Píšou o Humpolci – IDNES.CZ: Třebíč už má o koalici jasno, Humpolec zvolil úplně nové vedení

39

Ačkoliv povolební vyjednávání ve většině měst Vysočiny stále pokračují, v řadě z nich už se rýsuje alespoň základní složení koalic. K dohodě již dospěli například v Humpolci.

Na novém vedení města na další čtyři roky se ve čtvrtek večer dohodli v Humpolci. Utvoří jej čtyři uskupení v čele s vítězem voleb, kterým se stalo Hnutí ANO a nezávislí. Dalšími koaličními členy jsou uskupení Humpolec GO!, Piráti a STAN. Nová koalice bude mít v zastupitelstvu křehkou většinu 11 hlasů z celkových 21.

Po třiceti letech ODS končí

Občanští demokraté, kteří byli přes třicet let v čele humpolecké radnice, odchází do opozice. Společně s nimi i KDU-ČSLČSSD a Starostové pro občany.

Členové nové koalice už podepsali koaliční smlouvu, shodli se na jednotlivých postech v čele radnice, na gescích, které jim budou svěřeny, i na programových prioritách.

V čele Humpolce bude sedět poprvé v historii žena. Stane se jí lídryně za Hnutí ANO, Alena Štěrbová. „V humpoleckém zastupitelstvu jsem byla s přestávkou šestnáct let. Pracovala jsem jako náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina, takže zkušenosti s územními samosprávami mám rozsáhlé,“ uvedla devětašedesátiletá Štěrbová. Post místostarosty pro investice bude zastávat Petr Machek (Humpolec GO!) a místostarostou pro školství, kulturu, cestovní ruch a sport bude Pavel Hrala (STAN).

Radu města utvoří sedm zástupců čtyř koaličních stran. ANO bude mít v radě tři zástupce, včetně uvolněné starostky, Humpolec GO! dva radní, včetně uvolněného místostarosty, STAN bude zastupovat uvolněný místostarosta a Piráti budou mít jednoho neuvolněného radního.

Nová koalice si už vytyčila také programové priority. „Jsou mezi nimi například otevřenost radnice, zdravé finance, podpora bydlení a vyšší bezpečnosti, důraz na rozvoj města včetně místních částí a další. Klademe velký důraz i na spolupráci s opozicí,“ poznamenala Štěrbová.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/povolebni-vyjednavani-koalice-vysocina-trebic-humpolec.A220930_135712_jihlava-zpravy_evs

Axl

39 thoughts on “Píšou o Humpolci – IDNES.CZ: Třebíč už má o koalici jasno, Humpolec zvolil úplně nové vedení

  1. Uvidíme, zda bude A. Štěrbová ochotna naslouchat mladým kolegům a podporovat jejich nápady. Ona je totiž zvyklá, dělat si, co sama chce a co ona uzná za vhodné. Stejně tak národní pedagogický institut (NPI), ve kterém působí. Ten také pracuje s pomocí několika stovek najatých „expertů“ – externích pracovníků a konzultačních skupin, na něčem, co ještě nemají schválené shora (tj. od ministerstva MŠMT). Pokud nebude koncepce ministerstvem schválena, tak se bude jednat o neskutečné plýtvání veřejných financí za zbytečnou práci externích „expertů“, ale i na odměnách pracovníků NPI, viz. ….
   https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-pedagogicky-institut-zahajil-upravy-ucebnich-planu-bez-schvalene-koncepce-40410428#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Podle informací, které mám od různých lidí pracujících ve školství, je NPI vnímám jako silně buzerující úřad, který zdržuje pedagogy od běžné práce – především od práce s dětmi a mládeží a nutí je teoretizovat, papírovat a zpracovávat nesmyslné agendy.

 1. Konečně změna. ODS si asi myslela, že tady vydrží dlouho jako komunisti. Naštěsti se jim to nepovedlo, i když 32 let je také až dost.

   1. Přesně tak. To, že jednotlivci zklamali, ještě neznamená, že by tady vládly poměry jako za totáče. Demokratické volby opakovaně vynesly na radnici „zkušené matadory“, kteří bohužel za ty roky podlehli tlaku a začali praktikovat známé „ruka ruku myje“ a „já na bráchu a brácha na mě“. Nové vedení tyto klientelistické vazby jistě zreviduje, zpřetrhá, ale pravděpodobně vytvoří obdobné vazby zcela nové – své.

    1. Největší svoboda vládla v letech 1986-1989, to se mohlo už i v totalitě kritizovat a nic hrozného se nestalo. Prostě přestavbový čas

     1. Jojo v těchto letech už byla národní ekonomika totálně v prdeli a soudruhům už teklo do bot a tak neměli sílu potírat národ jako za normalizace. Což vypovídá o tom v jak velké prdeli jsme za bolševika byli a z jakejch sraček se doteď musíme kvůli nim hrabat. Stačí se jet podívat do Rakouska a je všem jasno kde jsme mohli v současnosti bejt kdyby tady 40 let nevládla bolševická svoloč.

