Řekněme ZNOVU našim zastupitelům rozhodné NE k prodeji parkoviště u AN!

54

Současné autobusové nádraží má strategickou polohu včlenitelnou i do budoucího dopravního systému v Humpolci. Ten má odlehčit centru města, umožní snadný přestup z místních linek na dálkové, je navázán rovněž na vlakové spoje

Autobusové  nádraží je umístěno na přímé linii
vlakové nádraží – pošta- centrum. Je snadno přístupné pro školáky ze ZŠ
Hálkova                   
a Zemědělské akademie. Autobusy nemusí zajíždět do centra města. Cestující
mohou využít přilehlého parkoviště pro pohodlné a bezpečné vystoupení,
nastoupení, vyložení zavazadel, čekání na spoj.

Návrh Fy Icom transport s.r.o. vytvořit
miniautobusové nádraží je bez objektivních šetření prosazován vedením města.
Kromě jiných zcela zásadních problémů je „nový terminál“ ještě dále od života
ve městě  a navíc zůstává v soukromých rukou, město je tak jeho vazalem.
Rozšiřování pseudonádraží u polikliniky je proti logice integrované přepravy.
Navíc působí  řady dalších komplikací. Kde mají cestující parkovat? Jak
mají cestující poznat, který spoj je ten jejich a jak se k němu
v davech prodrat? Kde mají čekat rodiče na přijíždějící děti? Kde a jak
mají cestující vykládat těžké kufry ze zavazadlových prostor? Jak přestoupí
člověk z dálkového spoje na místní linku, která ho doveze do jeho vesnice? Kudy
mají procházet chodci po chodníku, který je současně nástupištěm? …

Přestože se drtivá většina odborníků na regionální
rozvoj shoduje v tom, že kvalitní dopravní obslužnost patří mezi základní
pilíře stability obyvatelstva v území, vedení našeho města Humpolec z neznámých
důvodů činí kroky vedoucí  ke zhoršení dopravní obslužnosti, zvýšení
hlučnosti a zkomplikování průjezdnosti středem města. Uvědomujeme si, že TYTO
KROKY JSOU NEVRATNÉ a ovlivní život nás a našich dětí na desítky let!

Vedení města nereaguje na otevřené dopisy odborníků
na dopravu  ani na výzvy architektů, nereaguje dokonce ani na petici
podepsanou více jak tisíci občany!!!!

Čtěte dále:   Odvalili balvan. Fotbalisté Humpolce se konečně dočkali a vyhlíží vyšší pozice

Používá demagogické a lživé argumenty k tomu, aby
obhájilo svůj neobhajitelný záměr prodeje parkoviště. Jakoby se tím snažilo
naplnit nějaké osobní zájmy. Zdá se, že o budoucnost města jim nejde.

Nabízí se tedy otázky:

* Proč vedení našeho města tak důrazně trvá na
uskutečnění prodeje parkoviště?

* Proč chce za každou cenu zvětšovat autobusovou
zastávku v ulici Hálkova?

* Proč mají těžké dlouhé autobusy jezdit rušnými
ulicemi, když samo město uvádí, že dopravní situace byla již v roce 2012
nepřijatelná z důvodu vysoké intenzity projíždějících vozidel, chodců a
každodenně se tvořícími konfliktními situacemi (čerpáno z materiálu města
B.1.STZ)

* Proč vedení města dělá nevratné kroky zhoršující
dopravní obslužnost svým občanům?

Jelikož pro nás, ani odborníky nemá město žádné
odpovědi (do dnešního dne nezareagovali ani na jeden veřejný dopis, ani na
petici), žádáme vás, naše spoluobčany:

NEBUĎME LHOSTEJNÍ, zajímejme se o osud města, nenechme
si ho zmařit! Jestliže máte jiné vysvětlení, proč činí vedení města tato
zvláštní rozhodnutí, napište nám svůj názor na ……

Podpořte občanské aktivity, které zabrání prodeji
parkoviště a donutí naše zastupitele, aby dělali to, proč jsme je zvolili. To
je – práci ve prospěch města a nás občanů.

 zdroj a více na: http://prohumpolecko.cz 

Petr

54 thoughts on “Řekněme ZNOVU našim zastupitelům rozhodné NE k prodeji parkoviště u AN!

