Rozpočet města

53

Návrh městského rozpočtu na rok 2019 jde do finále. Zastupitelé ho projednají v únoru

Nejdůležitějším bodem únorového veřejného zasedání zastupitelstva města Humpolce je schvalování rozpočtu na rok 2019. Návrh už prošel diskuzemi přes Ekonomický odbor Městského úřadu Humpolec, vedení města, radní i neveřejné pracovní zasedání zastupitelů a nakonec ho čeká právě definitivní projednání na zastupitelstvu ve středu 27. února. Mezi nejvýznamnější plánované investice ve městě patří stavba kruhové křižovatky v Pražské ulici ve spolupráci s Krajem Vysočina, vybudování komunitního centra na Havlíčkově náměstí nebo oprava střechy budovy Základní školy Hálkova.

 

Jak uvedl místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner, návrh rozpočtu na rok 2019 je mírně deficitní, ale dorovnají ho kapitálové výdaje. „Město dlouhodobě hospodaří vyrovnaně, pro letošek je navíc naplánovaný nejnižší deficit od roku 2014,“ okomentoval pozitivní finanční výsledky města místostarosta. Vyrovnaný rozpočet zahrnuje i dva úvěry, které Humpolec splácí. „Úvěr pro financování základní technické vybavenosti v ulici Mírová letos splatíme. Počítáme i se splátkami úvěru, který město využilo pro zaplacení realizace základní technické vybavenosti pro nové parcely v ulici Blanická,“ dodal Vlastimil Brukner.

 

Od ledna do schválení řádného rozpočtu město hospodaří v takzvaném rozpočtovém provizoriu. Zastupitelé jej schválili na veřejném prosincovém zasedání. „Humpolec jde touto cestou řadu let, a to především z toho důvodu, že do konce roku ještě dobíhají některé platby. Rozpočtové provizorium nám umožňuje uzavřít starý rok takříkajíc čistě, abychom do toho nového šli s přesnými údaji o hospodářských výsledcích,“ vysvětlil Vlastimil Brukner. Podotkl také, že díky rozpočtovému provizoriu se některé stavby, opravy nebo údržby mohou rozběhnout už v lednu. „V období rozpočtového provizoria může město čerpat dvanáctinu celkového objemu peněz, se kterými hospodařilo v roce předešlém,“ zmínil místostarosta.

 

K nejvýznamnějším plánovaným investicím pro rok 2019 patří v první řadě stavba kruhové křižovatky u firmy Vodak v Pražské ulici ve spolupráci s Krajem Vysočina. „Kraj jako vlastník komunikace zafinancuje opravy silnice a vybudování kruhového objezdu. Město se připojí s rekonstrukcí chodníků, vodovodu a kanalizace i veřejného osvětlení. Navíc zadáme opravu vodovodu v sousední Zahradní ulici. Městský rozpočet v tomto případě počítá s částkou čtyřicet pět milionů korun včetně DPH,“ vyčíslil Vlastimil Brukner. Opravy by se měla dočkat také střecha Základní školy Hálkova (10,5 milionu korun), Školní ulice (3,7 milionu korun) a ulice Blanická (4,8 milionu korun). V návrhu rozpočtu figuruje i částka dvacet milionů korun na vybudování komunitní centra v sousedství kina na Havlíčkově náměstí. V tomto případě město zažádá o dotaci. 

 

 

Mgr. Aneta Slavíková

MěÚ Humpolec

Petr

53 thoughts on “Rozpočet města

 1. Jako ekonomovi mi nejde na rozum, jak mohou deficit dorovnat kapitalove vydaje. CapEx je prece cash outflow. Muze mi prosim kdokoliv vysvetlit logiku, s jakou se potykame v prispevku vyse? Dekuju.

