Rada města Humpolec stanovila pořadí uchazečů o rekonstrukci ulice Rašínova

36

Věřte, nevěřte spoluobčané, zakázku na Rašínovku získala ve stavební branži neznámá společnost bratří Holíků

která se v roce 2011, když skončil boom státem dotovaných solárních elektráren přejmenovala ze SOLARIS energy s.r. o. na stavební firmu Konstrukce a dopravní stavby s.r.o., 285 21 Zbraslavice 2, okres Kutná Hora. Majitelům, společníkům bratrům Aloisovi a Michalovi Holíkovým je 30 a 31 let. Oba pánové úspěsně podnikají v řadě dalších firem (Pivovar Zbraslavice, Tirinvest, Silnice Čáslav, České vinařství a také i ve fotbalovém klubu Sparta KH), a jsou zakladateli neznámé Nadace Zbraslavice. Zdá se, že naše radnice při hodnocení VŘ nelustruje základní, komukoliv dostupné informace z http://www.justice.cz.

A ještě pár informací z tisku o FC Sparta Kuttenberg ZDE: FC Sparta Kutná Hora krachuje

převzato z webu: https://transparentnihumpolec.wordpress.com

Čtěte dále:   Trestní oznámení odložena jako neodůvodněná

Petr

36 thoughts on “Rada města Humpolec stanovila pořadí uchazečů o rekonstrukci ulice Rašínova

 1. Starosta a rada města jsou nepoučitelní ! Neodradil je průser se zlínskou společností při revitalizaci Rybníčku, ani další při výstavbě tenisové haly – tam tenista pan Novák, který jak se dopředu vědělo měl svoje vazby na vybranou firmu a radě vše „garantoval“ ovšem ústně a bez jakékoli zodpovědnosti ! To nemluvím o firmě stavící hokejovou halu ! I tam byla rada dopředu upozorňována na skutečnost, že vybraná firma nepatří k nejsolidnějším. A pak to také tak dopadlo ! A výstavba umělého trávníku byla též kapitola sama pro sebe ! Ach jo…… P.

   1. Bude, protože všechny výše uváděné firmy vyšly v konečném výsledku sakra draho ! Přece nejnižší cena neznamená nejlepší a nejvýhodnější ! To snad už ví většina inteligentních lidí.

    1. Prima. Tak ať se ještě většina inteligentních lidí seznámí se zákonem o veřejných zakázkách.

     frrrr

     1. Prima. Kromě hodnotícího kritéria nejnižší nabídkové ceny je možné užít kritérium ekonomické výhodnosti – a v rámci něj vhodně stanovit podmínky, aby vyhrál někdo lepší než ten nejlevnější. Jenže to by se se zákonem o veřejných zakázkách musel seznámit zejména veřejný zadavatel. 🙂

     2. Chtěl bych vidět někoho, kdo by se do podobného dobrodružství dobrovolně pustil. Obzvláště s „konstruktivní opozicí“ za zády, která čeká na cokoliv, co může být použito k mediální masáži…

      frrrr

 2. Ale rada mohla podle zákona výběrové řízení zrušit a vypsat nové, nic ji nenutilo dát zakázku zrovna této firmě. Také už se dříve hovořilo o tom, že je nejlepší dávat zakázky firmám z města či bližšího regionu.

  1. Nekonečný kolotoč, pokud by vyhrála firma z města nebo blízkého okolí, tak už vidím ty komentáře, že to bylo přes známé , atd. Někomu se prostě nezavděčíš. Pokud bylo výběrové řízení v pořádku a jsou dány záruky ( smlouvní pokuty, jistina, reference na vybranou firmu…..), tak je to nechte postavit a nedělejte ze všech sprosté podezřelé.

   1. transparentni humpolec ma prej na svedomi hlinik, plha a hlavne hujer, to je ten co nosi starostovi na radnici svestky!