 1. Lidé se nezajímají, jsou stále více lhostejní k dění v Humpolci a nejen tam.

  Zastupitelé se zabejčili na nesouhlasném stanovisku k změnám v územním plánu a je tedy velmi zajímavé, zda a jak budou hlasovat v otázce prodeje pozemku parkoviště. Částku kterou investor navýšil bude jistě lákavé přijmout. Z navýšení částky je vidět, že se jedná o pozemek silně zajímavý.

  Bude jistě zajímavé sledovat jak a kdo bude hlasovat, kdo ze strachu nepřijde a kdo se zdrží, aby si nikoho nerozhněval.

  1. A to hoši jako jeden muž lhali, že parkoviště je úplně bezcenné!!!
   Lhal Kratochvíl, developer i vedení města. Proč? Babiše jsem nevolila, ale v tohle měl velkou pravdu. Pravice je zkorumpovaná, prohnilá a nelze jí věřit ni písmeno!

 2. Když čtu ty nenávistné komentáře a články na „prohumpolecko.cz“, tak jsem stále více přesvědčen o správnosti postupu starosty a těch zastupitelů co chtějí parkoviště prodat. Lidé jako pan Daněk jsou zkrátka nemocní a měli by se léčit a ne plivat jedovaté sliny na cokoliv co vedení města učiní. Držím palce pane starosto, nenechte se zastrašit!!

  1. taky držím palce. kaufland a s ním související obchody jsou jedinou šancí pro Humpolec. není tu už ani jedna obuv, tak třeba Deichmann by potěšil hodně lidi. jen at se to cele zrealizuje a nedopadne to tak, ze kvůli nekolika neúspěšným kandidátům, nakonec bude v Humpolci tak maximálně parkoviště pro kamiony.

   1. Boty lze v Humpolci koupit na několika místech. Žádný z obchodů ale nepatří k mafii ODS, proto jakoby neexistují. Mj. boty prodává Kulík, Klapka, Krtková, Machek, Kavřík, Sávi a samozřejmě Viet-namský prodejce vedle hračkárny. Že by Deichmann měl něco tak nesrovnatelně lepšího tomu asi nevěříte i vy. Jen to nechcete napsat.

  2. Pan Daněk je nemocný? Vy jste lékař, že jste mu vystavil diagnozu? Dehonestovat nositele jiných názorů, a vše zpolitizovat. To je to jediné, co dokáže slavná humpolecká dosluhující politická garnitura. Pan Daněk je v kontextu Humpolce hrdina, napsal pravdu. A dokonce premierovi. Nikdo jiný to nedokázal. Vy tak mít moc jak za feudalismu, tak ho upálíte jako Husa. Jen pro ty vaše kšeftíky. Kdy už bude mít ta vaše banda dost?

   1. Na to nemusí být nikdo lékař, stačí si přečíst ty jeho bláboly a je to i Vám snad jasné !

    1. Ano, pan Daněk je nemocný. Je totiž ochotný napsat svuj názor, podepsat se, odnést ho na poštu a poslat. Téhle nemoci se říká demokracie a také občanská společnost a začíná být hodně vzácná. Jestli jeho dopis považujete za blábol, tak vám nic nebrání napsat vaši pravdu a poslat ji na stejnou adresu. Stačí to jen napsat a odnést na poštu, ale nezapomenout se podepsat! Pěkný den přeje Pavel Koubek

     1. A proč by to měl dělat, všichni nejsou odpůrci všech změn, jako vy. Pokuď se nemýlím, byl jste i proti rozhledně na Orlíku a podle návštěvnosti a ohlasů jste rozhodně nezastupoval většinu spoluobčanů, takže proč si myslíte, že teď to je jiné? Většinu žádné AN netrápí, nebo jim to je jedno, protože veřejnou dopravu nepoužívají, nebo nastupují na městských zastávkách a VYHOVUJE JIM TO. Dokážete to pochopit?

