Program humpoleckého kina na měsíc DUBEN

DUBEN 2010


 
sobota 3.4.


20:00


neděle 4.4.


20:00


12


KNIHA PŘEŽITÍ


V nepříliš vzdálené budoucnosti, asi třicet let po konečné válce, prochází pustinami kontinentu, který býval Amerikou, osamělý muž. Všude kolem něj se nacházejí opuštěná města, rozpadající se silnice, sežehlá země – pomníky nedávné katastrofy. Civilizace neexistuje, zákony neplatí. Cesty patří gangům, které jsou schopny člověka zabít kvůli botám, kvůli hltu vody… nebo prostě jen tak. Ale na tohoto poutníka nestačí.


Není ochoten se před ničím – a před nikým – zastavit. Je nucen naplnit svůj osud a zachránit zmučené lidstvo.


Hrají: Denzel Washington, Mila Kunis, Gary Oldman, Malcolm McDowell, Michael Gambon.


Režie: Albert Hughes.


Vstupné: 70,-Kč                                                                               akční/dobrodružný    USA 120min


úterý 6.4. 20:00


středa 7.4. 20:00


čtvrtek 8.4.


20:00


12


NA SV. VALENTÝNA


Film „Na sv.Valentýna“ přináší příběhy skupiny lidí z Los Angeles, jejichž osudy se protnou právě na den svatého Valentýna, kdy se každý z nich snaží najít lásku, nebo řeší milostné problémy.


Podle předlohy  Katherine Fugate. Režie: Garry Marshall.


Hrají: Bradley Cooper, Jessica Alba, Anne Hathaway, Jessica Biel, Ashton Kutcher, Julia Roberts, Jennifer Garner, Patrick Dempsey, Jamie Foxx, Eric Dane, Queen Latifah, Shirley MacLaine, Hector Elizondo.


Vstupné: 70,-                                                                                 romantická komedie        USA 100min


sobota 10.4. 17:30, 20:00


neděle 11.4.


17:30


o


PERCY JACKSON: ZLODĚJ BLESKU


Percy Jackson má ve škole věčně problémy a najednou se z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení.


Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji.


Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách.


Fantastické dobrodružství natočil režisér Chris Columbus (Harry Potter a kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata) podle stejnojmenné knižní série Ricka Riordana. Všech pět dílů této knižní série se okamžitě stalo bestsellery.


Hrají: Logan Lerman, Uma Thurman, Pierce Brosnan, Rosario Dawson, Alexandra Daddario, Sean Bean, Kevin McKidd.


Vstupné: 70,-                            ČESKÝ DABING                                                      fantasy  USA  120min


úterý 13.4. 20:00


středa 14.4. 20:00


čtvrtek 15.4.


20:00


sobota 17.4. 20:00


neděle 18.4.


20:00


o


ŽENY V POKUŠENÍ                          filmový tip 


Nová vášnivá komedie režiséra Jiřího Vejdělka.


Vilma na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději.


Hrají: Eliška Balzerová, Lenka Vlasáková, Veronika Kubařová, Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Roman Zach.


Vstupné: 80,-                                                                                     komedie   ČR   120min


úterý 20.4. 20:00


středa 21.4. 20:00


 


+


VLKODLAK


Když je Měsíc v úplňku, legenda ožívá.


Od chvíle, kdy ve filmové klasice studia Universal, zoufalý vlkodlak poprvé zavyl na Měsíc, uplynulo už skoro sedmdesát let, přesto postava spořádaného člověka, který se pod vlivem úplňku mění v krvelačnou bestii, nepřestává diváky fascinovat. Nejnovější zpracování legendy teď dostanete v luxusním balení, v němž najdete oscarové herce Benicia Del Tora, Anthonyho Hopkinse a čím dál populárnější Emily Blunt.


Hrají: Benicio Del Toro, Emily Blunt, Anthony Hopkins, Hugo Weaving, Geraldine Chaplin.


Vstupné: 70,-                                                                                                 horor    USA  100min


čtvrtek 22.4.


20:00


12


PŮLNOČNÍ POLIBEK


Snímek In Search of a Midnight Kiss zobrazuje události, které se udály během Silvestra a Nového roku v LA. Příběh začíná scénou, kdy Wilson masturbuje nad fotkou přítelkyně svého nejlepšího kamaráda Jacoba, který jej přistihne. Během následného rozhovoru navrhne Wilsonovi, ať si umístí inzerát na Craig‚s List. Wilson se v té době vzpamatovává z rozchodu, má deprese, odmítá chodit ven. Díky inzerátu Wilson potká dívku jménem Vivian. Spolu pak prožijí spoustu zajímavých příhod, během nichž se mezi nimi vytvoří zvláštní vztah. 


