Soutěž o nejlepší studentskou esej

V tomto prvním ročníku 2009 zní téma soutěže Knihovny Václava Havla:
Dvacet let svobody od komunismu – dvacet let svobody k čemu?

Jedním z ústředních žánrů tvorby Václava Havla je žánr eseje – na témata literární, umělecká, společenská, politická i duchovní. Eseje Václava Havla, jako je Moc bezmocných či Slovo o slovu, se staly klasickými texty české literatury, byly přeloženy do desítek jazyků a patří k nemnoha skutečně světově proslulým výtvorům české kultury. I proto je zapotřebí dále pěstovat žánr eseje v českém jazyce – ne ve smyslu napodobování esejů Václava Havla, ale ve smyslu havlovské odvahy pojmenovávat nepříjemné problémy a hledat jejich nekonvenční řešení. Knihovna Václava Havla tudíž vyhlašuje první ročník literární soutěže pro studenty středních škol o Cenu Knihovny Václava Havla za studentský esej.

V tomto prvním ročníku 2009 téma zní:

Dvacet let svobody od komunismu – dvacet let svobody k čemu?

Texty, psané v českém jazyce, v rozsahu do 18 000 znaků (deset normostran), opatřené jménem autora, datem narození a názvem střední školy, zasílejte v elektronické podobě na adresu info@vaclavhavel-library.org, nejpozději do 30. září 2009.
Eseje posoudí porota, složená z českých kulturních osobností, blízkých Václavu Havlovi. První cena bude odměněna 15 000 Kč, druhá cena 10 000 Kč, třetí cena 5 000 Kč. Výsledky soutěže budou vyhlášeny a ceny předány v listopadu 2009 v prostorách Knihovny Václava Havla v Galerii Montmartre, Řetězová 7, Praha 1 – Staré Město.

Více informací na: http://www.vaclavhavel-knihovna.org

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: První nonstop obchod na Vysočině. Vyzkoušeli jsme noční nakupování v Humpolci

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ohlédnutí za Bernard Festem

Čt Srp 27 , 2009
Internetové stránky bernard-fest.cz zveřejnily několik fotografií z 15.hudebního festivalu. Můžete k nim přidat i vaše vlastní fotky, které jste pořídili ve dnech 7.-8.srpna 2009. Pokud získáte nejvyšší počet ohodnocení, vyhrajete bednu piva Bernard. Čtěte dále:   Šatník v Humpolci slouží všem

You May Like

Témata