     2. Měl by to udělat protože považuje názor pana Daňka za blábol nemocného člověka a argumentovat ve vší slušnosti svou pravdou. To je, nebo by mělo být přece normální a jinak je to jen prázdné tlachání a urážení člověka, který se nebál říct svůj názor. Ukažte mi, kde tvrdím, že zastupuju většinu. Zde říkám jen svůj názor a nikdy jsem netvrdil, že je to názor většiny. To přece ale neznamená, že menšina nemůže mít pravdu a že její názor nemůže přispět k vyřešení problému. Ano, nejsem zastáncem rozhledny na Orlíku a opět je to můj názor. Respektuju ale, že tam stojí a že jí mnoho lidí (né všichni) považují za úžasnou. Co se týká veřejné dopravy v Humpolci, tak jsem rád, že linkové autobusy stojí v centru a děti to mají ke škole pár kroků a stejně tak starší lidé k doktorum. Nevidím ale důvod, proč by v centru měl zastavovat obrovský třínápravový autobus dálkové linky. Hromadná doprava v centru se týká každého i když tam chodí pěšky, jede na kole, nebo autem, nebo autobusem a nebo tam žije ve svém domě. Popisovat je to zbytečné, lepší je to zažít. Pěkný den přeje Pavel Koubek

     3. Myslíte, že se o ni mám bát, protože se pod svuj názor podepisuju? Nebo mě chcete vystřídat? Pěkný den přeje Pavel Koubek

 3. Doporucuji si precist stanovy a seznam ucastniku tohodle kasparkoveho divadla prohumpolecko. Obdoba loutkove sceny ze Sokolovny, jenom misto hlavniho hrdiny jich tady vystupuje nekolik.

  1. Bc. Miloš Lesina, Ing. Petr Hendrych, Václav Duben, Martin Hendrych, Jan Ságl a Ing. Petr Machek.To jsou podle Vás ti loutkoherci ??? A kdo jim tahá za nitky ?? Štěrbová asi ….??
   Jste naivní.A nebojte,Kaufland nebude,ten umí počítat.

   1. Kdo pise neco o louthohercich? To, ze zopakujete jmena, jim doda na vaznosti? Jsme v Humpolci, to je male mesto a vetsinu z nich znam, takze se mi nesnazte neco namluvit o serioznosti. U nekterych vim i pozadi, proc se v tomto spolku angazuji, ale rozhodne se nesnazte me presvedcovat o nahlem procitnuti a zajmu o verejny zivot v Humpolci. A to, ze chteji obcany zachranovat pri povodnich a katastrofach :D.

     1. Ja nezakladam zadne spolky a nesnazim se radit volenym zastupcum, co maji delat. Chapete ten rozdil?

  2. Členové spolku si dovolují vyrušovat ctihodné občany města Humpolce od sezení u televize a nakupování v supermarketech a dokonce si dovolují chtít po občanech nějaký názor na problémy města. To je prostě neodpustitelné! Ještě horší však je, že to dělají ve svém volném čase nad rámec své práce. Hrůza. Osobně jsem ale moc rád, že v Humolci je ještě někdo ochotný něco dělat. Pěkný den přeje Pavel Koubek

   1. V Humpolci je spousta ctihodných občanů, kteří se od televizí dávno zvedli a bezplatně a ve svém volném čase pracují pro blaho města a svůj názor mají i bez uvedeného podivného spolku. Neotravují nikoho vnucováním svých jedovatých, převážně politických názorů ostatním. Těch si opravdu vážím. Možná u vás ve Břištích je tomu jinak, ale v Humpolci ne!

