Rybářská organizace informuje

9

Do redakce nám dorazila e-mailová zpráva tohoto znění: „Prosím o zmínku o výstavbě nové vodní nádrže Hadina, která započala tento týden. Podrobnější údaje jistě budou zajímat občany (velikost, doba trvání výstavby, možnost koupání atd.).“
Oslovili jsme tedy humpolecké rybáře, kteří nám ochotně poskytli informace, které naleznete v následujícím článku.

Ten, kdo v příštích měsících zavítá do prostoru závodiště Zlatá podkova, určitě zaregistruje, že v jeho těsném sousedství již začala dlouho očekávaná a připravovaná výstavba nového rybníka „HADINA“.


Několik předchozích generací humpoleckých rybářů se touto myšlenkou zabývalo, ale z různých důvodů se záměr uskutečnit nepodařilo. Posun nastal v roce 2002, kdy tuto myšlenku podpořila zastupitelstva města Humpolce a obce Čejov. Souhlas vyjádřil i Školní statek v Humpolci. Následně rybáři odkoupili pozemky potřebné pro uvažovanou výstavbu. Tím začala dlouhá cesta náročných příprav, zpracování projektů a zajišťování finančních prostředků až po dnešní realizaci.


Při procházkách městem i různých dalších setkáních často odpovídám na zvídavé otázky, které se výstavby přímo týkají.


 


Zde jsou tedy některé zásadní informace: 1. Investorem je ČRS MO Humpolec.
 2. Rozpočtované náklady stavby – 38 mil. Kč
 3. Zahájení výstavby – únor 2009.
 4. Ukončení výstavby – listopad 2009.
 5. Slavnostní otevření – květen 2010.
 6. Generální dodavatel stavby – fa Pavel Hron – Tábor.
 7. Rozloha vodní plochy  cca 12ha.
 8. Rybník bude sloužit všem občanům města i dalším návštěvníkům k rekreaci, sportovnímu rybaření, odpočinku i procházkám v jeho okolí. Zatraktivní vzhled areálu závodiště a nabídne prodloužení naučné stezky. Jako retenční nádrž bude v případě nutnosti plnit i funkci ochrany ČOV před povodněmi.

 


Další zajímavé informace, včetně fotodokumentace, budou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách humpolecké rybářské organizace. ( http://www.gymhu.cz/crs/ )


                                                      


Petrův zdar!


 


Jaromír Slavík


předseda MO ČRS Humpolec

Čtěte dále:   POSLEDNÍ KONTROLNÍ DEN

myska

9 thoughts on “Rybářská organizace informuje

   1. To se jim to bude stavět, když si na to napučovali od členů. Doufám, že peníze půjdou opravdu na výstavbu, ne na zábavu vedení. Milan S.

   2. Odkaz jsem již v článku opravila. K té druhé záležitosti – předpokládám, že chápete rozdíl mezi přítomným a budoucím časem.

    „Další zajímavé informace, včetně fotodokumentace, budou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách humpolecké rybářské organizace.“

    (Tento článek byl připravován pro dubnové vydání Humpoleckého zpravodaje a Radničních listů, takže tady se objevil vlastně s předstihem.)

   1. Konečně pořádná akce, dvě silné obce Humpolec a Čejov se tak už téměř spojí. A Míra N. tam bude dělat porybného. Raději chytá pytláky jak ryby 🙂

 1. Informace je tak trochu neúplná.Na místě tohoto „nového“rybníka v minulosti již rybník býval.Byl velký cca 20 hektarů a na mapách je vyznačen pod názvem Velký rybník.Zrušen byl někdy kolem roku 1830,kdy se rybníkářství začala nevyplácet a rybníky se zatravňovaly pro chov dobytka a ovcí.Sahal až po silnici do Čejova.
  Vůbec v Humpolci bylo mnohem více rybníků nežli je v současné době.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hledá se studánka Vysočiny roku 2009

Čt Bře 19 , 2009
U příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března, vyhlašuje Občanské sdružení Zelené srdce třetí ročník ankety Studánka Vysočiny roku 2009. Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

You May Like

Témata