Radní koupili policii alkoholtester

10

Taková je to chytrá mašinka. Spousta lidí ji ale bude nenávidět. Řeč je o novém alkoholtesteru Dräger, který nechali zakoupit humpolečtí radní a plánují jej předat policistům.

 „Přístroj jsme pořídili jako součást programu prevence kriminality,“ sdělil vedoucí odboru sociálních věcí Josef Fiala, který má tuto problematiku na starost.


Zpátky do města


Policisté humpolecké gesto vítají. „Těší nás, že představitelům měst není prevence nešvarů lhostejná,“ uvedl velitel pelhřimovského územního odboru Jaromír Štěpánek.


Množné číslo použil, protože vedle Humpolce vyčlenili peníze na nákup Drägeru také v Pacově, na další se složili také Žirovničtí a Počátečtí. „Sluší se dodat, že přístroj bude logicky sloužit potřebám toho kterého města,“ doplnil Štěpánek, s vysvětlením, že na každém obvodním oddělení v současnosti již jeden alkoholtester mají. Ten ale musí dvakrát ročně na povinné přezkoušení, takže policisté nemají zjednodušeně řečeno čím měřit.


V kufříku za čtyřicet tisíc korun se skrývá vedle samotné „foukačky“ a baterie také tiskárna. Policisté kontrolovanému okamžitě nechají podepsat lísteček s údajem, kolik že to vlastně nadýchal.


Tato zkouška ale zůstává i nadále převážně orientační. Ačkoliv policejní znalec dokáže na základě opakovaně naměřené hodnoty alkoholu v dechu dopočítat jeho množství v krvi, hlídka obyčejně vyzve přistiženého motoristu k lékařskému odběru krve.


Do nové mašinky ale budou foukat nejenom řidiči. S jejím využitím se počítá i při kontrolách mladistvých v restauracích a nočních klubech.
Na jednu takovou se policisté vypravili i o uplynulém víkendu. Alkoholtester podali padesátce mladých, devět z nich se napilo i něčeho ostřejšího než limonády.


Shodou okolností právě v jednom z humpoleckých barů odhalili přestupek, který mluví za všechno. Čtrnáctiletý kluk tam „nadýchal“ 2,84 promile! „Rychlá záchranná služba chlapce okamžitě převezla do nemocnice,“ uvedla k události z humpolecké diskotéky policejní mluvčí Vladimíra Svobodová.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Večer to tam žije


Jak podotkl Štěpánek, tento nešvar pozorují policisté suverénně nejčastěji právě na Humpolecku. O lecčems vypovídá i skutečnost, že devět z oněch deseti mladistvých přistihli strážci zákona právě v humpoleckých barech.


„Zřejmě je to i tím, že město leží poblíž dálnice, je dobře dostupné ze všech stran. Vyhlášených nočních podniků je tam hodně, večer to tam lidově řečeno žije. Preventivních pochůzek nebude nikdy dost,“ zdůraznil policejní velitel.


Nákupem Drägeru nic nekončí. Humpolečtí dotahují do konce i další dva body plánu prevence kriminality. Tím prvním je rozšíření kamerového systému o další dvě stanoviště. „Počítáme i s modernizací zastaralého velína tohoto systému,“ dodal Fiala.


Převzato z Pelhřimovského deníku: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20100728_tester.html

myska

10 thoughts on “Radní koupili policii alkoholtester

 1. Ne až tak dávno, se stejnou pompou předávala radnice policistům botičku. A podle sebevědomých vyjádření to mělo vyřešit problém s parkováním v Humpolci …….

  Obávám se, že Dräger sám negativní jevy popsané v článku neodstraní. A nevzpomínám si, že bych slyšel stesky policistů, kteří pochytají plno podnapilých nezletilců a řidičů, ale nemají je čím „změřit“ ( ono samo o sobě je to měření pochybné, podle popisu jde o Dräger 7410, testovací měřidlo s neprůkazným výsledkem).

  1. Ale o to tu přeci vůbec nejde, vy jste zřejmě nepochopil smysl článku. Tady šlo předevšim o vztah Města k práci policie. A nemyslím si že by to nějak ublížilo, naopak, když je mezidobí, kdy musí být jeden z těch přístrojů na kalibraci, je třeba mít druhý.

