Pozvání na vypuštění orla mořského

Dovolujeme si vás pozvat na vypuštění orla mořského zpět do přírody. Orel se našel v polovině loňského července v lomu v Nové Cerekvi na Pelhřimovsku a z blízké lokality se také vrátí zpět „domů“, a to za účasti ředitele Stanice Pavlov Zbyška Karafiáta, starosty Nové Cerekve Milana Kunsta. radního Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Pavla Hájka a dětí z místní mateřské školy.

Kdy: pátek 2. února, v 10.00 hodin
Kde: v lokalitě u Horní Cerekve, výpadovka na Pelhřimov (silnice č. 112), polní cesta k Památníku 100. výročí vzniku Československé republiky a k židovskému hřbitovu. GPS: 49°19’42.494″N, 15°18’51.636″E (viz přiložená mapka)
Po vypuštění zveřejníme zprávu s celým příběhem tohoto zástupce kriticky ohroženého druhu včetně zajímavosti a vysvětlení, proč orla bude monitorovat vysílačka. Připojíme snad také nějaké profesionální foto. 🙂 Pokud byste však měli chuť a čas udělat si vlastní rozhovor, záběry i fotografie, rádi Vás na místě uvítáme.
Čtěte dále:   Lidé v Humpolci zaplnili náměstí, aby si s Deníkem zazpívali koledy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Karanténa bude v Humpolci, karneval v Máji

Pá Úno 2 , 2024
První únorový víkend nebudou na Pelhřimovsku pouze masopusty, ale také karnevaly pro děti. Na jeden takový s Milanem Řezníčkem se děti mohou těšit v Pelhřimově. Kdo má rád divadlo, ocení Domácí karanténu. Čtěte dále:   Dětský den KČT Šlápoty Hněvkovice

You May Like

Témata