Zlatá podkova se vrátila po dvou letech do starých kolejí, vrchol bude v neděli

1

S větším počtem sedlových koní než v letech minulých vyvrcholí o víkendu v Humpolci letošní ročník Zlaté podkovy.

Po dvou letech, kdy seriál oblíbených jezdeckých závodů ovlivňovala různá protiepidemická omezení, se celý 57. ročník vrátil do starých kolejí. „Finále Zlaté podkovy covidová pandemie ani v minulých dvou letech výrazně nepoznamenala, ale zasahovala do kvalifikačních závodů. Letos už i kvalifikace proběhly podle plánu,“ připomněl ředitel Zlaté podkovy Jiří Klubal.

Organizátoři navíc přišli letos s jednou novinkou, přibyla Křišťálová podkova, která je určena pro jezdce a koně, kteří nemají výkonnost na Zlatou a Stříbrnou podkovu, dvě tradiční a nejnáročnější soutěže. „Díky tomu se do finále přihlásilo víc koní, a to 120. V minulých letech se počet startující sedlových koní pohyboval mezi osmdesáti s stovkou,“ poznamenal k rozsahu letošního finále Jiří Klubal. Oproti minulému ročníku výrazně vzrostl zájem start ve finále nejnáročnější Zlaté podkovy, loni v této dílčí soutěži startovalo pět koní, letos by jich mělo být čtrnáct.

Na programu budou i další zavedené soutěže, jakými jsou Pony L, Soutěž nadějí pro mladé koně a Bronzová podkova pro mladé jezdce. Do finále soutěží spřežení se přihlásilo osmadvacet účastníků.

Struktura humpoleckého finále zůstává stejná jako v předešlých ročnících Zlaté podkovy. V pátek 19. srpna jsou na programu drezurní zkoušky, v sobotu 20. srpna dopoledne terénní zkoušky pro sedlové koně a odpoledne maraton spřežení. Vše pak vyvrcholí na kolbišti Dusilov 21. srpna nedělním parkurem. „Vzhledem k vyššímu počtu účastníků začíná soutěžní program každý den už v osm hodin. V neděli v deset hodin nebude chybět průvod jezdců městem a zdravice na náměstí,“ dodal Jiří Klubal.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ostatni_region/zlata-podkova-se-vratila-po-dvou-letech-do-starych-koleji-vrchol-bude-v-nedeli.html

Čtěte dále:   Humpoleckou základní uměleckou školu vede nová ředitelka

Axl

One thought on “Zlatá podkova se vrátila po dvou letech do starých kolejí, vrchol bude v neděli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kůň, který běhá všestrannost pod sedlem nebo v zápřahu, musí mít srdce

Pá Srp 19 , 2022
Humpolec je po desítky let spojený s jezdeckým sportem, konkrétně s všestranností a soutěžemi Zlaté podkovy. Čtěte dále:   V SeniorCentrech SeneCura rozdávají radost i dobrovolníci, bylo by jich potřeba ale mnohem víc
Praxe i o prázdninách. Zemědělská akademie v Humpolci musí dohnat to, co pandemie zastavila

You May Like

Témata