 2. Je vidno, že i současná koalice jede v zajetých kolejích předchozího vedení města. Viděl někdo z vás vypsanou architektonickou soutěž? Akce za 22 milionů a nikdo z občanů neměl ani šanci zahlédnout návrhy od renomovaných arch. studií. Bojím se bojím, že amaterismus a tajnůstkaření, budou i nadále doménou naší radnice, přitom by stačilo tak málo.

  1. Ano stačilo. Nevolit stejné tváře už víc jak 20 let. Být zastupitelem je max.na dvě období.Pak ten člověk ztrácí kontakt s realitou běžného života. A většina ze zastupitelů kroutí už období čtvrté…Bohužel. Ale lidé volí jen podle známosti toho kterého kandidáta, jinak se na jeho činností nezamýšlí..

   1. Nevadí mi zastupitel, který je 2x nebo 3x za sebou zvolený, vadí mi, že projekt komunitního centra za 20 milionů, nebyl vysoutěžen, v řádné soutěži a neměli jsme možnost se k výsledkům takové soutěže vyjádřit. Přeci jen se jedná o objekt v centru města kolem kterého budeme dalších 30 let chodit. Totální nepochopení jak vedení města profesionálne fungovat.

    1. Kratochvíl, Kukrechtová, Brukner, jsem přesvědčen, že kdyby stavěli za svoje peníze, projekt za 20 mil, tak si architekta velice pečlivě vysoutěží. Erár je nebolí, nebo ani nevědí jak správně měli postupovat. Obojí je smutné.

     1. O tom není pochyb. Zastupitelé HUGO se snažili řešit (mj. nejen zmíněné centrum, ale i studii pro Horní náměstí), ale na tyhle staré páky jsou zjevně zatím pořád krátcí. Víte, jak jim vedení města oponuje? Prý mají respektovat názor předešlého vedení a zastupitelstva. Tohle jsou totiž všechno jejich pohrobky.

     2. Nemusí být pohrobky starého vedení, stačí jen odvahu, pokoru a pracovitost. Brukner a Kratochvíl mohou vypsat architektonickou soutěž, ale oni buď nechtějí nebo to nedokáží. Zarážející je jak strašně málo kompetencí musíte mít pokud chcete utrácet městské prostředky. A ještě horší je lhostejnost humpoleckých obyvatel, jak se s jejich penězi nakládá.

     3. Když víte, jak to dělat l=pe, tak vám přece nikdo nebránil kandidovat a stát se zastupitelem. Ani dnes vám nikdo nebrání sebrat se, zaťukat na radnici a říct svůk názor. Jenže to už je potřeba ukázat tvář a na to každý odvahu nemá.

     4. Mnohem lepsi je, si toho vseho nevsimat a nerozcilovat se s tim.
      Stejne s tim nic neudelas a navic posetris svoje zdravi.

     5. Stačí sledovat aktivitu HUGA, když přijdou na zasedání zastupitelstva ohledně revokace prodeje pozemku, ani KDU je nepotpoří a to se ještě dva týdny před volbami chovali, jako že jim jde o neprodej pozemku a hle 3 měsíce po volbách a otočka o 180 stupňů. Vedení není zvědavý ani na kroky konstruktivní opozice a už vůbec na lidi z ulice, podívejte se jakým způsobem se vedení města vypořádává z odlišnýmy názory ať již v minulosti či v současnosti.

     6. KDU: přeci nečekáte, že zrovna tato strana note bene vedená p Bruknerem bude konzistentní ve svých názorech. Nebuďte naivní, evidentně nevíte s kým máte tu čest.

     7. Nás, humpolecké voliče si do huby neberte. My jsme rozhodli ve volbách. A vy, rádoby architekti a kazatelé, nacucnete se na někoho jiného než na erar. Nevím, že by některý z těch vašich vizionářských podnikatelů vypsal byť jen jedinou architektonickou soutěž. To se to architektuje za veřejné prachy. Viz park Stromovka, který tady všichni kritizujeme. Zajímalo by mne kolik soutěž stala a kolik pak pobral OK Plán za projekt? Snad si může i město vybrat osvědčeného dodavatele, když se tím neporuší zákon? O kompetencích a odvaze to není.

