Tři zlaté medaile z Německa pro humpolecké pivo Bernard

10

V České republice nyní nejsou příležitosti porovnávat kvalitu piva, Rodinnému pivovaru Bernard se ale daří v zahraničí. Aktuálně pivovar získal tři zlaté medaile v Německu. V mezinárodní soutěži Frankfurt International Trophy dosáhly vysokého hodnocení piva Sváteční ležák a Světlý ležák 11°, ve své kategorii Bohemian Style Pilsener získaly nejvyšší ocenění Grand Gold. Zaujal i Černý ležák, který získal zlato v kategorii Dark/Dunkel.

„Hodnocení zahraničních komisařů je nezávislé, nezaujaté, a proto velmi hodnotné. A není pochyb, že v Německu pivu dobře rozumí, o to víc si tak skvělého hodnocení vážíme,“ potěšily výsledky soutěže vrchního sládka Rodinného pivovaru Bernard Josefa Vávru.

Jde v krátké době o další velký úspěch piva z Humpolce, před nedávnem získal pivovar tři zlaté medaile na mezinárodní soutěži ve Francii. „Aktuálně v České republice nejsou příležitosti porovnávat kvalitu piva. Řada soutěží je z důvodů nepříznivé epidemické situace odložených nebo zrušených,“ dodává Josef Vávra.

Frankfurt International Trophy je velká německá mezinárodní soutěž. Téměř 700 vzorků piva zde porovnávali odborníci i zkušení amatéři, v čemž se soutěž od mnohých klání odlišuje, protože zahrnuje i názor spotřebitelů.

Sváteční ležák je výjimečné pivo s výrazným řízem, jemnou kvasnicovou chutí a vůní. Během stáčení jsou do piva přidány jemné kvasnice a pivo sekundárně dokváší přímo v lahvi. Pro Světlý ležák 11° je charakteristická vyvážená hořkost v harmonii s lahodnou plností, chmelovou vůní a bohatou pěnou. Také Černý ležák s jemnými kvasnicemi dokváší přímo v lahvi. Je vařený ze čtyř druhů sladu, má výraznou plnou chuť s jemnou hořkostí. Pro svoji výraznou chuťovou odlišnost je na pivním trhu zcela ojedinělé a získává celou řadu ocenění v degustačních soutěžích po celém světě.

Axl

10 thoughts on “Tři zlaté medaile z Německa pro humpolecké pivo Bernard

  1. Blahopřeji k úspěchu, ale i když jsem pravověrný občan Humpolce, tak kupuji jiné pivo z regionu Vysočiny. Rebel a opravdovou lahůdku Poutník 11.

          1. Hořkost Plzně a místního piva je bohužel značně rozdílná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mahlerův festival bude bez ohledu na covid, připravené jsou jeho varianty

Po Kvě 17 , 2021
V Jihlavě začne 20. května jubilejní 20. ročník hudebního festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava. Navzdory protiepidemickým opatřením. Hrát se bude v sálech, ať již pro obecenstvo, či bez. Připraveny jsou online přenosy i záznamy vystoupení. Jeden z koncertů bude věnován všem bojovníkům s pandemií.
Úvodní koncert festivalu obstará ostravská Janáčkova filharmonie. Pod vedením dirigenta Marka Štilce představí Mahlerovu 7. symfonii.

You May Like

Témata