    1. Kdyby raději místo těch jejich rekonstrukcí nejdříve:

     1./ ulice průběžně uklízeli.
     Jeden příklad za všechny je zřejmě ul. Jihlavská, kdy se po každém oschnutí vozovky valí od kol aut mračna prachu. Tak je to celou zimu. A to samozřejmě nejen tam.
     Pokud by byla vyhlášena soutěž MĚSTO PRO BORDEL tak Humpolec stojí minimálně na bedně.

     2./ instalovali na náměstích a bezprostředním okolí parkovací hodiny. Z těchto míst si udělali personální parkoviště úřady a firmy a zabírají ho ostatním kteří chtějí zaparkovat jen krátkodobě.
     Jít si něco vyřídit na úřad , do banky, na oběd nebo si jen něco koupit a zaparkovat bez invalidního průkazu a velkého štěstí je téměř nemožné. Hodina zdarma a pak každá další za 30 Kč by to mohlo vyřešit.

     1. A podpořil jste ve volbách ty kteří to měli již v roce 2010 ve volebním programu!? Ani náhodou,že. Jenom kecy a volíte pořád Kučeru.

     2. Kučera je obrovským odpůrcem jakýchkoli změn a novinek, to je všeobecně známo. Tak se choval už za svého působení na ZŠ Hálkova. Na tyto návrhy většinou odpoví: Přátelé nechte to být jak to je. Vždyť by to mohlo přinést nějaký problém a ten bychom potom museli řešit. Tak to nechte v klidu.

     3. Na „bednu“ jsi asi ty. Každý už ví, že Jihlavská je krajskou silnicí. Obrať se se svou stížností tam. Městské ulice jsou celkem v pohodě!

     4. Jako, že občan města má zjišťovat komu která ulice patří jo ?
      Je to skutečně bordel.

     5. Tady někoho fakt pořádně štve, že se Štěrbová jako bílý kůn nestala starostkou. Určitě by Humpolec šlapal líp, když by ho z pozadí řídila známá podnikatelská trojka. To by pak bylo vše křišťálově čisté!

     6. Ono jestli je tam Petr nebo Pavel je v tomto případě jedno. Zajistit pořádek ve městě je přeci jich základní poviností ať je tam za naše peníze ten či onen. A že tady nepořádek na ulicích a anarchie s parkováním vidí každý. A přitom peníze na nápravu tady evidentně jsou.

 3. Zajímavý pohled je na data firmy co stavěla v roce 2012 na Stromovce:

  provádění staveb, jejich změn a odstraňování zapsáno 24. června 2011

  Zdroj (https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=563305&typ=UPLNY)

  reference Zdroj (http://www.vsechnyzakazky.cz/dodavatel/detail/364408/Stanix-Projekt-sro)

  BTW, ta firma pořád existuje, zažádalo město o penále za totálně přetažený termín??? Pokud ne – proč – a kdo za to konkrétně zodpovídá občanům města????????????????????
  To smluvní penále činí 30.000/den a oni prošvihli termín o víc než půl roku, obdobně na Arbesově a Dvorské ulici. Pokud se tu kašle na kvalitu odvedených prací, termín i penále tak jsou ty akce úplná komedie diletantů. Kdo zmocnil statutáry k prominutí penále?!?!?!?!?

  1. Nikdo ! Ale přece jde o peníze daňových poplatníků a ne těch statutárů, takže proč si dělat starosti, problémy a přidělávat si práci že ?!

    1. Jo ! Pro byznys např. ICOMU a pomateného Kratochvíla a podobně že ? Takže slušný podnikatel řádně platící daně aby se asi odstěhoval pryč….. To je zřejmě cíl vedení města !!! A že v poslední době dělají opravdu vše pro to, aby to tak dopadlo ! Osobně jsem vždy odsuzoval ty majitele firem, kteří stěhovali sídla firem pryč. Ale teď již chápu, že pokud se vedení města chová tak jako v poslední době u nás, tak je to asi logický vývoj. A už i prosakují zprávy, že sdružení podnikatelů připravuje jako protest odsun firem a to i těch velkých z Humpolce – slavného to města pro byznys….. opravdu smutné.