     8. Je to vždycky a jenom o kompetencích, odvaze, vizi a pracovitosti. Ve všech výše zmíněných vlastnostech mělo a má naše vedení města nedostatek. Porovnejte si Humpolec a Litomyšl. Tady vůbec nikdo netuší co se bude dít s městem za 3, 5 10 let. Vše se řeší ad hoc!!!! Znáte vůbec koaliční smlouvu na toto volební období, víte jaký má město záměry? Řešíte kolik dostal vítěz soutěže zaplaceno, mimochodem určitě se to dá dohledat, ale to není to podstatné, i já jsem humpolecký volič a chci jen standard, který platí v každém rozumném měste. Kvalitní procesy výběrových řízení, jenom tak máte možnost za naše peníze dostat něco nadčasového na co budeme všichni hrdý. A né to co nám současný vedení předvádí u projektu komunitního centra, paskvil za 20 mil CZK a to je hodně smutné!

     9. Souhlasím, Brukner a spol si počínají velice nestandardně. Taky nechápu proč takhle velký projekt jakým je rekonstrukce prostor u kina nemuže být normálně vysoutěžna, odprezentována a pak realizována. Takhle se velký projekty nedělají.

     10. Já Stromovku nekritizuji, už teď se mi líbí, bohužel je smůla s zhotovitelem, který tu akci podcenil. Taky souhlasím, že cesta transparentních, otevřených výběrových řízení, je správná cesta.

     11. Mícháte jablka a hrušky.
      Oddělte rekonstrukci přilehlých ulic a park Stromovka

     12. Celá ta akce stála 62 mio. Rekonstrukce ulic a sítí byla součástí této megalomanské akce, která je v této velikosti a provedení zcela nesmyslná a rozpočet města to stálo nesmyslné peníze jen kvůli vodě a kanalizaci pro jednu firmu….

     13. navíc tato ulice byla za vlády ODS už dvakrát rekonstruována

     14. 1) Nové vedení města projekt dostalo ve fázi hotové DPS, nikoliv tvorby konceptu atd. projekt je momentálně ve fázi soutěže na zhotovitele stavby.

      2) projekt SVČ, nástavby družin na ZŠ Hálkova taktéž pan zastupitel Machek za Hugo soutěžil?

     15. Evidentně je vidět, že o této zakázce hodně víte, tak jistě taky víte, že nebylo řádné výběrové řízení na architektonický návrh celého projektu, byla zadaná jen studie p. Ing. Arch Frankovi ano starým vedením města. To ovšem nové vedení města neospravedlňuje, aby pokračovalo ve starých kolejích. Těžký ameterismus a neschopnost p. Bruknera. A pokud tam jsou další projekty tak o to hůř. Človíčku, vy vůbec netušíte o co jde: všechny projekty se musí soutěžit! U všech by měla být odborná komise a vždy vybrán ten nejvhodnější. Tzn.: je vidět, že současné vedení nemá situaci vůbec pod kontrolou a můžeme se oprávněne bát toho nejhoršího. Potěš nás Brukner!!!!

     16. Naprosto souhlasím, když už se utrácejí naše peníze, tak jedině ve veřejných soutěžích, bez rozdílu Ryzner, Franek, Machek, Beran a spousta kvalitních architektů z celé republiky.

     17. A o tom to je, již v zadání výběrového řízení dáte kritéria, která musí být splněna všemi uchazeči, základ všeho je kvalitní komise, transparentnost a velká chuť věci posouvat, ne se jen pořád vymlouvat, nebát si přizvat odbornou veřejnost a výsledky se dostaví, pozitivních příkladů v republice je spousty. Strašně moc bych si přál, abychom měli vedení města, které to dokáže rozhodně nesplnitelné to není.

