Řidič odtahovky zahynul na dálnici

Tragické vyústění měly dopravní nehody, k nimž došlo v pondělí večer na dálnici D1 ve směru na Brno. Krátce před půlnocí zde přišel o život dvaačtyřicetiletý řidič Tatry 815 odtahové služby, který o několik hodin dříve zasahoval u jiné dopravní nehody vzdálené sotva tři kilometry od noční tragédie.

Odtah kamiónu Man se mu stal osudným. „V místě stoupání na 104. kilometru dálnice poblíž Větrného Jeníkova musela obě vozidla kvůli závadě na odtahované soupravě Man zastavit. Řidič Tatry z Humpolce šel zjistit příčinu závady a v době, kdy se nacházel v prostoru mezi oběma vozidly, narazila do stojících aut nákladní souprava Liaz, kterou řídil sedmatřicetiletý řidič z Ostravy,“ řekla Právu policejní mluvčí Kamila Janíčková. V té době chybělo několik desítek minut do půlnoci.Podle dosavadních šetření se řidič liazky pravděpodobně plně nevěnoval řízení. „Řidič Tatry zraněním na místě podlehl, nepomohl ani včasný lékařský zásah. Řidič liazky byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice,“ doplnila informaci policejní mluvčí.


Zhruba od půl dvanácté do půl páté ráno byla v místě nehody dálnice ve směru na Brno uzavřena, pak byl obnoven provoz v levém jízdním pruhu. Plně byla doprava v místě tragédie obnovena dopoledne. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milión korun.


Vůz odtahové služby vyjel na dálnici odpoledne kolem tři čtvrtě na šest, kdy kamion Man havaroval bez větších následků na 101. kilometru dálnice.zdroj: www.novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Jihlavě se chystá velkolepý koncert kapely Čechomor

St Zář 17 , 2003
Čtyři objemné kamiony a další velká auta, začnou od dnešního dopoledne navážet do jihlavského letního amfiteátru 30 tun vážící technickou a zvukovou aparaturu pro ojedinělý koncert české skupiny Čechomor. Chystaná hudební produkce si vyžádá mimo jiné i zvýšená bezpečnostní a dopravní omezení. Páteční koncert, který na letní scéně amfiteátru začíná […]

You May Like

Témata