Program 18. Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově

Ve dnech 13. – 14. června 2008 se koná 18. ročník největšího festivalu rekordů a kuriozit v Evropě, kde budou k vidění opět netradiční kousky.

Pátek 13.června – Masarykovo náměstí


14.00 hod.           
Radomír Wolf (reprezentant klubu Gambare Olomouc) – 1. rekord festivalu – unikátní pokus o překonání rakousko-uherského rekordu Gustava Frištenského – vzpírání 50 kg činky jednou rukou bez dotyku se zemí – Studio Hana Hornychová – malování na tělo – zahájení pokusu o rekordní stonožku – nejdelší had z vlněných bambulí (DD Světlá nad Sázavou) – zahájení série rekordů fotbalového dribléra MVDr. Jana Skorkovského k ME v kopané (kouzla s různými míči)


14.30
Jaromír Vegr – nejdelší jízda elektromobilem na jedno nabití baterií – Vanessa (Eva Launová) – pokus o roztočení největšího počtu gymnastických obručí na těle


15.00
Tomáš Jelínek – nejvyšší jízdní kolo v ČR – MVDr. Jiří Návara – největší houpací kůň v ČR


15.30
Rychlokarikaturista Lubomír Vaněk – půlhodinovka portrétů „Jak budete vypadat za 20 let“
Dr.Roman Ošťádal – tenis – vytrvalostní hra o zeď ze vzdálenosti 20 centimetrů

16.00
Německý silák a fakír Rainer Schröder – lámání klíče k utahování matek (č. 12-13) v zubech
EKO-KOM – ekorekordy v sešlapávání PET lahví – nejvíc 2litrových PET lahví v jedné popelnici


16.30
Jedlík Kamil Hamerský – nejrychleji snědený dort – zahájení vytrvalostního 24 hodinového recitačního maratónu


17.00
Největší krumpáč v ČR (Město Třešť) – násada 305 cm – Václav Kořínek – minutovka kliků (dosud 105)


17.30
Zdeněk Sadílek (kategorie senioři) – kliky v limitu 30 minut – Milan Roskopf – žonglování motorovými pilami – Malování na tělo – představení nejdelší stonožky namalované na tělech návštěvníků


po celý den:
Barevné dny – soutěžní stanoviště, hry a poučení nejen pro děti (příspěvek k osvětě v oblasti třídění odpadů)
živá hudba – Vysočinka
malá POUŤ v ul. Na Příkopech (před poštou)
Otevřené expozice : Muzeum rekordů a kuriozit, Zlaté české ručičky
Česká kniha rekordů, DVD Pelhřimov – město rekordů a mnoho dalších suvenýrů s festivalovou slevou dobré jídlo, dobré pivo i nealko nápoj


Scénář pátečního galavečera spojeného s předáním titulu Kuriozita roku :


Ceny budou předávat : hejtman Kraje Vysočina RNDr. Miloš Vystrčil, starosta města Pelhřimova Leopold Bambula, místo starostové ing. Tomáš Dufek a Bohumil Kovanda 


20.00 – Zahájení ze hřbetu obřího houpacího koně
20.05 – Milan Roskopf – žonglérská exhibice
20.10 – Tomáš Jelínek – obří jízdní kolo
20.15 – Trio Dance Magic – iluzionistická show (4 min.)

20.20 – Rekordman roku – Návrat do minulosti
– Paralelní skok na bungee
– Největší plastický nápis
– Dřevěná hrací kostka
20.30 – Václav Rout + vybubnovaná karikatura ( Lubomír Vaněk )
20.40 – Jan Skorkovský – exhibice

20.45 – Kuriozita roku

– Nejmenší knížka karikatur
– Obraz složený z obarvených zrnek rýže
– Nejobsáhlejší snář
– Další nominovaní: Mramorová plně funkční kytara; Obří socha medvěda z jednoho kusu topolového dřeva; Obří dort znázorňující letecký pohled na obec Čimelice
20.55 – Václav Rout + hosté
21.10 – Reklamní rekordy
– Nejvíce namalovaných sluníček
– Nejrychleji postavený dům
– Nejpočetnější setkání „dětí ze zkumavky“

21.20 – Pepa Vágner – objev roku ve Zlatém Slavíku – 2 písně za Blaník
21.30 – Trio Dance Magic – iluzionistická show (8 min.)
21.40 – Světové unikáty z České knihy rekordů
– Nejdetailnější papírový
model Prahy
21.45 – Pepa Vágner – objev roku ve Zlatém Slavíku – 2 písně za Blaník
21.55 – Trio Dance Magic – iluzionistická show (8 min.)
22.05 – Ekologický počin roku
– Největší logo z víček od PET lahví
– Nejdelší vzdálenost ujetá elektromobilem na jedno nabití
22.15 – Zdeněk Bradáč – žonglování 4 hořícími míčky na výdrž + žonglování maximálního počtu hořících míčků

22.25 – Petr Fiedor – pán ohně – exhbice
22.30 – pauza + příprava Děda Mládek Ilegal band

