Tornádo v Humpolci !?!

28

V neděli 19.5.2013 se v Humpolci večer prohnal podivný poryv větru, který připomínal tornádo.

Neděle 19.5.2013, pár minut po 20 hodině, v povzdálí se blížící černé mraky, signalilizující bouřku, nic zvláštního pro Vysočinu. Avšak najednou je slyšet podivné hučení či hvízdot, těžko specifikovatelného rázu, vidím jak se rychle zvedá vítr a v místním parku v ul . V Brance se začnou klátit stromy, úplně z ničeho nic. Stojím nedaleko, vítr ke mě dorazí, ale ne tak v plné síle jakou vidím před sebou, najednou se k zemi kácí ve velkém rychlosti vysoký smrk, který v parku stál, z ničeho nic se poroučel k zemi, trvalo to sotva dvě sekundy, být někdo poblíž, jen těžko by stačil uskočit. Po bližším prozkoumání-došlo k ulomení jen druhého kmenu stromu. Téměř ve stejnou chvíli se začíná trhat střecha na blízko vzdálené budově bývalé soukenické barevny v ul. Cechovní. Je slyšet, jak se plechy odlupují, jakoby by byly z papíru, ovšem netrvá to dlouho a je zcela klid. Neznám přesná specifika tornáda, ale při nejmenším ho to připomínalo. Zda vznikly nějaké další škody v Humpolci zatím nevíme, ale je pravděpodobné, že tento poryv či tornádo šlo jen v určitém pásmu. I střecha barevny byla poškozená jen z poloviny. Zvláštní to úkaz v přímém přenosu.

Tor__4_.JPG

                   Tor__2_.JPG

Tor__3_.JPG

Tor__1_.JPG

Čtěte dále:   Humpolec vyhlásil soutěž na proměnu Spolkového domu a školy v Husově ulici

Petr

28 thoughts on “Tornádo v Humpolci !?!

 1. A neví náhodou někdo co se dělo z nedělě na pondělí kolem 3. hodiny ranní na Jihlavský mezi žel. přejezdem a hájovnou ???

     1. Kdo je prosím Erros? A co to píšete za kraviny ? Jaké střílení ?

     2. To nejsou kraviny. Zásahová jednotka musela vystřelit na jeho vozidlo, než ho dostala. Pak do rána prohledávali Schody a v devět ráno odvezli Erosse v klepetech pryč.

     3. Několik let to vědělo půl Humpolce, jen Policie ČR ne……! Nebo že by byl informátor a proto mu to procházelo ? No ale nakonec klec přeci jen spadla a ptáček sedí.

     4. No tak vidím, že přesně platí to, co jsem si o lidech v Humpolci myslel. Na jednom kraji města si prdnete a na tom druhém jste se už posral. . . . Pakliže někdo z Vás diskutujících pracuje u zásahové jednotky a máte tedy podložené informace jak se celá věc udála, pak beru ale tyhle kecy ke kterým si každý přidá to své, mně teda pěkně štvou.

     5. jseš nějakej podrážděnej, asi ti sebrali dodavatele 🙂

     6. Ano, ano, skutečně to tak bylo. Foukal vítr, lilo jako z konve, blýskalo se, hřmělo.. Ano, byla to skutečně bouřková činnost, zcela bez pochyb. PP

     7. Slušné občany přece nezatýká zásahová jednotka. Docela mi chyběla reportáž o dění v Humpolci v krimi zprávách FTV Prima.

     8. Sice nepracuju u zásahovky, ale …. potkal jsem, následoval a viděl akci.

      stalo se zhruba tak, jak je popsáno a jak se po Humpolci vypráví.

      začalo to u nájezdu na D1, jel „se zbožím“ rozhodl se, že ujede.

      kruhák na Okružní jel v protisměru.

      cestou vyhazoval „zboží“ a jel na Jihlavskou

      z brokovnice dostal dvě rány – u kolejí – zadní kolo prázdné, u předního to schytal ráfek.

      pravděpodobně byl „ústnatý“, protože z auta ho vytáhli okýnkem, dostal klepeta a pár jich schytal.

     9. Na dealery drog je třeba postupovat s největší silou,když se budou vzpírat a ohrožovat,klidně zastřelit.

     10. Aha, tak je-li to tak, beru zpět. O tom co se na schodech děje věděl asi každý, jen se to tiše přecházelo. Vědělo se také, že se kdesi v Budíkově stavělo rodinné sídlo, které by se z výdělků lokalu 410 asi těžko financovalo. Vědělo se také, že Caravelou nebo MB CLK se také asi nejezdí za dýška z lokalu. No spadla klec a uvidíme co se podaří nebo nepodaří prokázat. Dokud nebyla vznesena obvinění případně neproběhl soud, je každý občan nevinný.

   1. To vám někdo vyhrožoval,že jsou smazané komentáře u ostatních článků týkajících se drogového dealera? Nebo čeho se bojíte? Možná bude opravdu lepší zde psát jen o počasí.

    1. Asi tak: nikdo nevyhrozoval, niceho se nebojime. Duvodem k bloknuti diskuse byla jen a pouze moje pohodlnost – nektere komentare byly „pres“, tj. jsou protizakonne. Nechtelo se mi to prebirat a pak hlidat. co zase pribylo.

     Berte to tak: na humpolaku je to, co tam chce mit redakce. To co tam redakce mit nechce, tam neni.

     Frantisek – frantisek@humpolak.cz

     1. Docela absurdní je, když ti ANONYM píše: „čeho se bojíte“ :-))))))))

     2. ANONYM ? František ? Ringo Čech? pierre Richard ? fakt úsměvné 🙂 Něco podobného už to bylo !!! My budem psát jen to co si schválíme. Super přístup!

     3. pierre: pomerne hodne lidi nam rika, jak ma humpolak vypadat. Uz to nevnimam (a nevim jak kolegove z redakce), je to porad stejne.

      anonym: kde jste prosim ziskal dojem,ze se tady(nebo jinde) bude psat to, co se zrovna Vam libi? Co Vy chcete?
      Uvedomte si, ze jste tady na navsteve. A podle toho se chovejte. Pokud se Vam to nelibi,nechodte sem.

      Frantisek (ne Ringo) Cech – frantisek@humpolak.cz

     4. Co takhle spustit diskusi k tématu Co v Humpolci udělat lépe.
      Máme rok a něco do komunálních voleb.
      To by bylo lepší než řešit drogové dealery.

     5. 🙂 no zdarma hostingu s predpripravenym forem je po internetu plno. Stvorit takove forum, je otazkou par minut. Staci jen vymyslet nazev a jmeno+heslo. Nic vic neni treba znat.
      Prostor takove veci na Humpolaku radi dame – budeme o Vas a Vasem foru psat plno pozitivnich veci.

      ?Ujmete se toho? Preji hodne stesti.

      F.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Muži A humpolecké Jiskry národní házené zvládli oba dva víkendové zápasy.

Út Kvě 21 , 2013
Tento víkend čekali na muže „A“ dva veledůležité domácí zápasy. Ten první v sobotu odpoledne zvládli znamenitě, když jednoznačně přehráli soupeře z Hané. I v nedělním dopoledním druholigovém utkání zvítězili muži Humpolce „A“, když tentokrát zdolali Pustějov Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

You May Like

Témata