Řidič zastavil v levém pruhu D1, vylezl na střechu a posunkoval na ostatní

Hodně neobvyklou situaci řešili ve středu ráno policisté na dálnici D1 na Vysočině. V levém pruhu poblíž Humpolce zastavil řidič s osobním vozem, vylezl na střechu a začal tancovat a dělat posunky na okolojedoucí řidiče. Vedle policistů na místě zasahovali i silničáři.

Zprávu o neobvyklém jednání jednoho z řidičů na D1 zveřejnil na svém Twitteru mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

„Tak takhle opravdu ne. Dnes ráno v půl 8 na D1 v km 87 směr Brno zastavil řidič v levém jízdním pruhu a začal tancovat na střeše auta,“ popisoval neobvyklou událost.

„Po několika minutách zasáhla Police ČR. Při zásahu byla také na místě naše asistence se světelnou šipkou, aby místo bezpečně označila,“ informoval Rýdl.

Řidič na D1 vylezl na střechu auta a začal tancovat
Řidič na D1 vylezl na střechu auta a začal tancovat

Jednáním řidiče se od rána zabývají policisté. Operační středisko kolem půl osmé přijalo hned několik telefonátů jiných řidičů, kteří kolem muže na střeše vozidla projížděli.

„Na tísňové lince jsme přijali spoustu oznámení, že v levém pruhu je odstavené BMW, jeho řidič je na střeše vozu a mává na ostatní řidiče, aby pokračovali dál,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. Ta však uvádí, že k události došlo na 75. kilometru ve směru na Brno.

Když na místo dorazila policejní hlídka, muž již na střeše vozu nebyl, postával u automobilu. Policistům tvrdil, že mu došly pohonné hmoty a vůz se zastavil. Automobil se slovenskou registrační značkou policisté s řidičem a za asistence silničářů, kteří místo označili, přetlačili ke krajnici.

„Kolegové u řidiče provedli dechovou zkoušku, její výsledek byl negativní,“ podotkla Čírtková.

Neobvyklým případem se policisté dále zabývají. Žádají řidiče, kteří místem projížděli, aby poskytli případné kamerové záznamy. Teprve po jejich prostudování vyhodnotí, zda se muž dopustil protiprávního jednání. Samotné odstavení vozidla z důvodu defektu či technického problému, byť v levém pruhu dálnice, podle Čírtkové přečinem není.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/dalnice-d1-humpolec-kuriozita-doprava-policie-vysocina.A220427_165346_jihlava-zpravy_mv

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dva zápasy na domácím hřišti čekají tento týden o víkendu muže A národní házené

Čt Dub 28 , 2022
Jediný jarní víkend s druholigovou házenou v Humpolci, od pondělí začíná rozsáhlá rekonstrukce areálu v Podhradí.

You May Like

Témata