STŘÍPKY Z AMERIKY: Winter X Games

Tak nám v colorádském Aspenu začali sedmé zimní X Games.

VII Winter X-Games

Díky squelému vynálezu, kterému se říká kabelová televize, se můžeme stát diváky téhle unikátní a naprosto suprové akcičky.

O co vlastně jde? Jedná se o vlastně o několikadenní akci, při které se sejdou ty největší blázni jezdící na všelijakých prkýnkách a mašinkách a předvádějících na nich nehorázné kousky. Vše si tito lidičky vlastně organizují samy a ukazují tak světu, že jde uskutečnit zajímavou a seriózní soutěž bez obrovitých olympijských výborů a nevím jakých asociací. Přesto přeze všechno, tato akce zůstává kvalitním sportovním podnikem. Samozřejmě se tak obrovská akce neobejde bez sponzorů. Těch je ale naštěstí vzhledem k velikému zájmu o akci dostatek, počínaje velkým sportovním televizním kanálem ESPN, přes další firmy (TacoBell, Mountain Dew apod.) dostatek, aniž by sponzoři nějak významě zasahovali do organizace a rozhodování turnaje.

A tak se můžeme koukat na něco nevšedního. Letošní zimní X games už jsou sedmé vpořadí. Vidíme zde snowboardisty, extrémní lyžování, závody na sněžných skůtrech, motorky na sněhu a to vše v mnoha a mnoha disciplínách. Co tyhle lidičky dokážou na sněhu vyvádět je k neuvěření a je to paráda jejich výkony sledovat. I když to někdy hodně hodně bolí, tyhle fanatici se hned tak ničeho nezaleknou a znovu a znovu se pouštějí do krkolomných jízd, sjezdů, skoků, vrtulí a podobně.

Je super, že podobná akce existuje a my zde ještě celý týden budeme mít možnost sledovat bláznivé výkony. A v květnu se dočkáme perličky. Global X Games – takové neoficiální mistrovství světa těhle šílenců, kdy ve dvou městech se rozeběhnou současně dvě akce. V Texasu letní a v Britské Columbii zimní X Games. Tak všem přejme hodně úspěchů a málo zlámaných kostí.

Odkazy:

Oficiální stránky X Games

Pro Humpoláka exlusivně – Roman Vošický, Harrisburg, USA

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Regionální velká výměna zkušeností 2003

Út Úno 4 , 2003
tentokrát v Jihlavě pod záštitou paní Aleny Štěrbové

You May Like

Témata