Vršatské bradlá a hrad Vršatec

Tip na výlet k našim sousedům. Možná je znáte z dálky, když projíždíte po slovenské dálnici na nebo se vracíte z dovolené ve Vysokých Tatrách. U města Ilava směrem na českou stranu do dálky svítí obrovské vysoké skalní útvary, na Slovensku nezívané „bradlá“. Výrazně vyčnívají z okolního reliéfu flyšových Bílých Karpat.

Dnes je Vršatec přírodní rezervace. Jejich dominantní poloha je předurčila, aby na nich byl ve středověku postaven rozlehlý hrad Vršatec, zvaný rovněž Vršatský hrad či Vršatecký hrad. Ten se nachází na strmém skalním hřebeni tyčícím se nad obcí Vršatské Podhradie a je odtud opravdu úžasná vyhlídka do okolí. Projít se tu můžete naučným chodníkem Vršatské bradlá – Biele Karpaty. Vřele doporučujeme se sem vydat. Vzhledem k blízkosti k hranicím je toto poněkud zapomenuté místo na Slovensku, ideálním místem pro české turisty.

Ubytovali jsme se na víkend v Hotelu Vršatec, který se nachází přímo v centru této nádherné krajiny nad osadou Vršatské Podhradie. Hotel má vzhled starého hotelu z komunistických dob. Nicméně byl zcela nově renovován a co se týká vlastního ubytování, tak bylo velice příjemné. Hezký renovovaný pokoj, nostalgie starých dob a krásné okolí hotelu a výhledy z něj jsou úžasné. Vstřícnost a ochota hotelového personálu byla také dobrá. Bohužel hotel zneužívá toho, že je v širokém okolí jedinou možností ubytování, pokud nechcete sjet dolů z hor. A tomu odpovídá jídlo zde podávané. Prostředí krásné, ale gastronomie tohoto hotelu je na katastrofální úrovni – ceny jako někde v centru Prahy, jídlo většinou studené a jeho kvalita – hrůza mluvit. Takhle špatné jídlo jsme naposled jedli někdy v roce 1985. ;-( Naštěstí se zdá, že hotelu v jeho okolí vzniká budoucí konkurence, a ta by mohla majitele donutit, aby kuchyni výrazně zlepšili, jinak pro tento hotel nastanou zlé časy a zákazníci utečou vedle.

 

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Krivoklátská tiesňava

So Srp 15 , 2020
Tip na výlet u sousedů. Křivoklát bez háčku nad „r“ mají i na Slovensku. Nad malou vesničkou na slovenské straně Bílých Karpat sice nestojí královský hrad, zato je tu k vidění malá, ale hezká vápencová soutěska. K méně známým bělokarpatským bradlům patří i vápencové útesy v bezprostřední blízkosti vesnice Krivoklát, v […]

You May Like

Témata