Vláda ČR vyhlásila v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19 nouzový stav

4

Platí pro celou republiku 30 dní, a to od dnešního dne. Konkrétní opatření prezentoval předseda vlády. Od 13 hodin dosud zasedá i Rada města Humpolce.

Více informací budou přinášet sdělovací prostředky, Úřední deska města Humpolce i naše další komunikační kanály.

Rada města Humpolce dnes mimořádně jednala kvůli situaci v souvislosti s šířením nemoci COVID-19. Zásadní informací bylo vyjádření Vlády ČR, která vyhlásila nouzový stav, a to pro celou republiku na dobu 30 dnů. Vydala i konkrétní POVINNÁ opatření, která pro podmínky Humpolce a jeho místních částí bude vyhlašovat starosta města Karel Kratochvíl, jakmile obdrží oficiální usnesení vlády. Tato opatření budou vcházet v platnost okamžikem vyvěšení na Úřední desce města Humpolce. Rada města proto doporučuje úřední desku sledovat.

Zároveň apeluje na občany a obyvatele Humpolce, kteří se, hlavně po jarních prázdninách, budou vracet ze zahraničí zpět do města. Pokud se vrací z nejvíce zasažených zemí, které definuje vláda ČR a patří k nim hlavně Itálie, Německo, Rakousko, Francie, Švýcarsko a další, mají povinnost zůstat 14 dní v domácí karanténě a sledovat svůj zdravotní stav. V případě obtíží je postup daný – telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře nebo krajskou hygienickou stanici, popřípadě záchrannou službu na čísle 112.

Vedení města také doporučuje každému občanovi využívat, pokud to jde, hlavně elektronickou či telefonickou komunikaci s úřady, institucemi, organizacemi apod.

Prosíme, buďme ohleduplní, nejen ke svému zdraví, ale také ke zdraví svého okolí.

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; www.mesto-humpolec.cz

Petr

4 thoughts on “Vláda ČR vyhlásila v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19 nouzový stav

  1. Panika, panika a nic nez panika. Kdyby byli lide rozumni a soudni, dalo by se vsechno v pohode zvladnout. Ale kdyz jeste o vikendu nekteri z nas vyjedou v klidu smer Italie s rakvi na strese a usmevem na tvari pak sorry jako, ale opravdu se nedivim tem policajtum na hranicich, kdyz jim rikaji “dementi”. Ani, to presne roti my jsme. Sebrle si beha pro pozzu, karantena nekarantena, zpravarku, ktera se vratil z Benatek poslou delat reportaz do domova duchodcu atp. Proste narod dementu

  2. Je potřeba pevně stát za rozhodnutím vlády a respektovat situaci.Vyřizovat jen nutné věci, neriskovat. Nechápu ty bláboly, které např. vypouští pan Hrušínský a spol., že si Babiš takhle vyřizuje účty s nepohodlnými.
    Situace je náročná pro všechny..

  3. Mnoo včerejší útok dementů na samoobsluhy s potravinami tady v Humpolci byl rovněž šokující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na stavbu vnitřního okruhu Havlíčkova Brodu posílá firmu i Kraj Vysočina

Pá Bře 13 , 2020
Po letech jednání a hledání ideálního řešení dopravní situace v blízkosti centra Havlíčkova Brodu se město a Kraj Vysočina domluvily na zjednosměrnění ulic Dolní, Žižkovy a Na Ostrově.

You May Like

Témata