Týden pro duševní zdraví

Jako každý rok probíhá i v letošním roce týden kulturních akcí a (nejen kulturních)setkávání světa duševně zdravých a duševně nemocných. Většina akcí se sice odehrává v Pelhřimově, ale protože probíhají hlavně v odpoledních hodinách, posílám jejich seznam.

Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 16. 9. v 17 hodin v Knihkupectví a Galerii Jana Zábrany v Pelhřimově za přítomnosti zástupců Občanského sdružení pro podporu duševně nemocných Fokus, zástupců města a klientů a příznivců Fokusu. Zde bude až do 30. 9. výstava obrazů  duševně nemocných. Prodejní výstava výrobků rukodělných dílen probíhá v podloubí na pelhřimovském náměstí od pondělí 21.9. do pátku 1.10.
Mimo tyto prodejní akce, které mají zpopularizovat a přinést také trochu peněz Občanskému sdružení probíhají na různých místech v Pelhřimově další akce.
v sobotu 18.9. od 13 do 16 hod je v Městských sadech pohádkový les pro děti
v pondělí 20. 9. přednáší v hudebním oddělení Městské knihovny Filip Renč o fytoterapii /léčba rostlinami/
od pondělí do pátku v čase od 15,30 do 18,00 hod můžete navštěvovat chráněné dílny Fokus /Humpolecká ul.736, Pelhřimov/ a vyzkoušet si zde své výtvarné schopnosti, za pomoci klientů a ergoterapeutky můžete zkusit vyrábět vitráže, smaltování, keramiku a to, co chcete….
v úterý 21.9. vás v 10,00 hodin pobaví pohádka pro děti v Městském divadle, Pelhřimov a v 19,00 hod se koná v Obchodní akademii přednáška na téma duševní zdraví
ve středu od 10,00 do 17,00 je den otevřených dveří ve Fokusu a v K-centru, zde se seznámíte s jejich činností
ve čtvrtek 23.9. je repríza divadelního představení /v 10,00 hod/ a od 8,00 do 12,00 budou v prostorech ICM /Třída Legií 1115, Pe/ malovat dobrovolníci pro zdravotně postižené děti.
Týden pro duševní zdraví končí koncertem Vladimíra Mišíka v pátek 24.9. v Sauna music baru. Vstupné snad 120,- Kč, začátek ve 20,00
Přeji příjemné prožití….
Petra K.

Čtěte dále:   Letní pouťový parket Kejžlice

Karel Kratochvíl

One thought on “Týden pro duševní zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová tribuna v Budíkově

So Zář 18 , 2004
Budíkovští fotbalisté se dočkali plánované jižní tribuny . Tribuna je vyrobena z ekologicky šetrných materiálů a je ztvárněna v jedné z barev hlavního sponzora , firmy Dirickx Bohemia . Podle odhadů by měla při mistrovských zápasech pojmout cca 600 diváků . Tribuna by měla již splňovat nejpřísnější kritéria UEFA a […]

You May Like

Témata