REGENERACE SÍDLIŠTĚ NA RYBNÍČKU

6

Po provedené veřejné soutěži se město rozhodlo akci realizovat i přesto, že se nepodařilo získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. Vysoutěžená cena ve výši cca 8 milionů korun je totiž výrazně nižší než rozpočtované náklady a naše největší sídliště si rekonstrukci určitě zasluhuje.

Oficiální název díla je „Regenerace veřejného prostranství sídliště Stromovka“ a proběhne celkem ve třech etapách. Pro první etapu byl vybrán zhotovitel – Stanix Projekt s.r.o. Zlín. Termín provedení díla je smluvně dohodnut od června do 30.listopadu 2012.

První etapa zasahuje oblast v okolí domů č.p. 1313,1314,1317,1318,1319,1320 a 1321. Hranici tvoří ulice Na Rybníčku (levý obrubník ve směru od ulice Na Závodí směrem ke Spojovací), na druhé straně tvoří hranici zadní stěna řadových garáží.

Co bude v 1. etapě provedeno?

 • Parkovací plochy a kontejnerová stání – rekonstrukce stávajících a vybudování nových zejména před č.p. 1320 a 1321.
 • Nové chodníky a stezka pro cyklisty popř. in-line bruslaře, která bude ve 2.etapě pokračovat až ke Kamarytově ulici.
 • Dětské hřiště  s různými  herními prvky,  prolézačkami a pískovištěm, doplněné o cvičební prvky pro seniory a o streetballové hřiště. 
 • Multifunkční hřiště pro volejbal, basketbal a malou kopanou doplněné o stoly na stolní tenis.
 • Rekonstrukce veřejného osvětlení s úspornými LED svítidly.  
 • Úprava zelených ploch včetně nových laviček a dalšího mobiliáře. Dojde k probírce stromů zejména za garážemi, z ostatních ploch jsou navrženy a schváleny k pokácení pouze dva vzrostlé stromy,  přičemž veškerá zeleň bude plnohodnotně nahrazena novou výsadbou. U stromů zasahujících do stezky bude ve spodní části provedeno nutné odvětvení.
 • Pro odvod dešťových vod od garáží bude provedena oprava a posílení kanalizace s napojením do hlavního řadu u Penny marketu.

Přestože bude provádění prací pro obyvatele sídliště znamenat určitá omezení a zatížení zejména hlukem strojů, věříme, že s výsledkem budeme všichni spokojeni, neboť dojde nejen k výraznému zkrášlení celého sídliště ale i zvýšení užitné hodnoty pro jeho obyvatele.

Čtěte dále:   Výběrové řízení na FÚ

 

Odkazy

Axl

6 thoughts on “REGENERACE SÍDLIŠTĚ NA RYBNÍČKU

 1. a) obyvatelé sídliště budou nadšení z nových chodníků, které povedou přímo pod jejich okny

  b) u horního hřiště je místní výškový rozdíl cca 1,5m, což projektant, dle mého názoru, vytrvale již od začátku ignoruje.

  c) jsem zvědav, kolik dětí budou muset auta na přechodu inline/ cyklo stezky přes jedinou komunikaci sídlištěm „žvejknout“, než někdo zjistí, jak je to, s prominutím, stupidní nápad.

  frrrr

  1. …doplněné o cvičební prvky pro seniory …..předpokládám,že tyto velmi potřebné prvky bude dodávat syn pana starosty! Zn. musíme si pomáhat !!!

     1. Nic Vám nebrání si najít dodavatele a za hubenou provizi to městu zprostředkovat sám. Vylepšíte si svůj rozpočet a ušetříte Humpolci nějakou tu kačku …… Přeji hodně štěstí.

      František

      P.S tohle téma komentářů směřuje ke smazání – dost OT!

 2. Nechtěl by se pan starosta přijít na sídliště podívat?Od 6 hodin ráno tady popíjejí problémový spoluobčané ,lidé z nich mají strach a mezi tím vším se pohybují děti.Někdo si možná stěžuje na psi,ale po nich zdaleka není takový nepořádek jako po těchto lidech.Podloubí u prodejny COOP HRUZA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zázrak se nekonal, humpolečtí házenkáři druhou ligu neudrželi

Pá Čvn 8 , 2012
Ligová kapitola národních házenkářů humpolecké Jiskry trvala jen rok. Čtěte dále:   Konec komplikací. Pražskou ulicí se řidiči v Humpolci projedou už brzy

You May Like

Témata