22.45 – koncert Děda Mládek Ilegal Band
24.00 – konec


Sobota 14. června


9.30 hod.
Marimba klub – bubenické zahájení festivalu
obří tužka – cca 70 kg, Petr Dřínovský, ZŠ T.G.M. Litomyšl
nejrychlejší leporelo – Mirek Vostrý – příběh kreslířova dne na festivalu rekordů
dřevosochání motorovou pilou – Jan Rázek
zahájení celodenního vzpěračského rekordního klání
dětská herna Brumbino + Země pohádek
nejrychlejší velorex – Milan David
rekordní elektromobil – Jaromír Vegr
výstava exponátů ze špejlí
Astronomický klub Pelhřimov – pozorování slunce
Králičí HOP – Svaz chovatelů Žatec – závody králíků

9.50
Ze zad na záda – zahájení rychlostní výroby svetru (ostříhání ovce – předení na kolovratu – pletení)

10.00
René Golem Richter – silácké vystoupení
Malokapacitní jatka Mořkov – zahájení výroby nejdelší grilované klobásy
zahájení vyřezávání písně do melounů – David Beran + Andrea Beranová + Lukáš Trnka
obří příbor firmy Neza
funkční třímetrové kolo
ICE CUBE bar

11.00
DUO DRAGON – rekordy bojových umění
Nejdelší zapamatovaná řada čísla PÍ – Jiří Pilecký
Mluvení pozpátku – Vanda Dubská (10 let)
rychlostní srovnání balíčku mariášových karet – Zdeněk Bradáč
nejvíckrát hozený líc mince – rekordní pokus pro návštěvníky
nejdelší had z papírových korálků
nejrychlejší korálkový andělíček
tažení auta krejčovskými nůžkami blánou mezi prsty – fakír Petr Fiedor

11.30
Óbrfrk – obří vtip – Zdeněk Hofman + Ivan Rillich

12.10
pivní klání – Václav Pelikán, Jan Kovář
závěr 24-hodinového pochodu Jana Klímy a Juraje Puciho

12.30
velkoplošná videoprojekce nejlepších momentů festivalu Pelhřimov – město rekordů 2007
Malokapacitní jatka Mořkov – rozdávání nejdelší grilované klobásy

13.30


Marimba klub – bubenické zahájení odpoledního bloku
Hodina O – oběd s Orbitem
Kamil Hamerský- rychlostní pojídání klobásy
Malokapacitní jatka Mořkov – rychlostní plnění jitrnic + soutěž pro návštěvníky
Brixton Catering – broučí menu + Michal Valsa
Kuře sakumprásk – fakír Petr Fiedor – pojídání kuřete i s kostmi
Maxi pralinka – pro Čokoládovnu Štěstí Pelhřimov vyrobila T-Severka Rudolfov
Jarmila Brhlíková – ukázky malovaných minivajíček

14.30
Zdeněk Bradáč – žonglování poslepu – chytání mince z lokte do dlaně
ohýbání nerezových lžic – Antonín Fiurášek + návštěvníci festivalu

15.00
Petr Beneš skok z největší výšky na jednokolce
parakolo + cyklozařízení pro tlačení invalidního vozíku – rekord v jízdě přes obrubník

15.30
Hypernova – Nízké ceny nás baví – nejrychlejší rozdání maxidortu návštěvníkům
skákání panáka s přeškrtnutými čísly

16.00
tažení automobilu s naloženou károu – v zubech – Rainer Schröder

16.45
tradiční indické cvičení u kůlu – Pavel Kalina

17.00
píseň vyřezaná do melounů – Marek Kubeš + rozdání melounů návštěvníkům
ukončení maratonu ve 24 hodinové recitaci – Luboš Rákosník a spol.
přerážení střešních tašek – 50 kusů co nejrychleji – Robert Klimeš
konec rychlostního pletení svetru

17.45
Šplh do 22 m – po laně do výšky 20 m bez
pomoci nohou – Martin Matěj

po celý den :
živá hudba – BLUE BAND
otevřené expozice : Muzeum rekordů a kuriozit, Zlaté české ručičky
Česká kniha rekordů, DVD Pelhřimov – město rekordů a mnoho dalších suvenýrů s festivalovou slevou
dobré papání, pivo i nealko nápoje

GALAVEČER „REKORDMAN ROKU“

20.00 – 23.30 hod.
– show na jednokolce – Hodonínské mažoretky – společný rytmický rekord s Marimba klubem – barmanská show – stínání lahví šampaňského šavlí – Milan Průcha (držitel rekordu počtem 55 lahví za 1 minutu) – to nejlepší ze světa rekordů za uplynulý rok, představení nominací a vyhlášení REKORDMANŮ ROKU – parádní ohňostroj – moderuje, zpívá a imituje VLADIMÍR HRON


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Policejní prezident se vrátil na místo činu

Pá Čvn 13 , 2008
Mgr. Oldřich Martinů v rámci služební cesty do svého rodiště v Humpolci navštívil děti v místní Hálkově Základní škole. Zde strávil i svá vlastní školní léta, na která při besedě s dětmi zavzpomínal.

Témata