Poslední záchvěv běžkování na Humpolecku?

4

Také jste si jako já mysleli, že již běžkařská sezóna na Humpolecku skončila a je čas uložit lyže do sklepa? Tak to jste udělali chybu. V pátek se k nám vrátila paní zima, nadělalila nám v pátek a v sobotu trochu čerstvého prašanu, a tak se dalo o víkendu (a stále ještě dá) vyrazit znova na běžky. Sice kvalita sněhu není žádná sláva, a tak trochu to připomíná běžkování na OH ve Vancouveru, ale pro ty z nás, kdo už si mysleli, že si na Humpolecku nezaběháme je to jistě dobrá zpráva. A tak kde se dalo (a dá) ještě momentálně bežkovat? To se dočtete v článku.

Na polích a oranicích je to samozřejmně špatné, tam se běžkovat nedá vůbec. Také svahy a kopce otočené na jižní stranu jsou holé a tudíž nesjízdné. Ale po loukách se běžkovat stále dá, zde je sněhu pořád dost a tak se dá projet několik pěkných okruhů.

V sobotu se na běžkách mnoho lidí ještě nevyskytovalo. Asi stále nevěřili, že sněhu je na běžky dost, alejiž bylo. Stopy nikde moc projeté nebyly. Perfektní stopa ale byla projeta na okruhu Humpolec – Plačkov a odtud dále k rozcestí u Mikulášova, odtud k Čerňákově hájence a dále na Kalendu a kolem Bystré na Lipovky a zpět do Humpolce. To bylo perfektní svezeníčko.

V neděli se již objevilo v okolí Humpolce běžkařů více. Zjevně je vytáhlo sluníčko, a tak se dalo potkat ve stopách docela dost lidí. Stopy byly projety od Humpolce na Brunku a k Jiřicím. Také pod Orlíkem a okolo Orlíka bylo projeto několik stop, kde se dalo dobře zalyžovat.

Nejlepší lyžování ale bylo v okolí Větrného Jeníkova a Kalhova, kde je stále ještě k dispozici dostatek sněhu a vysoký podklad. Takže zde je prozatím běžkování nejlepší a asi tu ještě chvíli vydrží – rozhodně o něco déle než v nejbližším okolí Humpolce.

Čtěte dále:   Krize na humpolecké radnici: ANO vypovědělo koaliční smlouvu, z jednání s opozicí ale vycouvalo. Město zůstává bez starosty

Všechny stopy jsou "manuálně" prošlapané, sněžný skútr již (prozatím) stopy neprojíždí. Pro něj již zimní sezóna skončila a na tomhle sněhu by stopy ani projíždět nemohl.

Zdá se, že sněhu bude dále rychle ubývat, takže pokud si chcete ještě zaběžkovat, doporučuji vyrazit co nejdříve. I když kdo ví, co pro nás ještě počasí připraví. 🙂 Sportu zdar!

Axl

4 thoughts on “Poslední záchvěv běžkování na Humpolecku?

 1. Pokud máte chuť si ještě pěkně zaběžkovat a není Vám líto kus popojet, doporučuji se vydat do Nového Města na Moravě. Závodní trasy v areálu Zlaté lyže jsou tento týden pro veřejnost otevřeny bez omezení. Jen od úterý do čtvrtka se zde konají též tréninky, proto prosím dbejte příp. pokynů trenérů. Dnes od 17,30 do 19,30 můžete využít možnosti večerního lyžování s osvětlením. Ostatní turistické trasy z Nového Města přes Tři Studně až na Fryšavu a okruh na Americe jsou sjízdné, stopa je vymrzlá, podklad je tvrdý. Na trasách jsou místy vytálá místa, která je možné objet. V lesních úsecích leží na stopách vrstva jehličí. V raních a dopoledních hodinách je možné lyžovat volně na pláních. Na zmrzlé vrstě leží 1-2 cm nového sněhu.

  1. ANO – Tři studně jsem byl tento víkend vyzkoušet. Upřímně – docela zklamání. I přes velmi špatné počasí tam bylo šílené kvantum lidí, ale když říkám šílené, myslím šílené. To nebyli desítky, ale stovky a stovky běžkařů. Stopa byla bohužel jen v lesních úsecích, neboť foukal opravdu silný vítr a čerstvý prašan lítal všude možně. Pořád mně probíhalo hlavou jak já jsem si málo vážil krásných stop kolem Humpolce, kdy jen sem tam potkáte běžkaře, ale spíše se Vám postaví tváří v tvář srnka, divočák nebo jiná lesní zvěř. Kdybych měl hodnotit přírodu kruhů, tak Humpolec jasně vede. Nové Město – resp. Tři Studně, to je taková sjezdovka ve Špindlu, kde lační a naddržení běžkaři trunfují jeden druhého s stylem bruslení, značkou oblečení a podobně. Zlatý můj Humpolec a zlaté okruhy kolem něj !!!!!!!!!!!!!!! Jen tedy opravdu škoda, že nám tady ta bílá stopa pro letošní zimu asi končí . . . . Ach jo

   1. Stejně jako minulý tak i tento víkend a dnes ráno (asi už opravdu naposledy) jsem si užil sníh v části „bruneckého okruhu“. Sobota i neděle velmi slušné pojezdění. Bohužel včera odpoledne podobný nápad dostal nějaký koňák asi z Kališť a rozhodl se velmi slušně projetou stopu ještě „vylepšit“. Muselo to stát jistě hodně námahy vést koně přes dva kilometry tak, aby nešel jinudy. Navíc té dobré duši „dílko“ pokazilo noční sněžení, takže to až tak znát nebylo. Co nadělat, možná to chce těch koní vzít příště alespoň dvacet :-))

   2. Nojo no. Na novoměstsku takhle prostě ty víkendy vypadají. Proto doporučuji, pokud to jen trochu jde, obětovat tomu den v práci a vyrazit sem o víkendu. To je tu pohoda a od těhle „rádobyBauerů“ je tu klid. V týdnu je tu ve stopách prázdno a člověk si tu stopy užije. Vím že je to těžké a ne každý má tu možnost, ale fakt to stojí za to.

    Jinak co se týče stop na humpolecku, tak s Vámi musím souhlasit. Měl jsem letos možnost hodně porovnávat a musím říct, že v Humpolci jsme měli letos opravdu kvalitně projeté stopy a byli jsme na tom mnohem lépe, než mnohé běžkařské Mekky a mnohdy u nás byly lepší stopy než někde na horách. Takže si myslím, že provozovatelům skútru patří veliký a nesmírný dík. Takže díky Vám všem, kteří jste se o nás tuto zimu tak pěkně starali. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dívka OH - Vancouver 2010

St Bře 10 , 2010
Tak zimní olympiáda ve Vancouveru 2010 nám již skončila, ale my se k ní s Humpolákem ještě jednou vracíme. Na olympijských sportovištích se totiž utkalo v různých disciplínách také přemnoho velice krásných dívek, kterým to sluší, jsou velice krásné, ohebné, sportovně nadané, atd., atd. A tak nám nezbývá než dodržet […]

You May Like

Témata