Víkendové tipy z Vysočiny: Zlatá podkova, Slavnosti tří kápí a řada dalších akcí

Letní prázdniny takříkajíc vidí už téměř na svůj konec a tak si ho pojďme užít. Třeba v Třebíči, kde jsou Slavností tří kápí.

Poslechněte si podcast Českého rozhlasu Vysočina: https://vysocina.rozhlas.cz/vikendove-tipy-z-vysociny-zlata-podkova-slavnosti-tri-kapi-a-rada-dalsich-akci-8505837

 

V Třebíči probíhají Slavnosti tří kápí a potrvají až do neděle. Na Podzámecké nivě díky tradiční historické slavnosti vyrostlo městečko se stánky, kde se konají šermířská vystoupení, historický tanec, vystoupení fríských koní, kejklíři a nechybí ani koncerty. Kompletní program na webu.

V pátek začíná v Humpolci Zlatá podkova. Jedná se o finále 57. ročníku tradičních závodů sedlových koní a spřežení s bohatým doprovodným programem včetně nedělní jízdy koní na Horní náměstí. Soutěže jsou od pátku do neděle v areálu Zlatá podkova na severovýchodním okraji města.

V pátek odpoledne zve velkomeziříčský Wellmez na Funny Fest. Na náměstí vypukne 8. ročník multižánrového festivalu, který má také zmírnit předsudky vůči nízkoprahovým zařízením. Festival se uskuteční v čase 15:00 – 22:00 a vstup je zdarma.

Funnyfest, festival Velké Meziříčí

V rámci Mezinárodních houslových kurzů na zámku ve Žďáře nad Sázavou se v pátek v 19:00 hodin koná benefiční koncert Pro Zámek. V oválném sále prelatury vystoupí houslisté Bohuslav Matoušek, Jakub Junek a Ivana Kovalčíková. Návštěvou koncertu přispějete na renovaci areálu Zámku Žďár nad Sázavou.

Festival venkova, Krásné

V Krásném na Žďársku pořádají Festival venkova. Zahájí je dnešní koncert Martina Maxy a Pavla Callty a v sobotu se pokračuje přednáškami a diskuzemi o venkovské architektuře.

Sobota

V sobotu odpoledne si mohou zájemci o historii prohlédnout jihlavskou Bránu Matky Boží i s výkladem. Komentovaná prohlídka začíná ve 13:30 hodin.

HC Žihadla Moravské Budějovice pořádají tuto sobotu na letišti v Moravských Budějovicích Žihadlí hrátky! Odpoledne a večer plný soutěží a zábavy pro děti i dospělé! Začíná se ve 14:00 hodin.

Horácký džbánek se ve Žďáře nad Sázavou koná už po 39. Na zámecké forotě, tedy v zámeckém ovocném sadu, tentokrát vystoupí František Černý a Karel Holas z Čechomoru, Bára Hrzánová a Mário Bihári, Michal Prokop Trio, Ivan Mládek a Banjo Band (budou uvedení do Síně slávy Horáckého džbánku), Voxel a Nerez a Lucia.

Horácký džbánek 2022, plakát

V Dobrohostově u Havlíčkova Brodu se tento víkend koná už tradiční festival Stock Dobrohostov. V sobotu se startuje v 17:00 hodin a jste zváni do magického prostředí letního parketu, kde se v hlavním sobotním programu představí šest kapel, včetně legendy československého bigbítu, kapely Kern.

Neděle

Nedělní odpoledne máte šanci strávit na polenském hradě na Hradní slavnosti s Jiřím z Poděbrad. Program je plný šermířů, tanečnic, kejklířů. Od 13:00 do 17:00 hodin je volný vstup do hradního sklepení, oživlých expozic řemesel a barokní lékárny. Prohlídka historické trasy hradu s průvodci v kostýmech za zvýhodněné vstupné. A po setmění předvěde skupina Novus Origo ohňovou show.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlatá podkova se vrátila po dvou letech do starých kolejí, vrchol bude v neděli

Pá Srp 19 , 2022
S větším počtem sedlových koní než v letech minulých vyvrcholí o víkendu v Humpolci letošní ročník Zlaté podkovy.
Jirásek vybojoval bronz při Finále Zlaté podkovy

You May Like

Témata