V Humpolci budou soutěžit jezdci z celé Evropy

V jezdeckém areálu Školního statku Humpolec – Dusilov se o víkendu 11. – 13. července 2008 uskuteční jedny z nejvýznamnějších závodů olympijské jezdecké discipliny – všestrannost. Přihlášeno je více než sto deset účastníků do všech soutěží, nechybí ani jezdci z Belgie, Anglie, Německa či Polska.

„Pro návštěvníky jsme také připravili kvalitní doprovodný program,“ sdělil člen organizačního výboru závodů Jiří Klubal. Zájemci si také mohou prohlédnout humpolecký statek a ustájené koně včetně dalších zvířat. Páteční a sobotní večer bude v duchu country zábav. V průběhu soutěží je zajištěno i občerstvení.          

Všestrannost je specifická jezdecká disciplína probíhající tři dny, ve které musí jezdec i kůň zvládnout tři zcela odlišné zkoušky – drezurní, terénní a skokovou. Aby byla dvojice úspěšná, snaží se v soutěži nasbírat co nejmenší počet trestných bodů. Všestrannost má svůj původ v armádě a už od roku 1912 je součástí Olympijských her.

Poprvé se v Humpolci závody na takovéto úrovni konaly v roce 1992. Po velmi dlouhých letech to byly první závody tohoto typu na území celé České republiky. Od té doby se staly již tradičními závody, kde se setkávají nejlepší jezdci z republiky i ze zahraničí.

Kontakt: Jiří Klubal, ředitel o.p.s., tel: 565 533 266

Program:

Pátek 11.7. od 9.00 drezurní zkoušky                    20.00 country zábava

Sobota 12. 7. od 9.00 terénní zkouška                         20.00 country zábava

Neděle 13.7. od 10.00 skoková zkouška – „Z“                        od 13.00 skoková zkouška CCI**/CIC*/“ZL“

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

St Čvc 9 , 2008
Co se odehrálo v prvních dnech prázdninového měsíce?

You May Like

Témata