United Buses spouští linku z Třebíče do Prahy

Nová linka nabídne tři páry spojů každý den kromě soboty. Vybrané spoje zastaví navíc v Humpolci.

Společnost United Buses rozšíří svoji síť autobusových linek o další spojení. Od 1. června začne jezdit na trase Praha – Jihlava – Třebíč.

Jízdenky na trasu začala prodávat dnes. Na trase nabídne tři páry spojů každý den kromě soboty, kdy pojedou dva spoje. Vybrané spoje zastaví navíc ještě v Humpolci nebo ve Zruči nad Sázavou. V Praze budou spoje začínat a končit na autobusovém nádraží Roztyly.

Jízdní řád pro linku United Buses Praha - Jihlava - Třebíč
Jízdní řád pro linku United Buses Praha – Jihlava – Třebíč

Z Třebíče do Prahy jezdí aktuálně jednou denně Trado-Bus ze skupiny ICOM Transport. „Novou autobusovou linkou reagujeme na poptávku obyvatel a zastupitelů Třebíče po lepším autobusovém spojení s Prahou,“ řekl majitel United Buses Karel Bílý. „Nedostatek spojů na trase, kde je evidentní poptávka, mne vedla k tomu abych zkusil oslovit jiné dopravce, zda nechtějí zavést komerční linku z Třebíče do Prahy. United Buses byly jediným dopravcem, se kterým se povedlo rozjet spolupráci až k finálnímu zavedení nové linky. S dopravcem jsem spolupracoval na synchronizaci dálkových spojů s linkami MHD,“ řekl zastupitel Třebíče Aleš Novák. Linka bude plně komerční mimo objednávku kraje či města.

Dálkový autobus Setra. Pramen: United Buses
Dálkový autobus Setra. Pramen: United Buses
Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Na Křemešníku je pouť, hasiči v Humpolci slaví

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert pro Humpolec připomene odložený Bernard Fest

Po Kvě 17 , 2021
Koncert pro Humpolec mohou zájemci sledovat v pondělí 17. května prostřednictvím facebookové stránky humpoleckého pivovaru a na portálu Vimeo. Rockoví fanoušci se mohou těšit na akustický koncert Kamila Střihavky. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci závodí koně, v Žirovnici zase králíci
Kamil Střihavka zahrál naživo Pekárkovým

You May Like

Témata