Rodina, které kamión zdemoloval dům, dostane nový byt

Pelhřimovská rodina, které v pátek kamión zdemoloval rodinný dům, dostane v pondělí od městského úřadu nový byt. Dvouletá dvojčata a jejich matka, které museli z trosek domu vyprostit hasiči, jsou v nemocnici a jejich stav je dobrý.

Otec zatím bydlí u známých. Dům v pondělí posoudí odborníci, nejspíš se bude ale muset zbourat, řekl dnes ČTK mluvčí pelhřimovské policie Josef Bláha.

Tragédii nepřežil řidič a dvě chodkyně, pět lidí bylo zraněno. Kvůli určení příčiny nehody se bude posuzovat i kamión. „Zatím nelze říci, zda k selhání brzd došlo jejich špatným technickým stavem nebo způsobem jízdy řidiče,“ uvedl Bláha.

Záchranné a sanační práce po nehodě trvaly deset hodin. Dům má podepřené krovy a je zabezpečen proti krádeži. Zničená svodidla u domu nahradily provizorní zábrany, řekl Bláha.

Plně naložený kamión havaroval kolem 08:00 po rychlém sjezdu Pražskou ulicí. Podle policie zřejmě kvůli technické závadě na brzdách narazil v zatáčce pod kopcem do dvou osobních vozů a pak vjel do domku.

Hasiči našli v domku matku a děti zavalené sutinami. Děti i matka utrpěly jen pohmožděniny a oděrky. V nemocnici zůstanou asi dva týdny. Pod kolem auta záchranáři našli tělo sedmnáctileté studentky, která nestačila utéct. Nepřežila ani sedmašedesátiletá žena, kterou jako poslední z obětí našli v troskách.

Majitel domu nedávno radnici upozorňoval, že na frekventované silnici hrozí tragédie. Domek od ní dělí zhruba půlmetrový chodník. Požadoval výstavbu zábrany. Podle ředitele hasičů ale situaci může vyřešit jedině dokončení obchvatu Pelhřimova.

Správce webu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Music club Swing - program

St Kvě 22 , 2002
Otevřeno každý PÁTEK a SOBOTU od 19.30 hod. až do konce (05.00 hod.) v bývalém Zálesí.

You May Like

Témata