Smrt štěňat v zookoutku vyšetřuje policie, majitel mluví o otravě

V zookoutku u Kletečné na Pelhřimovsku v noci na pondělí náhle zemřelo pět štěňat. Příčinu smrti nyní zjišťují veterináři i policie. Tu přivolal majitel Ladislav Váňa kvůli podezření z úmyslného otrávení. Osmačtyřicetiletý muž pečuje zhruba o tisícovku zvířat, v poslední době se na jeho hlavu sesypalo několik obvinění z jejich týrání a obchodování se psy.

"Jsem přesvědčen, že štěňata někdo otrávil. Měla asi pět týdnů a byla zdravá. Psi byli v krajním kotci nejblíž k příjezdové cestě, dát jim kus něčeho otráveného nebyl problém," uvažuje chovatel Váňa.

Otravu však policie nepotvrdila. "Jestli psi uhynuli na otravu, zatím nevíme. Příčinu úmrtí budeme znát až po výsledcích pitvy, kterou provádí krajská veterinární správa," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Majitele zookoutku provázejí problémy už delší dobu. Váňa čelil obviněním z týrání a obchodování se zvířaty, a dokonce i ze zabití člověka. Nic z toho se však neprokázalo (více o Váňových obviněních čtěte zde).

Muž však zároveň poukazuje na to, že kromě osobních útoků se naštěstí setkává také s pomocí a solidaritou. "Asi největší pomoc je materiální. Například firma z Jiřic, která vyrábí dietní jídla, mi dává zbytky, co se nesní z kuchyně," popisuje Váňa. Další velkou pomocí je pro něj humpolecký pivovar, od kterého dostává mláto a krmení. "Taky mi pomáhá hodně drobných soukromých zemědělců z okolí," zmínil Váňa.

Pochvaluje si i spolupráci s ligou na ochranu zvířat z Třebíče, která mu naváží krmení, a s policií v Humpolci. Ta pomáhá hledat majitele zatoulaných psů.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/smrt-peti-stenat-v-zookoutku-na-pelhrimovsku-vysetruje-policie-px7-/krimi.aspx?c=A121126_200949_jihlava-zpravy_brm

Ladislav Váňa chová na svém statku v Kletečné u Humpolce na 1 500 zvířat. V pondělí v noci mu uhynulo pět štěňat, má podezření, že mu je někdo otrávil. | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/smrt-peti-stenat-v-zookoutku-na-pelhrimovsku-vysetruje-policie-px7-/krimi.aspx?c=A121126_200949_jihlava-zpravy_brm

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec porazil Český Krumlov, Ota Lazorišák vstřelil hattrick

St Lis 28 , 2012
Stále na deváté pozici se drží v tabulce jihočeské ligy hokejisté humpolecké Jiskry. Ke vstupu do elitní osmičky, která si po základní části zahraje play off, jim nepomohla ani výhra nad Českým Krumlovem. Čtěte dále:   Policisté na dálnici D1 zastavili podezřelé z krádeže cigaret

You May Like

Témata