Zákony (slušnosti) jen pro někoho?

7

Je čtvrtek 14.9.2006 pozdní odpoledne cca 17:00 hod, a já se nestačím divit. Jak si může POLICIE vytvořit nějakou vážnost s takovým chováním? Kolik by si za to dali bodů? Svému synovi bych za to naplácal na holou … abych mu důrazněji vštěpil, co se prostě nedělá …

Nutno připomenout, že se nejednalo o žádný zásah přepadového komanda ve Lnářské ulici v Humpolci, kde jde o sekundy a na styl parkování se jistě nehledí. Také jsem si nevšiml, že policisté s sebou transportovali nějaké těžké břemeno nebo blokovali výjezd nebezpečného recidivisty. A v neposlední řadě … vozy tam nestály pouze v řádu minut.

Nemusel jsem se ptát občanů (daňových poplatníků a těch co si strážce zákona platí) co si o řidičích těchto dvou vozů myslí. Dávali to nepokrytě a hlasitě najevo. Ani jsem se těm maminkám s kočárky, ženám s taškami v obou rukách nedivil. Říkal jsem si, co by se asi dělo, kdyby ke vchodům musela zajet akutně sanitka, asi má podle lokálních zákonů nižší prioritu než policista ve službě. Zeleň asi také není žádnou překážkou, no co, vždyť je to jen tráva … Nechtěl bych se dožít speciálních značek a zábran pro Policisty.

Kochám se nadějí, že to bylo pouhé momentální selhání několika jednotlivců, které se již nebude opakovat, jak by to (sebe)jistě řekl tiskový mluvčí.

foto z mobilu


foto z mobilu

Čtěte dále:   Zahájení Humpoleckých Vánoc

olaf

7 thoughts on “Zákony (slušnosti) jen pro někoho?

 1. při veškeré úctě k práci policie, je toto projev neomluvitelné arogance moci a frajeřiny zároveň. Policie i tito její řidiči jsou placeni z našich daní a mají občanům sloužit a ne jim překážet a znepříjemňovat život. Pochopil bych takové odstavení vozidel ihned po příjezdu k případu, ale jejich ponechání na místě, kde to vyloženě překáží po celou dobu jejich zásahu by mělo být jejich nadřízeným tvrdě potrestáno, neboť takto si Policie ČR opravdu moc důvěry ke své práci nezíská !

  1. Jee, a tohle udali Humpolecti strazci zakona humpolakovi primo pod okny 😛
   Jen doplnim, ze v onom panelaku doslo ve ctvrtek ke vloupani do bytu, takze strazci zakona nesli tezke kufry s vybavenim pro zajistovani stop, psaci stroj a lupu :-))

 2. …… Pokud budete mít jakékoli podezření z protiprávního jednání policistů nebo zanedbání jejich služebních povinností, využijte e-mailovou adresu Odboru vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR: ovk@mvcr.cz, ve které se již několik let všechny podobné podněty shromažďují a vyhodnocují. Znovu upozorňujeme, že pokud posíláte fotografie, je nezbytné doplnit k nim dva základní údaje: MÍSTO a ČAS jejich pořízení. Každý měsíc najdete na internetových stránkách Odboru vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR informace o tom, kolik podnětů, obsahujících podezření z dopravních přestupků policistů, jsme obdrželi a jak byly vyhodnoceny. (Je nutné počítat s šedesátidenní zákonnou lhůtou pro kázeňské řízení.) Každý, kdo pošle jakýkoli podnět, má také možnost na stejné e-mailové adrese žádat o informace, jak byl jeho podnět posouzen.

  npor. David Kubalák
  tiskový mluvčí

  1. Vážený pane Kubaláku,
   velice Vám děkuji za písemnou reakci a informaci. Článek jsem napsal já, vyfotil jsem ty dva vozy také já a nemyslím si, že by se z toho všeho měly vyvozovat velká kázeňská řízení. Jen Vás prosím, posilte na policejní škole výuku etikety, pokud v sobě kandidáti na tak důležité povolání (jako policista je) nemají morálku, snad jim pomůže alespoň trénink. Svůj postoj k této věci jsem vyjádřil v úvodníku. I přesto mám k policii (jako instituci) pozitivní vztah.
   Ještě jednou děkuji za Vaše informace a věřte, že výše uvedenou cestu rád využiji, až budu mít nějakou podstatnější příhodu s policisty.
   R.Ludvík- Občanské sdružení Humpolák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Večer s literaturou

Út Zář 19 , 2006
Městská knihovna v Humpolci a Knihkupectví Jana Zábrany zvou na literární večer s Ivanem Martinem Jirousem při příležitosti vydání jeho nové knihy Magorovy dopisy vydané nakladatelstvím Torst. Jedná se o čtvrtek 5. října 2006, od 19. hodin, v Literárním klubu městské knihovny. Čtěte dále:   Tak trochu jiné halušky s […]

You May Like

Témata