   1. Právě naopak – článek jsem pochopil až moc dobře. Město nemá prostředky a chuť suplovat práci (polofunkčního) místního oddělení PČR, takže se za pár korun koupí 1 botička, nebo poměrně zbytečný Dräger a jakékoliv námitky obyvatel se smetou odkazem na tuto podporu. PR, které je tomuto kroku věnováno v lokálních médiích je neúměrné velikosti podpory.

    Opakuji: neslyšel jsem stesky a nářky od PČR, že sice každý den pochytají mnoho opilých řidičů a každou noc seberou hejno nalitých nezletilců, ale kvůli kalibraci Drägeru jim nemůžou změřit promile. Problém je jinde.

    1. Myslím, že nákup jednoho alkohol testeru nic neřeší. Určitě by byl třeba taky decibelmetr, protože to co produkují za rachot mnohý hovada na motorkách a čtyřkolových vozítkách je do nebe volající.
     To jestli si dá na diskotéce nějaký cucák pár piv mi snad ani nepřijde obtěžující jako právě výše zmíněný dementi.
     Ale ve finále je jedno jestli to je to či ono zařízení. Podstatný je aby bylo permanentně využíváno. Ve skříni na cajťárně jsou i ty nejlepší zařízení k hovnu.

     1. Jo a ty seš zase ten jeden co maká od rána do večera a ostatní, hlavně policajti, dělaj hovno, vid. Když víš o naší práci prd, tak co se vůbec zapojuješ to diskuse a píšeš takové žvásty.

     2. Tak to schválně napiš

      Začnu v 6:00
      6:00-6:20 kafe
      ..internet
      ..kafe
      ..Kuk na kameru
      .. 2 telefony
      12:00 oběd u Koně,samozřejmě autem
      ….

      Je to pravda že víme ho…, ale rádi se poučíme

     3. Je vidět, že máte jasnou představu o tom jak funguje oddělení policie. Mám pro Vás návrh. Přijďte se nějky podívat na Obvodní oddělení do Humpolce a podívejte se na každodenní práci policistů. Myslím, že budete velice překvapen tím, že se tam nikdo celou směnu nezastaví. To co vidíte venku (obchůzkovou službu jedné hlídky) je jen nepatrný zlomek této práce. A to, že jezdí na oběd autem. No prosím Vás, to snad nechcete vyčítat někomu, kdo musí být stále připraven vyjet na nějaké oznámení závažné události. Vám by se asi také nelíbilo, kdyby Vás někdo napadal nožem a Vy jste musel čekat, až policisté doběhnou z oběda na stanici a teprve potom si vzali auto. Ani kávu v práci bych nikomu nevyčítal. Ono jí tam totiž pije 90 procent lidí. Jsou i tací, co pijí silnější nápoje. Jeden nejmenovaný policista

     4. Prostě a jednoduše, u policie jsou vetšinou ti, kteří se nedokáží osobně realizovat a rádi proplouvají životem za podpory státu, proto jsem jeden z těch, který policii nikdy podporovat a ani rád mít nebude! Bylo by zajímavé dát jsem anketu kdo má rád policii a kdo né, docela věřím, že to né asi vyhraje, ale to je na každém….

     5. To je ten nejhloupější názor, který byl v této diskusy napsán a vypovídá o inteligenci autora, který nemá ani páru o tom, co taková práce obnáší. Já nejsem policista, ale s policíí mám dobré zkušenosti. Z jejich strany se vždy jednalo o profesionální vystupování a kvalitní práci. Ono taky hodně záleží na tom, z jakého postavení s nimi člověk přijde do styku. Pokud nejseš připoutanej a dostaneš pokutu, tak seš blbec a patří ti to. A proto se na policajty zlobit nemůžeš. A až budeš potřebovat pomoc, tak ti bude každý policista dobrý vid? Někteří lidé by potřebovali za své primitivní myšlení kopnout do zadku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dílo architekta Josefa Gočára nahradí kruhový objezd

Čt Čvc 29 , 2010
Z Humpolce zmizí práce světoznámého architekta Josefa Gočára. Náměstí, které v první polovině minulého století projektoval, se změní v asfaltový kruhový objezd. Deník Mladá fronta Dnes vyzývá občany Humpolce (a nejen je): Jak hodnotíte změny na Tyršově náměstí? Své názory napište na adresu: martin.vokac@mfdnes.cz. Čtěte dále:   Čistý řez. Lípy […]

You May Like

Témata