Hrají: Scott McNairy, Sara Simmonds, Brian McGuire. Režie: Alex Holdridge.


Vstupné: 70,-                                                                                       romantická komedie  USA   90min


sobota 24.4. 20:00


 


+


FISH TANK


Druhý celovečerní snímek britské režisérky a scenáristky Andrey Arnoldové vyhrává na filmových přehlídkách doslova po celém světě. Vysloužil si Cenu poroty na letošním festivalu v Cannes a ostrovní publicisté ho označují za nejlepší britský film roku.


Fish Tank pomocí energické ruční kamery Robbieho Ryana zaznamenává životní realitu patnáctileté Mii Dívka působící dojmem, že právě předčasně složila maturitu ze životní deziluze, bydlí s mladší sestrou Tyler  a matkou Joanne.


Půdorysem Miina života je obrovský vztyčený prostředníček směrem ke všem. Linie vyprávění se točí kolem zlomu, kdy se do rodiny infiltruje matčin nový přítel Connor , jenž kupodivu nevypadá jako chuligán se šarmem Waynea Rooneyho. Je milý, sexy a pečující. Pro Miu personifikuje první touhu, hmatatelné sexuální napětí i otčímovský pseudorespekt.


Hrají:    Katie Jarvisová (Mia), Michael Fassbender (Connor), Rebecca Griffithsová (Tyler), Kierston Wareingová (Joanne), Harry Treadaway (Billy).


Vstupné: 60,-Kč                                                                       drama   Velká Británie  120 min    


neděle 25.4.


20:00


+


JARMAREČNÍ BOUDA


Drsné podobenství o světě kolem nás, o lidské pýše, krutosti a nesnášenlivosti. Je to velice netradiční film založený převážně na obrazovém vidění světa v netradičním pojetí a netradičních lokalitách, které výrazně umocňují celý příběh. Film Jarmareční bouda je úprava kultovního snímku z roku 1982, který získal nejvyšší ocenění na festivalech nezávislého filmu.


Hrají: Jaroslav Dušek, Pavel Liška, Dan Bárta,… Režie a scénář: Pavel Dražan.


Vstupné: 70,-                                                                                                       drama  ČR   85min      


úterý 27.4. 20:00


středa 28.4. 20:00


+


PROKLETÝ OSTROV


Izolovaný ostrov uprostřed oceánu. Na něm přísně střežená psychiatrická léčebna pro ty nejtěžší případy. A jedna pacientka, která zmizela. Prokletý ostrov obsahuje ideální ingredience pro dobrý thriller. Připočteme-li tři důležitá jména – autora románové předlohy Dennise Lehanea (Tajemná řeka, Gone, Baby, Gone), režiséra Martina Scorseseho a Leonarda Di Capria v hlavní roli, je zřejmé, že označení „dobrý thriller“ v tomto případě nestačí.


Detektiva Teddyho Danielse a jeho kolegu Chucka Auleho přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando, která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí.


Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Emily Mortimer, Max von Sydow.


Vstupné: 70,-                                                                                       thriller  USA   140min                 


 


čtvrtek 29.4.


20:00


o


NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ         artfim


PROČ SE OTRAVOVAT S HUBNUTÍM, KDYŽ SE MŮŽETE DÁT NA ZÁPASENÍ?


Láska, smích a sumo. Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje i na společenský tlak vyvíjený na lidi s nadváhou. Snímek bere sumo jako prostředek uznání i revolty v hubeností posedlé společnosti a sport jako takový ukazuje coby cestu k vyrovnání se s osobními problémy. Pomůže sumo hrdinům ke zlepšení jejich společenské situace a nastolí v jejich rozháraných životech klid? Každá z postav si nese svá tajemství i osobnostní specifika, díky nimž film budí zájem, smích i napětí. Tvůrci dokážou zužitkovat každou nahrávku na vtip a diváky baví pády ze židlí, komickými kontrapunkty i slovními výměnami. Bez pošklebování a falešného soucitu.


Režie: Erez Tadmor, Sharon Maymon.


Vstupné: 70,-                                                                      komedie    Izrael, Německo, Francie   90min


                                                                                                                                                               

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chceme Být Out Fest 3.4. Havl.Brod a Velikonoční Rock Párty 4.4. Humpolec

Po Bře 29 , 2010
Hvězdou sobotní přehlídky alternativních metal, punk a hc kapel v Havlíčkově Brodě bude legendární astrální úderka Insania z Brna. Nedělní pomláska v Humpolci bude obsahovat pořádnou nadílku. Kapela The Revolt se tímto koncertem rozloučí s bubeníkem a kytaristou. Takže kdo chce ještě vidět metal coreovou pětici z Pelhřimova v původní […]

You May Like

Témata