Roky jezdí pro raněná zvířata, teď sám potřebuje vaši pomoc

6

Vladimír Votřel, pro záchrannou stanici v Pavlově pracuje pátým rokem. Každodenně sedá za volant a jezdí po celé Vysočině, aby vyzvedl zraněná zvířata nebo mláďata, která potřebují péči, a přepravil je do Pavlova. Celé roky pomáhá, teď by pro změnu ocenil vaši pomocnou ruku. Na dárcovském portálu Darujme.cz a s podporou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové sbírá finance na pořízení speciálního neurostimulátoru, který zbrzdí rozvoj jeho nemoci – roztroušené sklerózy.

„Neurostimulátory mi velmi pomáhají a bez nich bych svojí práci už nedokázal plnit. Nedávno jsem vyzkoušel nový přístroj WalkAide a bylo to jako nebe a dudy. Chůze se mi velmi zjednodušila, kopec najednou nebyl překážkou a dokonce i schody jsem zvládl bez opory,“ vysvětluje Vladimír s tím, že pořizovací cena takového neurostimulátoru vyjde  přes 108 tisíc korun. Nemocné má ale obě nohy, a tak cílová rovinka čeká na částce  224 712 korun. Zdravotní pojišťovny však toto zařízení nehradí, a proto se zapojil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, která na portálu sbírku vytvořila.

Do konce sbírky zbývá 32 dní, aktuálně přispělo 109 lidí, kteří darovali bezmála 100 tisíc korun. Už se připojila nadace Agel, která věnovala částku 20 tisíc korun. „Vláďa je pevnou součástí našeho týmu. Velmi si cením, že s nemocí bojuje i přesto, že se ozývá doslova při každém kroku, protože ho trápí hlavně při chůzi. Ujít 50 metrů je často oříšek. Moc si jeho pozitivního přístupu vážím, jsem rád, že jsme se v Pavlově do sbírky zapojili a přimlouvám se, pokud budete chtít pomoci, za jakoukoliv částku, která Vláďovi pomůže k pořízení speciálních WalkAidů,“ uvedl ředitel Stanice Pavlov, která funguje na principech sociálního podnikání a zaměstnává 25 lidí s určitým zdravotním handicapem.

V boji s nemocí Vláďovi pomáhají koně

Vladimír se s diagnózou roztroušené sklerózy potýká od svých 18 let. Nemoc ho hodně omezuje v pohybu, ale statečně vzdoruje. Aby se udržel v dobré fyzické i psychické kondici, zaměřil se na sport. Věnuje se jezdectví a závodí v disciplíně Paradrezura. Získal dva tituly Mistra ČR a byl součástí reprezentace pro Mistrovství Evropy 2019. Neurostimulátory nabízí řešení. Každý váš dar je pro Vladimíra nadějí, že i nadále bude moci stát na vlastních nohách.

“Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří sbírku sdílejí, že mě podporují a pomáhají. Děkuji všem, co jakoukoliv částkou podpoří dosáhnutí cíle 225 tisíc korun. Budu vás včas informovat o aktuálním vývoji a slibuji, že nezneužiji ani korunu na jiný záměr,” vzkazuje na závěr Vladimír Votřel.

Axl

6 thoughts on “Roky jezdí pro raněná zvířata, teď sám potřebuje vaši pomoc

 1. Dnes k nám dorazilo toto:

  Hezké středeční dopoledne do redakcí,
  tentokrát nežádáme o zveřejnění, to necháváme na Vašem zvážení, ale zasíláme velké díky.

  V pátek 28. ledna dopoledne jsme ze Stanice Pavlov rozeslali tiskovou zprávu s prosbou o případnou podporu sbírky vyhlášené Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové na portálu Darujme.cz pro našeho kolegu Vladimíra Votřela, který od 18 let trpí roztroušenou sklerózou. Zatímco do pátku 28. ledna se do sbírky zapojilo 109 lidí, kteří darovali bezmála 100 tisíc korun, o 36 hodin později šlo o dvojnásobný počet dárců a potřebnou částku 225 tisíc korun. Vlna solidarity byla neuvěřitelná a máme z toho velkou radost. Díky všem, kteří zprávu zveřejnili a dále se zajímali.

  Vláďa už má nové neurostimulátory k dispozici, hned v pondělí si pro ně jel. Více informací včetně velkého díky zveřejněného ještě o víkendu na Vladimírově FB profilu najdete v našich novinkách pod tímto odkazem: https://stanicepavlov.cz/2022/02/02/stanice-pavlov-sbirka-pro-kolegu/.

  Děkujeme za spolupráci a přejeme pěkné dny.

  Mgr. Monika Brothánková
  PR a propagace

  1. Dobrý večer,konečně dobré zprávy na Humpoláku.Je fajn číst, že nejsou všichni lidé lhostejní a Humpolák neslouží jen politickým drbům a hádkám.

 2. Chápu to správně, že redakce humpolaku nezveřejnila prosbu z 28.1. A zveřejnila jen děkovný dopis poté co se zapojili jiní.

  A tomu říkáte dobré zprávy?

  Může se redakce k tomu vyjádřit?

  Děkuji

  1. Redakce zveřejnila původní prosbu bohužel se spožděním. Zpráva se k nám dostala totiž až ten den. Takže jsme původní zprávu zveřejnili, jakmile jsme mohli.

   Následně jsme obdrželi další den ten děkovný dopis. Ten jsem jsem umístil do komentářů, aby bylo vidět že se akce povedla. Zveřejnil jsem ho zde jen proto, že si myslím že bylo hezké že se to povedlo a na Vláďu se vysbíralo. Chtěl jsem dát vědět čtenářům Humpoláka, že už je hotovo. Nebylo to nijak myšleno jako pocta redakci Humpoláka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V prvním čtvrtfinále podlehli naši hokejisté na ledě Chotěboře 4:1

St Úno 2 , 2022
Druhý zápas čtvrtfinále play-off odehrají ve čtvrtek 3. 2. 2022 od 19 hodin na domácím ledě.  Přijďte podpořit náš tým.
Hokejové utkání mezi HC Lední Medvědi Pelhřimov a TJ Jiskra Humpolec

You May Like

Témata