Rozhovor s humpoleckým starostou

8

Pelhřimovský deník zveřejnil rozhovor se starostou města Humpolce – Jiřím Kučerou. Mimo jiné se ho ptal na to, co se za jeho dosavadního funkčního období městu podařilo a co teprve na svůj dobrý výsledek čeká.

Starostou města je Jiří Kučera již pátým rokem. Během této doby Humpolec překonal hranici  jedenácti tisíc obyvatel a získal nová moderní sportoviště. Město zainvestovalo do rozvoje bydlení a vybudovalo novou čtvrť pro bytové domy. Zároveň se finančně podílelo i na zkrášlení centra města, tzv obnovou historických fasád.


Rozrostla se průmyslová zóna na kraji města, která na jednu stranu pomohla snížit nezaměstnanost, na druhou stranu přilákala i nové občany, kteří jsou však někdy trnem v oku starousedlíkům. Zvýšil se také problém s přeexponováním místních komunikací, kterými projíždí větší množství vysokotonážních vozidel.


 


Celý rozhovor si můžete přečíst zde:


http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/pe_starostahump20080218.html


 

myska

8 thoughts on “Rozhovor s humpoleckým starostou

 1. i když nejsem voličem ODS,na což jsem hrdý,tak uznávám,že jednání starosty Kučery je vstřícné a realistické.Ostře tak kontrastuje s bývalým jednáním pana Kotna,který proslul svou pravicovou zaslepeností,ba dokonce fanatismem na svůj modrý dres.i jeho pramalý zájem o místní části byl vyhlášený…

  1. S chválou opatrně! Když jsem za starostou několikrát byla kvůli celoročnímu připojení zahrádek v Cípku ke zdroji vody, nechával se zapírat.

   1. No tak tomu moc nevěřím, že by toto pan starosta dělal. Leda, že tou předchozí přispěvatelkou je pí. Jok…., před tou už se schovává snad celý městský úřad.

    1. Tak to naprosto souhlasím. Pan starosta je velmi vstřícný člověk, ale někdy ta vstřícnost přináší problémy, které nějsou zas až tak podstatné, aby se urychleně řešily. A to někteří lidé odmítají pochopit.

 2. No příliv investorů je jedná věc. Ale s tou zaměstnaností bych to až zas tak růžově neviděl. Investoři většinou zaměstnávají zaměstnance odjinud než z Humpolce a s tím souvisí i příliv lidí z východnách částí Evropy, což sebou přináší i některé neblahé záležitosti. Zajímavé, že na to se ho paní redaktorka nezeptala. Buď o tom nemá tucha, a nebo nesebrala odvahu. 🙂

  1. Axle, máš sice pravdu, ale na druhou stranu v Humpolci už delší dobu nezaměstnanost neexistuje a většina firem má problém sehnat lidi.
   P.S. neberu za nezaměstnané cca 3 % těch co nikdy dělat nebudou !

   1. Výraz „nezaměstnanost neexistuje“ je opravdu moc hezky vypadající výraz,kterým se možná může někdo někde chlubit (nemyslím tím p.starostu,ale nás všechny),ovšem za cenu toho,že po setmění se budeme bát se někde projít,aniž bychom byť jen v duchu nemysleli na to jestli budem mít to štěstí a nepotkáme nějaké „zaměstnané“,kteří vyrazili na noční směnu …????To snad radši ne. Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co jíme? To, co si ulovíme!

St Úno 20 , 2008
Zajisté jste už také zaslechli, že pokud kupujete chlazené či mražené maso balené v plastových fóliích z PVC, konzumujete společně s jídlem i nebezpečné chemické látky, především toxické ftaláty. Ono je to s těmi dnešními potravinami kupovanými v obchodních řetězcích vůbec ošemetné. Snažíme se sice mnohdy kupovat tzv.bio produkty, otázkou […]

You May Like

Témata