Rozhodnutí hejtmana kraje

3

Dne 24. 7. 2006 vydal hejtman kraje, s ohledem na situaci vyvolanou dlouhodobou absencí srážek a denními teplotami vystupujícími nad 30º C, rozhodnutí o vyhlášení období déletrvajícího nadměrného sucha, kterým se po dobu jeho účinnosti zakazuje:

a) spalování hořlavých látek na volném prostranství,
b) rozdělávání ohňů ve volné přírodě.

Text ke stažení.

3 thoughts on “Rozhodnutí hejtmana kraje

  1. Za porušení zákazu hrozí vysoké pokuty. Hasiči budou bdít nad dodržováním zákazu a hříšníkům hrozí na místě bloková pokuta tisíc korun; ve správním řízení až 25 tisíc korun. U podnikatelů budou postihy ještě mnohem vyšší. Důležité je vědět, že za rozdělávání ohně je považovaná i zažehnutá cigareta – takže kuřáci, bacha! Opékání buřtů a libozvučné praskání dříví pod kotlíkem mezi hvozdy si budeme moci dopřát až pokud pořádně zaprší a teploty poklesnou pod třicet stupňů, což v nejbližší době nelze očekávat.

    1. Kur*a! A mám na rybách po buřtech. A ani kouřit na těch rybách nemůžu. Já snad vrátím rybářský lístek?!?! Vzhledem k tomu, že stejně ho*no chytnu … :)))

      1. No, třeba ti ryby neberou právě proto, že jim smrdí ty tvoje cigára a buřty vyrobené ze sójovýho granulátu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na Pelhřimovsku je zvýšený výskyt boreliózy

Út Čvc 25 , 2006
Letos došlo k výraznému přemnožení klíšťat a konkrétně v Pelhřimovské oblasti přibylo lidí nakažených lymeskou boreliózou, onemocněním přenášeném právě klíšťaty. Hrozí i možnost nákazy klíšťovou encefalitidou, která se zatím ještě neprojevila, neboť inkubační doba je delší než u boreliózy. Víte, jak se máte zachovat, když už se na vás klíště […]

You May Like

Témata