     18. Stavař, nebo architekt, to je skoro jedno. Ale prý pořád šije do našeho Měkisu a to se na určitých místech vůbec, ale vůbec nelíbí. Proč asi???

     19. Človíčku – budete se divit, vím. Nehodlám komentovat všechny Vaše narážky, jen Vás upozorním, že mimo institutu arch. soutěže existuje i nějaký zákon č. 134/2016 Sb., který podobné případy řeší, a dle kterého je většinou také postupováno, nejen v Humpolci. Taktéž Vám prozradím, že svého času existovla i vnitřní směrnice města, která byla dokonce daleko tvrdší, než tento zákon. Nebudu tvrdit, že je to ideál, ale to ani Vámi zmiňované arch. soutěže.

      A propo – nezaznamenal jsem Váš odpor při úpravách veřejných prostor typu Žižkova, Husova apod., taktéž bez arch. soutěže? Kdepak jste byl??

     20. Tak znovu: odborná komise, výběrové řízení. Bez rozdílu, pro všechny projekty, které jsou většího rozsahu. Jednoduše nesouhlasím se stylem jakým se v Humpolci zadávali a zadávají zakázky, jelikož jsem přesvědčen, že většinou to končí, špatně. Budu šťastný, když Brukner prozře a udělá krok správným směrem. Jen se bojím, že toto nechce udělat, jelikož by přišel o vliv a moc. Mimochodem stejným způsobem jak popisuji se zadávají zakázky v Německu, Švédsku, Finsku, Dánsku, Estonsku, Norsku. Berme si přiklad z těch lepších, rozvinutějších.

     21. 1) co jsou to projekty „většího“ rozsahu? Kdo je definuje, na základě čeho? Většina projektů je totiž „menšího“ rozsahu a ve výsledku do nich tečou stejné, nebo dokonce v součtu peníze větší. Takže ty budeme zadávat „po staru“ a je to OK?

      2) „Bez rozdílu, pro všechny projekty“. Prima, ale to by VŠICHNI museli mít stejná pravidla a nesměly by se v Humpolci „leštit“ kliky z důvodu uraženého ega. Moc kohoutů na malém pískovišti.

      3) pro začátek by stačilo, aby někteří projektanti dodržovali interní předpisy komor viz. např. ČKAIT §4 profesního a etického řádu. Nebo zastupitel HUGO projektující městské zakázky je OK? Totéž v „bleděmodrém“ v komisi pro architekturu. Nezlobte se na mě, to „smrdí až za roh“.

      Když už se chcete inspirovat na západě, začněte trochu někde jinde.

     22. ad1) projekty většího rozsahu jasně definuje zákon, ale vezmeme si například rekonstrukci márnice – předchozí vedení města zrušilo výběrko na dodavatele z důvodu, že podané nabídky byly příliš vysoké, akci přidělilo přímo technickým službám, ty mají navýšený rozpočet na tuto akci na 1,3 mil Kč – zajímalo by mě, zda-li již nepřesáhli výši nabídek firem, které byly nabídnuté při výběrku ??
      ad2) není jasné o čem mluvíte, nemůžete srovnávat soukromé investice a investice města placené z veřejných zdrojů !!!
      ad3) proč by nemohl zastupitel zároveň projektovat, když jiný – dokonce radní města vykonává zároveň funkci odborného lesního hospodáře?? Proč by nemohl odborník se znalostmi v oblasti stavebnictví usilovat o to, být členem komisi pro architekturu ?? To tam mají sedět samí ňoumové, co tomu nerozumějí ? Podle vás asi ano, aby nešťouali do zaběhlého neřádu staronového způsobu řízení města.