    1. Můžu vás poprosit o vysvětlení, jak vás ten podivný spolek otravuje a vnucuje vám své názory. Oni k vám chodí domů, nebo vás nutí číst jejich stránky na internetu? Asi né, že. Potom je to jednoduché – nečíst to, co mě otravuje. Jestli myslíte těmi občany pracujícími pro blaho města sportovce, divadelníky, rybáře….. tak máte pravdu. Ti skutečně nikomu své názory nevnucují a nechtějí po nikom názor. Je úžasné, že v Humpolcijsou, ale jejich činnost je o něčem jiném. Pěkný den přeje Pavel Koubek

   2. Pokud odstoupí starosta, který hraje za ICOM a jejich partnery, tak se situace ve městě uklidní a i zastupitelé začnou opět pracovat ve prospěch občanů. Dnes jsou zastupitelé zcela rozhozeni nátlakem starosty a ODS a nemají chuť vůbec něco řešit, protože díky kauze ICOM jsou i vztahy mezi nimi většinou na bodu mrazu. A to i u uvolněných funkcí…. Ti se to akorát bojí veřejně přiznat. Takovýto stav v Humpolci ještě od r. 89 nebyl !!! P.

    1. No konečně to někdo z vás řekl na „plnou hubu“! Jde jen o to, že pan starosta je vám trnem v oku a netancuje jak vy pískáte! Takže ne autobusák, ale pryč se starostou! No to je dobrý!

     1. Starosta už dávno žije v bludu, omámen penězi a mocí, sám pro sebe a své vděčné kámoše. Proto neslyší a nevidí, že argumentace odpůrců jeho nelogických a úplatky zavánějících návrhů, má praktické opodstatnění. Nedohlédne tak daleko, aby viděl,co prodej autobusového nádraží způsobí – jaké zmatky v dopravě, transportu obyčejných lidí z vesnic, není to žádný logistik, ale pouhý přerozdělovač veřejných financí. Lidé odkázání na autobusovou dopravu jsou pro něj socky, póvl, který už měl dávno vymřít?

     2. autobusak neprodává město (zastupitele natož starosta), ale soukromý vlastník, a tím je Icom. zjistěte si fakta. budete mít klidnější spaní a spoustu věci pochopíte.

     3. To je marny, nekterym blbum nevysvetlite nic a chapat je nad jejich intelektualn schopnosti.

     4. zvlaste tem gerontum, co za lepsi duchod prodaj mesto treba certovi

     5. Pohled na takové debaty pěkně vystihl Jan Moláček (ČT):
      „Dřív byl v každé vesnici obecní blb. Vykládal, že přiletí kometa a bude konec světa. Někoho to znejistělo a nadhodil to večer v hospodě. Pan starosta, pan farář a pan řídící nechali na chvíli mariáše a řekli chlapům, že je to blbost. Tak si všichni dali kořalku a byli v klidu, protože když proti sobě stojí pan řídící a obecní blb, tak není složitý uhodnout, kdo má asi spíš pravdu.
      Jenže pak přišly sociální sítě. Obecních blbů nepřibylo, pořád je v každé vesnici jeden. Ale vytvořili skupinu, kde jsou jich tisíce. Všimlo si toho pár exstarostů, kteří nebyli posledně zvolení. Ti sice na kometu nevěřej, ale uměj o ní psát statusy, který dostanou hromadu lajků.
      Starosta, farář a řídící sice pořád tvrděj, že je to blbost, ale jsou pořád jen tři, navíc ty jejich zdůvodnění jsou tak hrozně složitý…
      Chlapi v hospodě se hádají a pak mávnou rukou – kdoví, kdo má pravdu. Pak si dají kořalku jako dřív, ale v klidu už nikdy nebudou.“
      Jan Moláček

    2. Proč do všeho taháte politiku a neprokázané vazby starosty ? Tady jde o věcný problém a starosta a další zastupitelé mají zcela logické řešení.Ale napadat jej způsobem, který tady předvádějí lidé z toho nového spolku je nízké a ubohé.

