S výstavbou pečovatelského domu bude zprůchodněn park

Pokud získá město státní dotaci, chce v příštím roce vybudovat za Základní uměleckou školou v Humpolci další dům s pečovatelskou službou. Ten by nabídl domov dvaceti seniorům. Zároveň je v plánu zvelebit přilehlý park, který by umožnil průchod mezi ulicí Lnářskou a Školní.

V loňském roce byl v areálu za základní uměleckou školou dokončen dům s pečovatelskou službou, kde vzniklo 15 nových bytů. Současně zde byl zřízen denní stacionář pro seniory, který denně využívají desítky lidí.
Město tak plánuje tuto lokalitu dále rozvíjet. „O dotaci se příští rok budeme opět ucházet a použijeme všechny možné prostředky k tomu, abychom ji opět získali,“ vysvětlil úmysl radnice místostarosta Tomáš Křišťan. Současně s výstavbou pečovatelského domu plánuje město i terénní úpravy v okolí těchto budov, kde se nachází jen zanedbaný a zarostlý park. Ten už dlouhá léta není nijak využíván. Již v letošním roce se na úpravu okolního prostředí podařilo investovat část financí, ale po výstavbě nového domu by se prostor kolem těchto budov měl ještě výrazně zlepšit.
Navíc město uvažuje o tom, že by se zde vybudovala jakási pěší cesta, která by zprůchodnila ulici Školní a Lnářskou. Tím by se jednak zjednodušil přístup i k druhému parku, který leží na druhé straně podél Lnářské ulice, ale hlavně obyvatelé, bydlící zde v panelových domech, by měli touto zkratkou blíže do centra města a nemuseli by už obcházet celý blok.
„Novou cestu bych uvítala. Když jdu na nákup, musím to celé obcházet,“ uvedla starší paní, která bydlí v této části města.
„Je to velmi dobrá lokalita v klidové části města, ale zároveň v centru dění. Myslím si, že je to velmi důležité,“ dodal místostarosta Křišťan.
Zároveň ujistil, že cesta přes park by sloužila výhradně jen chodcům. Pokud se týká automobilů, byla by využívána jen výjimečně například sanitkou rychlé záchranné služby a podobně.
Zastupitelé také schválili návrh, aby projekt další přístavby domu s pečovatelskou službou vypracoval stejný architekt, který projektoval již první část. „Tento architekt vtiskl domu určitý styl, a my bychom ho chtěli zachovat i u druhé budovy. Je to logický postup,“ dodal Křišťan.

Zdroj: MF-DNES

Čtěte dále:   Změny na radnici

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tisíce policistů zahájily velký zátah na řidiče

Út Lis 4 , 2003
Přesně měsíc po historicky největších manévrech na českých silnicích odstartuje dnes policie jejich pokračování. Tisíce policistů mají od rána hlídat dodržování dopravních pravidel na dálnicích i cestách nižších tříd. „Akce bude svým rozsahem opravdu podobná Kryštofovi,“ říká mluvčí policejního prezidia Andrea Filipová. Hlídky nebudou kontrolovat pouze to, zda řidiči nejezdí […]

You May Like

Témata