      Níže cituji Vámi zmíněný paragraf 4 profesního a etického řádu ČKAIT, abychom věděli, co si to berete do huby. A co tedy konkrétnímu zastupiteli vyčítáte vztaženo k paragrafu 4 ? (Vojmíre ?):

      Vztah k profesi
      1)Člen Komory s veškerou odpovědností přispívá k šíření dobrého jména profesí ve výstavbě.
      2)Člen Komory při výkonu svého povolání:
      je povinen dbát na dodržování společenských, profesních a etických pravidel;
      je povinen se vyvarovat jednání, které by ohrozilo nebo znevážilo ve společnosti profese ve výstavbě;
      se nesmí zúčastnit nekalé soutěže;
      nesmí používat klamavou reklamu;
      nesmí zamlčovat podstatné skutečnosti, zjištěné při zpracování zakázky;
      nesmí zahájit činnosti, pro které mu byla udělena autorizace, bez důkladné znalosti řešené problematiky.
      3)Člen Komory je povinen se průběžně a trvale odborně vzdělávat, sledovat odborné informace o vývoji profesí ve výstavbě jako celku a zejména o oboru, pro který mu byla udělena autorizace, doplňovat své vědomosti a zvyšovat svou kvalifikaci. Stejné povinnosti je člen Komory povinen vyžadovat od svých zaměstnanců a od autorizovaných osob s ním spolupracujících.
      4) Člen Komory nesmí přijímat zakázky, funkce a jiné závazky neslučitelné s výkonem vybraných činností. Pokud by se svými jinými aktivitami vystavil střetu zájmů, či nevykonává-li ze závažných a prokazatelných důvodů výkon profese ve výstavbě, může požádat Komoru o pozastavení autorizace.

     23. Ad 1) Výborně. Vracíme se k mnou zmiňovanému zákonu č.134/2006 Sb. Jenže tentýž zákon neříká, že zadavatel MUSÍ dělat na architektonickou soutěž. Postup zadávání zakázek je zde naprosto jasný. Jak na služby, tak stavební práce atd. Je jen na zadavateli, jak danou zakázku, v souladu se zákonem, zadá.
      Když Vás zajímá márnice, vyžádejte si podklady a nelovte na Humpoláku. Pokud bylo něco porušeno, ptejte se veřejně na zastupitelstvu, alt. podejte trestní oznámení.

      Ad 2) Nepsal jsem nic o soukromých investicích, psal jsem v kontextu městských zakázek. Držme se tématu.

      Ad 3) Protože právě odstavec 4). Nevadí mi odborně zdatní lidé sedící v zastupitelstvu nebo komisích, právě naopak, jen houšť. Pokud však kážete vodu, nepijte víno. A ještě jedno vhodné úsloví – příklady táhnou. To je to, co stále chcete po ostatních.

      Ad „šťourání“) i „šťourání“ by mělo mít určitou úroveň.

     24. Asi myslíte zákon 134/2016 Sb.? Jinak mi do obsahu sociálněprávní ochrana dětí moc nepasuje. 🙂

     25. Z vaší odpovědi není patrné co vlastně, vztaženo k řádu ČKAIT, zastupiteli vyčítáte. Pokud máte obavu, že porušuje zákony, tak se neprodleně obraťte v konkrétní věci na policii, jinak se sám stáváte spolupachatelem neb jste o trestném činu věděl a nic neučinil, aby jste mu zabránil. Ale ono jde spíše z vaší strany o blbé tlachání a hraní si se slovíčky, očerňování a štkaní špíny a zla. Šťouro.

     26. lhaní, šíření pomluv a odkazování na ČKAIT je jeho styl…..

     27. Je patrno, že staronovému vedení města nevoní aktivita zastupitelů za HUGO. Kteří se často dotazují na nesrovnalosti a nejasnosti, tu v rozpočtu, tu z důvodu nevypsaných soutěží….. a co na to vedení města ? To nemá kloudnou odpověď a raději útočí a snaží se obrátit pozornost jinam. Ale nás občany nezajímá, co dělá zastupitel stavitel, zastupitel učitel nebo zastupitel doktor. Nás zajímá, co dělá vedení města pro to, aby řízení města bylo transparentní a dle slušných mravů!

