Tipněte si, kdy zmizí sníh

2

Zajímavou soutěž vyhlásili žďárští ochránci přírody. Kdokoliv si může prostřednictvím e-mailu tipnout den, kdy z monitorovací plochy ve Žďárských vrších zcela zmizí poslední známky sněhu či ledu. Nejlépe tipující získá velice atraktivní odměnu.

Poslední únorový den byla v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy zřízena monitorovací plocha ke sledování výšky sněhové pokrývky. Plocha o rozměrech 4×4 metry se čtyřmi odečítacími tyčemi se nachází v místní části Chobot v obci Kuklík v nadmořské výšce 651m.n.m. a má souřadnice -628144 -1110561. Jedenkrát týdně je zjišťována výška sněhové pokrývky a údaje jsou prezentovány na webových stránkách www.ochranaprirody.cz – sekce “REGIONY” (Žďárské vrchy). Naposledy byl zaměřen údaj 85,3 cm dne 23.března při teplotě –2oC. Na těchto stránkách můžete shlédnout i již zaslané tipy jednotlivých soutěžících. Zatím nejskeptičtější předpoklad zněl na datum 28.května.Každý z vás může zaslat svůj tip na adresu zdarvrch@schkocr.cz, a to do pátku 31.března 2006. Ten, jehož časový údaj bude nejpřesnější, si za odměnu užije celodenní exkurzi s pracovníky správy CHKO a od Českého rozhlasu Region, partnera soutěže, získá lyže. Takže neváhejte – posledního března soutěž končí!


Čtěte dále:   Česká ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO - slaví i Vysočina

myska

2 thoughts on “Tipněte si, kdy zmizí sníh

  1. Hehehe. Tak jsem si na to napsal malý prográmek pro počtač, počítající s dosavadními měřeními a pravděpodobností vývoje. Už jsem si tipnul a vítěz souteže je jasný! :))))

    1. Hehehe. Tak s takovými prográmky taky někteří jedinci tipují sportku a – govno, govno. No ale kdyby ti to náhodou vyšlo, vezmeš mě s sebou na tu exkurzi? :)) Já osobně budu s tipem čekat až na pátek – uvidíme, uvidíme, co nám provede ten déšť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informační středisko informuje

St Bře 29 , 2006
Divadelní představení SVĚTÁCI vyprodáno! Vščechny lístky na toto představení jsou již prodány. Další reprízy budou 12. a 15. května 2006. Předprodej v infocentru Humpolec. Majáles 2006 letos již po sedmé proběhne v Humpolci na Horním náměstí v pátek 5.5.2006. Čtěte dále:   Hygienici zakázali koupání v Sedlici. Kvalita vody je […]

You May Like

Témata