Veřejná prezentace: Územní studie Horního a Dolního náměstí a lokality Zichpil

25

Město Humpolec zve všechny zájemce na veřejnou prezentaci takzvané Územní studie Horního a Dolního náměstí a lokality Zichpil, a to přímo v režii autora studie – ateliéru REHWALDT LANDSCAPE ARCHITECTS.

 Architekti představí svou vizi, která vznikla i na základě připomínek obyvatel Humpolce, kteří dorazili letos v únoru na veřejné projednání. Setkání se uskuteční v pondělí 21. října 2019 od 16 hodin ve velké zasedací místnosti humpolecké radnice.

Územní studie Horního a Dolního náměstí a lokality Zichpil

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

25 thoughts on “Veřejná prezentace: Územní studie Horního a Dolního náměstí a lokality Zichpil

 1. Pořád mi uniká smysl této studie. Domnívám se, že podoba Horního i Dolního náměstí je pěkná a nic víc na ní už nezlepšíme. Neumím si představit znovu umístit kašnu na náměstí, fakt ne.
  Myslím si, že by slovutní architekti spíše měli poradit, zda by se v Humpolci nedal vyprojektovat parkovací dům. Myslím si, že by využití určitě našel. Je čas o tom popřemýšlet.

  1. Mě se třeba ani jedno náměstí nijak zvlášť nelíbí. Uznávám, že pokud by se sáhlo do Horního razantněji, asi by bylo nutné přesunout Majáles i Bernardfest na jinam.
   A co se týče parkovacího domu – zdá se, že jste se už zamyslel. Můžete nám ostatním tedy prozradit ve které lokalitě by se měl nacházet aby byl snadno dostupný? A kdo a proč ho bude využívat?

   1. V areálu bývalých strojíren by klidně být mohl.Pokud nejsou všechny pozemky prodány soukromým vlastníkům. Tam by byl tento dům dostupný a mohlo by dojít i k uvolnění věčně plných ulic Hálkova, Masarykova. Alespoň k částečnému.

    1. 1) město tam nic nevlastní

     2) bez motivace, tzn. zpoplatnění okolních ulic, by nikdy nefungoval

     3) velkým otazníkem je návratnost investice

     frrrr

     1. Každá investice nemusí být vždy návratná. A ani velká většina veřejnosti by se částečnému zpoplatnění parkování ve městě nebránila. Architekt nejsem, ale pokud se našly peníze na tzv.revitalizaci parku Stromovka ve finančním rozsahu, který byl veřejnosti oznámen, myslím si, že by o mnoho parkovací dům nestál, možná i podstatně méně.

     2. Protože větvení neumožňuje reagovat na příspěvek 15. 10. 2019 (11:38) tak to napíšu sem – o parkovacím domě se mluvilo už v době pokut za špatné parkování Na rybníčku. Oj to bylo negativních reakcí na zpoplatněné parkování! Takže tu vaši většinu veřejnosti co by jí to nevadilo bych chtěl vidět.

  1. Pokud zastupitele nepodlehnou lobby a nezmeni uzemni plan, pak se nic rozpinat nebude a zustane nam krasne historicke jadro bez prumyslu. Pivovar a jine vyrobni podniky mohou sve vyroby stehovat za mesto. Maji to v rukou pouze oni….

   1. Ale pan S.B. za pomoci koaličních loutek a praktik Z.M. a slabosti K.K. tohle má už obšancovaný nemyslíte si??

    1. Počkal bych si na vyjádření komise pro architekturu. Poté budou mít naši zastupitelé kvalitní podklady pro fundované rozhodování se. Nic osobního jen čistá fakta, ale je pravda, že i já se kloním k omezování průmyslu v centru města. Od expanze jsou na okrajích měst průmyslové zóny tam si všechny firmy můžou rozvíjet do alelůja. Hezkým příkladem z posledních měsíců je firma Profil. Tleskám jejich počinu a jsem rád, že jdou směrem jakým se kultivovaná společnost ubírá na západ od našich hranic. Průmysl do průmyslových parků bez rozdílu oboru. Střed města pro bydlení a drobné podnikání, služby, kultura a relax. Nenechme se opít rohlíkem, pravda pivovar je v tomto opíjení mistrem!

     1. Hele a proč eště není zápis té komise k dispozici? Brukner a Namyslo přeci uvedli že bude do týdne, ne? Aspoň co sem slyšela na záznamu z MZ. A tři tejdny sou fuč Aby zase náhodou nechtěli něco stahovat a upravovat jako u zápisu z FV.

 2. Pivovar není na Zichpili, víme. Zřejmě nejste z Humpolce když neznáte „čtvrtě“ města. Mohl by se rozpínat toliko do „židovského“ města, ostatně už mu tam nějaké nemovitosti patří. A hlavně pak do ulice Masarykovy.Nejlépe však přesunout část výroby za město,ale to by bylo zřejmě velmi drahé. Jinak jsem na konečnou podobu studie Zichpile zvědav. Velká škoda, že v porevolučním nadšení se prodala náves na Zichpili soukromé osobě, ta samozřejmě nedodržela co slíbila, jak v ČR je běžné.Kašna na Horní náměstí samozřejmě patří, ale obávám se toho, že se to nepodaří prosadit.

  1. Podnikatelé chtěli obnovit kašnu na HN už někdy v roce 2005 nebo 6 , ale ODS v čele s Jirkou a Standou tomu intenzivně bránili a tak nadšení postupně vyprchalo….jo co nechce Standa se prostě v Humpolci prosadit nedá. Naopak jemu se i ulice zjednosměrní atd……

   1. Jojo kasna by tam byla krasna. Ten bordel s parkovanim na namestich je take nutne resit.
    O to by se ale musel starosta i jeho nahradnici zaslouzit.
    Zatim tedy neumi ani pozdravit svoje obcany.

     1. Existuje silná lobby, která tlačí staré a dávno překonané prvky z minulosti zpět do města. A tím je i možný návrat kašny. Kašna měla význam, když tam chodily ženy pro vodu,dnes už opravdu význam nemá.
      Leda až se vrátí koně zapražené do povozů. I to patřilo k historii

 3. Jasně, zbořit vše historické, neúčelné a nemající materiálně užitnou hodnotu.
  Obnovovat co barbaři zničili v žádném případě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Obyvatelé ulice U Stadionu se vyjadřují k navrženým opravám

Čt Říj 10 , 2019
Nové podoby a především nových inženýrských sítí se dočkají obyvatelé humpolecké ulice U Stadionu.

You May Like

Témata