     28. HUGO nijak zatím aktivitou nehýří. Ano chtěli revokovat rozhodnutí o prodeji parkoviště u rušeného nádraží.Bohužel přišli s tím bez nějakých diskusí s ostatními zastupiteli a výsledek je,jaký je.Ani s lidovci by nedosáhli na zařazení bodu do programu jednání. Vůle k přehodnocení prostě nebyla.
      A zastupitelé HUGO zase zařízli návrh na nižší cenu popelnic, tedy na 660Kč. Kdo viděl přímý přenos či záznam tak ví. Kdo neviděli, tak v HUGO vidí andílky a jedině čisté..Není tomu tak.

     29. HUGO aktivitou hýří, možná se o tom mezi lidmi neví neb stran vedení města je většina aktivit metena do kouta či koše.
      Co se týče odpadů, tak i malé dítě si dokáže spočítat, že třídění, recyklace a zpětné využití odpadů je mnohem dražší než prosté skládkování (tj. zakopávání pod povrch terénu)! Bohudík, někteří lidé už vědí, že nemohou všechny odpady zakopat či spálit.
      Musíme se je naučit využívat na výrobu druhotných surovin, recyklovat, i když je to drahé, nebo se v odpadu utopíme !

      Podívejte se kolik platí za odvoz odpadu třeba ve Voděradech a to vyváží 1xza 14 dní:
      http://www.cernevoderady.cz/urad-obce/uredni-deska/vyse-poplatku-za-komunalni-odpad-v-roce2019-844.html

     30. Můžete vysvětlit, proč dle čísel Města je za deficitem nákladů za likvidaci odpadů KOMPOSTÁRNA? To je skutečně její realizace takový omyl? A proč nebyla vybudována v areálu školního statku, když o to Mácha tolik stál? Ve statku by byla využitelná tak, že by nebyla deficitní. Který skvělý hospodář jí situoval tak (ne)výhodně? Co za tím bylo?

     31. Proč si myslíte, že by kompostárna ve školním statku nebyla ztrátová. Vždyť ŠS je rozpočtová organizace a nemá nic s tržní ekonomikou společného.

     32. Opět lžete!!! Podle mých informací naopak se všemi ostatními stranami o revokaci mluvili v předstihu. I ODS o jejich záměru věděla předem. Tak laskavě nešiřte tyto lživé a účelové informace. HUGO je jediné, kdo svá slova a sliby myslí vážně. A to prostě dinosaurům nevoní.

     33. To nic nemění na tom, že návrh na nižší cenu popelnic smetli ze stolu…

     34. A co navýšení částky na park či ulice v této oblasti STROMOVKA. Nikdo nebyl proti. A po odchodu p. Rýznera z řad Huga nesmělý dotaz kolik to celé stojí.
      Tak jsme byli připraveni.

     35. A co tím pochybením v rozpočtu můžete udělat? Právně bohužel vymáhat nelze. Jo a jestli se nepletu, tak L. Rýzner v Hugu nikdy nepůsobil. Proto nechápu vaši poznámku.

     36. Nemáte pravdu. Pusťte si záznam. Ptal se p. Vystrčil, ne Hugo. Proč proti nim tak vyšilujete? Vadí vám, že jo? Jsou šikovní a mají nápady. A městu rozumí víc než leckterý zastupitel, který je v úřadu třeba i 4 volební období. To je ta pravda!!!

     37. To zrovna předvedli v otázce popelnic.. Jejich 4 hlasy chyběly k schválení 660Kč.

      Nikomu normálnímu nevadí,to se nebojte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Loutkové divadlo - Mlýn na čerty a Kašpárek straší

Čt Led 17 , 2019
Sobota 19.01.2019 14:00

You May Like

Témata