Z deníku policie

11

V neděli se na dálnici D1 u Humpolce stala smrtelná nehoda.

Osmatřicetiletý řidič v neděli před 21. hodinou večer na dálnici D1 srazil třiatřicetiletého chodce, který se zřejmě pokoušel přejít dálnici na 87. kilometru u Humpolce.


Řidič vozidla VW Touran jel v levém jízdním pruhu ve směru na Prahu a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu a přední částí vozidla se střetl s mužem, který se z neznámých příčin právě pohyboval po dálnici. Chodec utrpěl zranění, kterému na místě podlehl. Řidič vozidla byl lehce zraněn, škoda byla vyčíslena na 70 tisíc korun.


 


Co všechno se nechá ukrást? Například i popelnice. Neznámý pachatel odcizil minulý týden v noci z úterý na středu dvě popelnice na domovní odpad, které byly umístěny na humpoleckém autobusovém nádraží. Způsobená škoda odcizením popelnic byla vyčíslena na částku 1.600 Kč, policisté řeší tento případ jako přestupek proti majetku..


 


V Humpolci se opět objevil zloděj se zaměřením na barevné kovy. Tentokrát se jedná o krádež měděného oplechování střechy volně přístupné nadzemní části vodojemu na Jihlavské ulici. Pachatel svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 20 tisíc korun.


 


Policisté z Humpolce přijali také trestní oznámení na neznámého pachatele, který se koncem minulého týdne vloupal do garáže u objektu hájovny v blízkosti obce Otavožaty. Z garáže si odnesl křovinořez, čím majiteli způsobil škodu ve výši nejméně 7.000 Kč.


(Zdroj: www.policie.cz )

myska

11 thoughts on “Z deníku policie

 1. Nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu?? No to snad ne,jak můžu čekat, že nějakej s prominutím DEBIL bude přebíhat dálnici.Mohl ohrozit další desítky lidí!!!

  1. Ano, takto debilne jsou postavena a vykladana pravidla silnicniho provozu. Ridic je povinen predpokladat hluboke vymoly, chodce na dalnici a nebo treba mistniho opilce vyspavajiciho uprostred silnice hned za neprehlednou zatackou, neosvetleneho cyklistu, chodce v tmavem obleceni na krajnici a mnoho dalsich okolnosti …..
   Neprizpusobeni rychlosti jizdy svym schopnostem a stavu vozidla a vozovky je oblibena formulace, ktera umozni policii uzavrit vysetrovani sporne nehody s minimalnim usilim a vinu podelit tak, aby to bylo bez prace rychle uzavrene.

   1. Takže se vlastně jedná o nepřihlédnutí ke složitosti zadávaných úloh vzhledem k intelektu osob, které je mají řešit…:-)

 2. To se dá napsat i opačně, jako třeba
  „Chodec nepřízpůsobil svůj běh o život přes dálnici a narazil levým bokem do jedocího vozidla“
  Krom toho co to bylo za cvoka, že přebíhá dálnici, když je vedle most

  1. Bohužel taková je realita.Denně jezdím po D1 a sám jsem toho byl několikrát svědkem.Lidi si vůbec neuvědomují rychlost blížícího se vozidla.Petr

 3. Ještě jedna poznámka, ty barevné kovy trošku nechápu, sběrna surovin je přeci povinná požadovat OP při výkupu.Najít pachatele by nemělo být zas tak těžké.Petr

  1. K té dopravní nehodě – něco podobného:

   Řidič Humera srazil a usmrtil skupinu asi 20 nepřizpůsobivých občanů.

   Při vyšetřování nehody se dopravní policista ptá:

   Tak pane řidiči a teď mi popište kde stál váš vůz a jakou rychlostí a odkud se proti němu skupina nepřizpůsobivých rozeběhla ……

     1. Rasismus v tom vidí jen rasista. Je snad k výrazu -nepřizpůsobivý – určena nějaká rasa ???

     2. Ono to ma vice variant:
      Pta se pan soudce, pred procesem: „Jak to vidite, jake mam sance.“
      Soudce: „Tak pane poslance, ten, co Vam hlavou rozbil predni sklo dostane podminku za vandalismus a ten druhy, co Vam prerazil naraznik a po narazu letel 10m dostane dva roky natvrdo za opusteni mista nehody…..“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Brněnští dorostenci ovládli tenisový turnaj v Pelhřimově

Út Pro 15 , 2009
PELHŘIMOV (14. prosince 2009) – Hodnotný tenis i výsledková překvapení přinesl celostátní halový tenisový turnaj dorostenců, který se hrál od 12. do 14. prosince v Pelhřimově. Do finále se nedostal ani jeden z obou nejvýše nasazených, turnajová jednička Tomáš Prokop (TC MJ-Tenis Brno) i dvojka Robin Bulant (TK Spartak Jihlava) […]

You May Like

Témata