 2. I kdyby v Čechách nebyl bolševik nikdy, stejně bychom na úrovni Rakouska nebyli. Českej člověk totiž nechce poslouchat, vše očurává, výmluvy a vše zpochybní. V tom je Čech mistr a to se u Němců ani Rakušanů nevidí. Tudíž tvrzení, že bez bolševiků by bylo u nás lépe jak v Rakousku je nesmysl.

  1. Rozhodně by jsme na tom byli líp, než když tady vládli bolševici to je nepopiratelné. Je pouze otázka o kolik. Jak jste napsal výše, vše by se odvíjelo od specificky české švejkovské povahy všechno obejít, ochcat a okecat. Ale jsem přesvědčen, že bolševik přivedl tento národ na morální a ekonomické dno.

   1. to je odvážné tvrzení o tom dnu, ještě nevíme co dokáže Fiala a spol, mají našlápnuto hodně dobře směrem dolů

     1. Tak řeč zřejmě není o pricipu roušek, ale o tom jak se na nich velcí hošani za státní peníze napakovali. Stejně jako na té chemoterapii co pumpovali do lidí.

     2. Ty jo, zase další samozvaný epidemiolog. Fakt nechápu, co je to za dnešní kulturu, vyjadřovat se k věcem, kterým nerozumíte…

     3. V pohodě. Další student Vysoké školy života – včera epidemiolog, dnes odborník na mezinárodní vztahy nebo energetiku.

      frrrr

     4. Doba je tak hektická, že všichni „neočkovaní“ úplně zapomněli, že měli dávno hynout po milionech.

     5. A bylo potřeba, aby umřelo 40 tisíc lidí? 4x Humpolec? Mně přijde i tento počet v době míru jako totální úlet.

      frrrr

    1. Mozna 40.000 s covidem ? A z ceho ze tahate cisla ? Kolik jich asi bude na komercni vojeti udajnou vakcinou ? Hmmm ? Co ?

  2. HDP na obyvatele (1990 $) 1938 1990
   Rakousko $1,800 $19,200
   Československo $1,800 $3,100
   Finsko $1,800 $26,100
   Itálie $1,300 $16,800

   Trocha faktů místo dojmů. V roce 38 to asi byli nějací jiní češi nebo co. Takže to tvrzení nesmysl v žádném případě není.

   1. HDP na obyvatele rok 1938 / 1990
    Rakousko $1,800 / $19,200
    Československo $1,800 / $3,100
    Finsko $1,800 / $26,100
    Itálie $1,300 / $16,800

    upravená tabulka aby to bylo jasnější

     1. V roce 1938 ještě fungovalo pohraničí, kde žili lidé bez problémů 500 let. Potom jenom díky politice, šlo vše do kopru…

 3. Jedním ze zmíněných cílů nové koalice,který mají zmíněn v koaliční smlouvě je úvaha nad jiným místem zasedání zastupitelstva. Jak se na případný přesun jinam díváte vy? Souhlasili byste? Myslím, že stávající zasedačka na úřadě, kde se jedná nyní opravdu nevyhovuje.Jak pro veřejnost tak i pro samotné členy zastupitelstva.

 4. Já bych to dal do kina. Pro případ, že by učedníci ZR chtěli navázat na herecká představení svého mistra, která na zastupitelstvu zavedl v minulém volebním období. I předvolební klip Pirátů v tomto směru ledacos slibuje.

  1. Klidně do kina, vezmu si lahvace a budu chodit na divadlo, kterak baba s obecnim volem vladne. To bude srandy kopec.

   1. Jenom zbývá definovat žánr. Komedie? Akce? Horor? nejspíš to vypadá na Černou akční komedii s prvky hororu s nejistým koncem …..

    1. I když jsme z různých stran i nestraníci, dohodli jsme se, že spojíme své síly pro naše město a nebudeme ztrácet čas a energii bojem o moc. Aby se nám tu nešířila pověstná „blbá nálada“ a rozbroje. Jsme lidé, kteří mají zkušenosti a víme, že je třeba táhnout za jeden provaz, aby se nám tu dařilo. Chceme dát lidem možnost vybrat si místní zastupitele, u kterých mají jistotu, že nebudou zhoršovat hádky, ale naopak spolupracovat. Nejen v kampani, ale i na radnici.

     Každý z vás, kdo se k nám přidá, přispěje k tomu, aby byl v Humpolci příjemný a dobrý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V SeneCura SeniorCentru Humpolec klienti poznali irskou a anglickou gastronomii

Po Říj 3 , 2022
SeneCura SeniorCentrum Humpolec pořádá pro své obyvatele pestrou paletu aktivit po celý rok. Každý měsíc mají klienti domova možnost ochutnat vybranou světovou kuchyni. Například během léta objevovali Irsko a Anglii. V čem gurmánské týdny spočívají? Jedná se o každoměsíční aktivitu, kterou připravuje personál domova, vždy se zaměřením na jinou zemi. […]
V SeneCura SeniorCentru Humpolec klienti poznali irskou a anglickou gastronomii

You May Like

Témata