V Humpolci vystoupí osobitá písničkářka Radůza

3

Jednou z nevšedních hudebních událostí v Humpolci bude letos koncert Radůzy, který proběhne na divadelní scéně kina 5. září. Nezaměnitelná hudebnice se po mnoha letech úspěšné spolupráce s doprovodnou kapelou vrací ke svým písničkářským kořenům. V sólovém programu představí publiku průřez svou dosavadní tvorbou i písně zcela nové.

Počátek profesionální dráhy této přední české písničkářky je již legendární a připomíná tak trochu pohádku. Jako pouliční umělkyni ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová, která ji o pouhé tři dny později představila širšímu publiku ve svatostánku české populární hudby, v pražské Lucerně. Radůza tento křest ohněm ustála, aby zde o pár týdnů později triumfovala jako předskokanka Suzanne Vega. Stejnou čest měla i při pražském koncertu Mikea Oldfielda.

Od té doby vydala řadu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík.  Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajícím především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.

V Humpolci vystoupila Radůza naposledy před dvěma lety s doprovodnou kapelou před vyprodaným divadelním sálem.

Vstupenky na Radůzin sólový koncert, který proběhne v úterý 5. září od 19 hodin, lze zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu do 20. 8. (osobně v infocentru Humpolec, online na www.infohumpolec.cz).

Axl

3 thoughts on “V Humpolci vystoupí osobitá písničkářka Radůza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Čt Čvc 20 , 2023
Téměř o dvě stě tisíc korun přišli lidé, kteří zastavili s autem na odpočívadle na dálnici D1 u Humpolce. Peníze jim sebrali dva cizinci. Ty však brzy i s penězi dopadli policisté.
Prvosledové hlídky mají speciální výstroj i výzbroj. Policisté museli projít intenzivnějším výcvikem.

You May Like

Témata