Před 27 lety zemřel Karel Kryl. Byl to vizionář, nebo kverulant?

Kolega Olaf mě upozornil na následující rozhlasový pořad se slovy: „Doporučuji cca 20min. poslechu, myšlenky staré 30let jako by byly z dneška!“ A mě nezbývá než souhlasit. Tak doufám Olafe, že se na mě nebudeš zlobit, když přidám odkaz i sem.

https://www.mujrozhlas.cz/jak-bylo-doopravdy/pred-27-lety-zemrel-karel-kryl-byl-vizionar-nebo-kverulant

Já považuji Krylovy texty před revolucí za geniální. Ale on ani po sametové revoluci nerezignoval a dál se opíral do mocipanů a naší malosti. Jenže o těch z porevoluční doby se už nikdy nikde moc nemluvilo, jelikož se zase někomu nelíbily a nehodily do krámu. Jenže disident už nebyl a tak nějak nebylo nikoho kdo by je vysílal a popularizoval.

Velmi doporučuji zkouknout tento skvělý dokument: https://uloz.to/file/LRFpcASt050B/bratricek-karel-avi Obsahuje unikátní archivní ukázky, texty a fotografie, které jsem nikdy předtím neviděl. Je obrovská škoda a je mi tak hrozně líto že o takovém velikánu a tak výrazném člověku naší země musí natočit dokument poláci, jelikož u nás toho nikdo není schopen.

Čtěte dále:   Vesnice Dobrá stávala na zemské stezce. Teď ji připomíná jen kříž s obrázkem svatého Václava

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Starosta chce omluvu. My máme znalecký posudek

Pá Bře 5 , 2021
Opozice plní i na úrovni komunální politiky nezbytnou a důležitou roli, která vychází z kontroly a případné kritiky k jednání města. O to se již od počátku snažíme i my.  Čtěte dále:   Zámek v Červené Řečici je klenotem české renesance. V minulosti patřil pražskému arcibiskupství

You May Like

Témata