené kusy, nikdo neví, kolik zabitých zvířat si řidiči dovezou v kufru vozu domů. Pokud si však někdo uhynulé zvíře odveze, aniž by mu patřilo, jedná protiprávně. Lidé si také neuvědomují, že bez veterinárního vyšetření zabitého zvířete mohou riskovat i nepříjemnou infekci a nemusí se jednat pouze o vzteklinu. V každém případě zvěř vždy náleží konkrétní honitbě, tudíž myslivcům a řidiči by usmrcení nebo i zranění zvířete na silnici
měli ohlásit. Nejlepším řešením pro obě strany je pak jezdit v lesních úsecích více než opatrně a s maximální pozorností.

Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zveme Vás na Silvestrovskou taneční zábavu

St Lis 2 , 2005
Pořádá 31.12.2005 SDH Kejžlice. Čtěte dále:   Policie po dvoutýdenním pátrání našla třináctiletou dívku. Byla v Humpolci a je v pořádku

You May Like

Témata