V Humpolci vznikne netradiční škola, ponese jméno Magora Jirouse

18

Rodiče předškoláků, kteří pro své budoucí prvňáčky hledají jiný způsob vzdělávání než nabízejí tradiční české školy, teď mají šanci v Humpolci.

Od září příštího roku by zde měla začít fungovat nová dětská vzdělávací skupina. Dostane název Škola Ivana M. Jirouse.

Škola Ivana M. Jirouse není registrovaná jako škola, ale bude to takzvaná vzdělávací skupina. Rodiče, kteří nechtějí své potomky vzdělávat ve státní nebo soukromé škole, totiž mají jedinou možnost, a to vzdělávat děti individuálně doma.

V praxi to je tak, že děti jsou zapsané v základní škole, mají od ní nastavený individuální vzdělávací plán a rodiče či třetí osoba, jež má středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání, je může učit doma. Děti pak jednou za půl roku v dané škole přezkouší, zda látku zvládají. Neocitají se tak mimo školský systém.

 

Zdroj a více na: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/skola-vzdelavani-humpolec-ivan-magor-jirous-vysocina-deti-vyuka.A191119_515119_jihlava-zpravy_mv

Petr

18 thoughts on “V Humpolci vznikne netradiční škola, ponese jméno Magora Jirouse

  1. To je vynikající zpráva. Bohužel je škoda, že vedení města nepochopilo – asi ani nechtělo pochopit v čem je přínos tohoto počínání a neumožnilo v budově bývalé zvláštní školy zřízení základní školy tohoto stylu. v celém rozsahu prvního stupně. Doufejme, že tlak občanů jejich myšlení změní a budeme tady mít třetí základku moderního směru výuky. Možná ale potom bude problém, že na tuto školu bude velký přetlak a na školy zřizované městem ubude zájemců. Ale i to by byl posun dobrým směrem a ty školy zřizované městem by se musely konečně začít měnit v moderní zařízení.
   A jedna perla na závěr – ač se vedení města dušovalo, jak dobře celou akci opravy střechy na ZŠ Hálkova připravilo, tak nejenom, že to tato jimi slavně vybraná firma nestihla do konce prázdnin, ale ona to nestihla ani do konce září, ani do konce října a je vidět že to nestihne ani do konce listopadu a mám obavy, že to nestihne ani do konce roku ! O tom, že nechali několikrát stavbu promočit se ani radši nechci rozepisovat. Takto si naše vedení města představuje asi správnou péči o majetek obce….zřejmě správní hospodáři. Trpěl by toto někdo u svého rodinného domu ?

   1. Jedna pitomost za druhou. Město umožnilo užívat zvláštní školu, ale stavební úpravy jsou i na pana Rýznera veliké tak od záměru ustoupil. Základní školu Hálkova podcenila stavební firma , která se na zákázku přihlásila jako jediná a penále je již velmi značné.

 1. Mlada Ryznerova chce mit spoluzaky ale „obycejna“ zakladka je na ni pod uroven. Tyhle radoby novinky a vymozenosti stejne povedou akorat k tomu, ze se jim mlada jednou vzepre a posle je dopr… Sem zvedavej kolik dusi ulovej. Typuju max 5. Vzhledem k zakladateli se asi na jine nazory brat ohled nebude. Ale at si. Chtej to – maj to. Je to jejich volba a pravo.

 2. Myslím, že Humpolec má i jiné rodáky. Jirouse jsem znal osobně a myslím, že to rozhodně není někdo po kom by se měl jmenovat ústav pro děti. Preferoval bych nějaký COFFE BAR

 3. No nedovedu si predstavit, jak se rodice unaveni po celodenni narocne praci,
  jdou po prichodu domu venovat vyuce potomstva. Nechat decko cely den samotne
  doma asi take neni moc fajn.
  Nevim pro koho ta Magorarna vlastne je.

  1. ucitelky a vychovatelka. To je urcite plus. Minus bude, ze ovlivnit vyuku a vychovu bude nemozne. Pojede se podle zakladatelu a tecka.

   1. postřehl jsem jen to co je v napsé v článku ……………………

    Škola Ivana M. Jirouse není registrovaná jako škola, ale bude to takzvaná vzdělávací skupina. Rodiče, kteří nechtějí své potomky vzdělávat ve státní nebo soukromé škole, totiž mají jedinou možnost, a to vzdělávat děti individuálně doma.

    V praxi to je tak, že děti jsou zapsané v základní škole, mají od ní nastavený individuální vzdělávací plán a rodiče či třetí osoba, jež má středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání, je může učit doma. Děti pak jednou za půl roku v dané škole přezkouší, zda látku zvládají. Neocitají se tak mimo školský systém.

  1. tenhle projekt nikoho neohrozi, je na dobu urcitou – deti Ryznerovi potrebuji spoluzaky a hledaji se „alternativni“ kamaradi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernard chce rozšířit pivovar v centru Humpolce, čelí rozezleným lidem

Pá Lis 22 , 2019
Rodinný pivovar Bernard neuspěl s úmyslem navýšit výrobu.

You May Like

Témata