     1. Odsun firem, bojkot obchodu zradcu, preruseni sponzoringu kultury-sportu-spolecenskych akci,….to ten Kaufland prijde pekne draho. Pekny pomnicek na odchod do penze.

     2. Kupředu levá. Město si rozvracet nedáme!!! Obzvlášť od zrádců a kiolaborantů s ODS. A běžte prosím na protest pryč z města (klube podnikatelů), kde je vám činěno příkoří výstavbou Kauflandu. A své jedy šiřte v jiném městě. Bude klid!

     3. Bravo! Mate jiny nazor, tak tahnete z mesta. To je ta vase Obcanska Demokracie? Hlavne klid a nikdo ani muk, aby se tu mohlo beztrestne krast?

     4. Pokud máte důkazy, že někdo krade, proč nepodáte trestní oznámení? Jenže to už by nebylo anonymní a bez odpovědnosti za své konání.

      frrrr

     5. Z diskuze na Humpoláku se poslední dobou stává slovní žumpa, ideální prostředí pro nadávání, urážení a šíření pomluv… Už nejde o diskuzi ale o potřebu plivat a urážet bez důkazů. Bohužel to škodí celému webu.

     6. Jestli je pravda,že město upustilo od penále,tak mám dotaz na pana Namysla.Kdo bude provádět a kdy ty šílenosti které na sídlišti zůstaly po těch slavnejch firmách.Na podzim jste mě ujišťoval,abych byl v poho,že se o tom ví.A ještě perličku,pane Namyslo,ten ,,magor,,co projektoval stání na kontejnery tak ho asi v životě neviděl.Jinak není možné aby navrhnul a vy mu to schválili takovou ptákovinu.Kontejnery nejdou otevřít pouze do jedné třetiny,neb zíďka je v takové úrovni,že víko na ní naráží a tudíž nejde otevřít.Jinak se musí nejprve kontejner více jak půl metru odtlačit a potomk zase dochází k zaklínění víka za krycí dlaždici která ukončuje tu zíďku a ničí se jak víka tak jsou utrhané ty dlaždice.A to se ani nebudu zmiňovat o kanálech.Tam kde by měly být nejsou a kde jsou jsou na ,,kopci,,.Děkuji za odpověď.Miruna

     7. To že nebylo uplatněno penále je skutečnost, tak jako to, že ač byly problémy s termíny i kvalitou již od začátku stavby, tak to nikdo neřešil ! Na několikeré upozorňování od občanů města na šlendrián na stavbě pan starosta odpovídal s bohorovným klidem ať se nestarají, neboť zodpovědný úředník města pan Menhard má vše pod kontrolou a i on se tam na svém služebním skútru jezdí dívat pravidelně a nic hrozného se tam údajně neděje. Výsledek už všichni známe a bohužel ho dopředu známe i v ulici Rašínova, ale pánové na radnici jsou opět v klidu ! Zajímalo by mne co dělá paní magistra Štěrbová ? Před volbami hlásala, že pokud bude zvolena, tak se už taková zvěrstva na radnici dít nebudou ! Zvolena byla, její strana vede finanční i kontrolní výbor, ale jak je vidět, tak vše je dál při starém ! Nechtěla by jste konečně už také něco začít dělat paní magistro ve prospěch občanů města ?! P.

     8. Dokud lidé nadávají na humpoláku a potom k volbám nejde ani 55% obyvatelstva města tak je vše v pohodě asi. Na komunální volby bych zavedl povinnou účast, všichni k urnám. Nadávání po volbách je nejvíc slyšet právě od těch, kteří dřepí doma v pantoflích. A mají miliony keců, že není koho volit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 6. schůze rady města Humpolec

Pá Bře 13 , 2015
konaná dne 18. 3. 2015 Čtěte dále:   Trestní oznámení odložena jako neodůvodněná

You May Like

Témata