Tereza a Eliška zmizely po vycházce, vypátrali je v Humpolci

Českobudějovičtí kriminalisté od čtvrtka hledali dvě nezletilé svěřenkyně Dětského diagnostického ústavu Homole. Dívky ve věku 11 a 13 let utekly ze společné vycházky. Policie žádala veřejnost o pomoc při jejich vypátrání. To se podařilo v sobotu večer.

„Obě pohřešované dívky byly včera večer vypátrány policisty obvodního oddělení Humpolec přímo ve městě. V současné době jsou zpět v ústavu,“ informovali v neděli policisté. Uprchlice tak stihly urazit více než sto kilometrů.

Hledaná třináctiletá Tereza má hubenou postavu, hnědozelené oči a vlnité vlasy obarvené červenofialovou barvou. Měří asi 160 centimetrů. Byla oblečená do modré zimní bundy, černých riflí a červených sportovních bot.

Druhá hledaná dívka, jedenáctiletá Eliška, je také hubené, asi 150 cm vysoké postavy, má hnědé oči a dlouhé blond vlasy s pěšinkou uprostřed. Na sobě měla dlouhý hnědý kabát ke kolenům, šedé rifle, na nohou tmavé kotníčkové boty. Obě holčičky měly s sebou batoh tmavé barvy. Jedna z dívek v minulosti utekla už několikrát, u druhé se jedná o první případ.

Policisté po vyhlášení pátrání předpokládali, že obě utekly do Českých Budějovic. „Kdo by měl poznatky k jejich pohybu, ať nás kontaktuje na kterémkoliv oddělení Policie ČR nebo přímo na lince tísňového volání 158“, žádal veřejnost mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

14. zasedání zastupitelstva města, usnesení

Út Pro 1 , 2020
které se konalo dne 18.11.2020 ve velké zasedací místnosti úřadu. Čtěte dále:   Pozor na podvodníky

You May Like

Témata