     1. Kdo rozhodl o úpravě územního plánu? Politici. Kdo rozhodne o prodeji parkoviště u autobusáku? Politici. Tak jak je možné do toho netahat poolitiku?

     2. Kde vidíte logiku v tom, že zrušíte stávající autobusák, který je funkční, dobře přístupný, vybaven halou, umístěn blízko vlakového nádraží. A přesunete většinu spojů přímo do centra města, kde to vyvolá dopravní kolaps, není zde žádná zastřešená hala, je zde už nyní velké dopravní zatížení. Lidé jdoucí k doktorovi potřebují parkovat blízko střediska a parkoviště u Leadlu je nacpané už teď k prasknutí??

     3. Nezbývá než aby veřejnost zastupitele dotazovala, k jaké variantě se budou klonit.Pokud se jim nebude líbit, že jsou oslovováni, mají možnost rezignace na mandát.

     4. Ano, to je správné ! Ptejte se všichni zastupitelů jak budou hlasovat, aby si uvědomili, že jsou zodpovědni občanům města a ne stranickým slibům a šmelinám, kdy strany braly ode všech a nyní jsou v kleštích a nevědí kudy kam. Mimo jiné, pokud by starosta odstoupil, tak by se určitě situace ve městě zklidnila, protože zastupitelé by přestali být pod nátlakem a mohli by hlasovat svobodně a dle svého svědomí. Zeptejte se např. MUDr Janečka, jak je možné že s jedním mandátem pro TOP je v radě ? Co musel starostovi slíbit za tento post, na který určitě normálně neměl nárok ? P.

     5. Proč by MUDr.Janeček neměl mít nárok na místo v radě ? Vy vůbec nechápete systém komunálních voleb a systém skládání koalic ! A nebo Vám spíše vadí, že dotyčný nemá stejný názor co ti lidé z toho nového spolku ? Asi tak nějak to bude.

     6. Dotycny ma vzdy aktualne takovy nazor, ktery mu ve finale prinese baksis. To vi v Humpolci vetsina.

     7. Tenhle vas spolek ANOistu ma jeden charakteristicky rys, urovni vasich prispevku. Mozna by jste si meli vybrat nejakeho mluvciho nebo editora, protoze jinak vas nikdo nemuze brat vazne, mimo nalevnu 5te cenove skupiny. Odtud se ale mesto ridit neda, i kdyz se o to urputne snazite.

     8. Cenove skupiny byly davno zruseny, to se snad doneslo i na ridici centrum mesta na Mlejnku. A ano, ne vsichni maji tak vysokou uroven aby sukali na restauracnich toaletach. Na to nikdo v ANU nema ani nahodou.

     9. Chapu, ze spojeni 5te cenove skupiny je pro vas mimo vas intelektualni rozsah a nadsazka sproste slovo, ale pro vasi informaci jde o Hapku s Horackem, zbytkem vas nebudu zatezovat. A ze na Mlejnku jsem nebyl odhadem 10let, vam take nehodlam vyvracet.

     10. To určitě ne. V ANU jsou jen samé počestné, neposkvrněné bílé holubice a holoubci.
      Prostě takoví ti ctnostní občané pevných názorů a skálopevného charakteru, kteří v žádném případě nepřevlékají kabáty dle momentální celostátní nálady či státního zřízení, kteří se v žádném případě neangažují v ANO kvůli posílení vlivu a zájmů soukromých velkofirem napříč politickým spektrem, natož aby pak ještě „sukali na toaletách“. Oni se totiž něžně a romanticky milují v ložnicích svých zákonných protějšků za svitu měsíce a kvákání žabiček. Už aby byli u kormidla a co nejdříve srovnali Mlýnek se zemí, protože tam se pravidelně schází největší lůza a špína, která rozhoduje o veškerém dění v našem městě.
      Ať žije a kraluje našemu Humpolci intelektuálně-duchovní výkvět ANO, který v žádném případě nemá ve svém středu žádné učitele. Že ANO?

