Zapojte se do hlasování v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku. Máte čas do kon

Do 31. března mohou zájemci hlasovat ve dvou anketách, které upozorňují na příkladnou obnovu památek na Vysočině, kulturní aktivity a dobrovolné skutky jednotlivců, které v roce 2017 přispěly k rozvoji regionu. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni 4. června na zámku v Kamenici nad Lipou.

Hlasovat do obou anket je možné prostřednictvím elektronického formuláře na www.kr-vysocina.cz/pocinroku nebo v anketě Zlatá jeřabina i prostřednictvím originálního hlasovacího lístku z březnových novin Kraj Vysočina.

 

Anketa Zlatá jeřabina, jejíž 14. ročník právě pobíhá, si klade za cíl upozornit na řadu kulturních akcí napříč žánry, které se konají na území Kraje Vysočina a taktéž na obnovu kulturních památek, které se nacházejí v Kraji Vysočina.

 

V loňském roce se na prvních místech v kategorii Kulturní aktivita umístily:

Den dětské vietnamské kultury (441 hlasů) – akce, která měla za cíl přiblížit vietnamskou kulturu většinové společnosti a představit vietnamské zvyky a tradice.

20. Mezinárodní festival dokumentárních filmů JI.HLAVA (328 hlasů) – je největším festivalem autorského dokumentu ve střední a východní Evropě.

Divadelní představení "Jak utopit doktora Mráčka" (296 hlasů) – benefiční představení ochotníků z Novoměstska pro podporu hospicové péče Domácího hospicu Vysočina.

 

V kategorii Péče o kulturní dědictví se na prvních místech umístily:

Postupná obnova a záchrana hradu v Ledči nad Sázavou (310 hlasů) – za záchranu renesančních a barokních omítek západního průčelí hradu včetně obnovy slunečních hodin.

Obnova historické budovy sýpky za účelem prezentace Muzea Tesla v Třešti (279 hlasů) – sýpka byla postupně opravována Historickým radioklubem československým, z.s., který si vytýčil za cíl vybudovat zde muzeum výrobků koncernu TESLA.

Vytvoření modelu historického centra města studenty SPŠS v Havlíčkově Brodě (250 hlasů) – maketa zachycuje stav města po druhé světové válce ještě před zásadní asanací centra v 70. letech minulého století. Po dobu 10 let na ní pracovalo přibližně 50 žáků školy.

 

Po celý březen je možné hlasovat i pro Skutek roku 2017. Cena Skutek roku je výrazem poděkování a ocenění aktivit všech, kteří v roce 2017 vykonali pro kraj něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to často bez ohledu na svůj osobní prospěch.

 

Mediálními partnery anket jsou Český rozhlas Region a internetový portál PROPAMÁTKY

 

  • Více informací:
    Iva Strnadová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
  • tisk@kr-vysocina.cz; zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová ulice v Humpolci

Po Bře 19 , 2018
Zastupitelstvo města Humpolec schválilo název nové ulice ve vznikající zástavbě v lokalitě Blanická. Ulice se bude jmenovat Jakuba Hrušky.

You May Like

Témata