     11. Není náhodou, že ta předvolební pomluva o ‚šukání na toaletách‘ měla mít dění v místním moderním hotelu. Vše zapadá do sebe naprosto perfektně.

     12. Vy chcete diskutovat o logice, kdyz se ani nezminite o vyuziti obou nadrazi a pletete si Lidl s Leadlem? O tom, ze vetsina spoju uz dnes do mesta zajizdi, protoze to vyhovuje vetsine cestujicich uz ani nemluvim. Jednoduse vase prispevky jsou na urovni 3 tridy ZS.

     13. Jak Vy z vyssi tridy vite, ze neco vyhovuje vetsine cestujicich? Mate kristalove koule ze kterych vestite? A pochopite uz nekdy, ze vetsina spoju byla do mesta donucena zajizdet?

     14. Lzete a kdyby jste byl trochu schopnejsi, nebudete mit problem si pocty prepravenych cestujicich na CD a AN zjistit. Navic by jste si i pri vasem intelektu mohl vsimnout, ze ICOM pouziva mestske zastavky, soucasne s vlastnim AN. A hadejte, kde vetsina cestujicich nastupuje. Podle vas je ale chudaky starosta vyhani z AN, prestoze oni netouzi po nicem jinem, nez se prochazet za mesto.

    3. To by se vám líbilo, volený zástupce odstoupí a nahrne se tam nějaký pochybný, nikým nevolený spolek, nebo jeho zástupce. To, že vůbec nechápete principy fungování v městském zastupitelstvu se dá ještě pochopit, vzhledem k úrovni vašich výplodů, ale anarchii si dělejte ve vašem spolku a netahejte jí do lokální politiky. Nikdo na vás není zvědavý.

     1. Když odstoupí kterýkoliv zastupitel/ka nastupuje na jeho místo první náhradník v pořadí z té, které politické formace. To je stará věc

     2. Ať řeknou na rovinu, co vlastně chtějí, ti členové spolku. Šíří městem zlobu a nenávist, a proč vlastně? Co bude jejich sladkou odměnou? Hlupáci, co jim sedli na lep a podepsali tu podivnou petici, se ještě budou divit.

     3. Petice je v demokratickém státě jedna z normálních vyjádření názorů. Jen v Humpolci se zastupitelé diví, že se i v našem městě vyskytla. A bohužel kritizují toto vyjádření názoru o inkriminovaném parkovišti.

      Rozumní zastupitelé by alespoń formálně měli respektovat jiný názor. Snad si vážně nemyslíte, že petici podepsali jen sympatizanti ANO. Osobně znám lidi, kteří podepsali a paní Š. nikdy nevolili. Ale tady se pořád tvrdí, že za to může ANO.
      S peticí chodil i pan V.Daněk, výše zmíněný a to je lidovec jak poleno.

     4. Zastupitelé lidovců, soc. dem. a ANO by měli být vázáni přáním svých voličů – neprodávat parkoviště.

     5. Většina voličů KDU,samozřejmě až na zmiňovaného petenta pana Daňka, chce parkoviště prodat, takže nepište sem nepravdy.

     6. Opět pouze nepodložené tvrzení…….Většina lidí chce pivo za korunu. Zařiďte to v zastupitelstvu, je to pro vás hračka.

     7. Místní soc.dem vyzvala jasně své zastupitele-nestraníky, aby prodej parkoviště odmítli, až se bude hlasovat. Postoj k nádraží členů ČSSD je také známý. Jejich názor byl i v jejich nástěnce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Prezentace dobrovolnického centra Pelhřimov

Út Čvn 2 , 2015
Letní platforma Humpolec – 3.6.2015 Čtěte dále:   SVAŘENÝ SÁNĚ JSOU TU!

You May Like

Témata